Seri Sonu Kot kumaş Alan Seri Sonu Denim Kumaş Alanlar

seri sonu kot seri sonu denim seri sonu 7 ons kot seri sonu 11 on kot kumaş 12 ons seri sonu kumaş alanlar seri sonu kumaş alan yerler

Spot kot kumaş alanlar. Aşınma, kot pantolonlarda kumaşın çok aşınmış olduğu harap bir bölgeyi ifade eden terimdir. Bu nedenle “aşınma”, kumaş yüzeyini kazıyarak veya sürterek denime eskimiş bir görünüm vermek için kullanılan manuel üretim sürecinin sonucudur. Aşındırıcı etki, pomza taşı veya plastik top gibi farklı malzemelerin kullanıldığı modern yıkama tekniklerinin izlenmesiyle elde edilir ve önceden yıkanmış “yıpranmış” görünümlü kot pantolonların üretiminde kullanılır.

YÜKSEKLİK

spot denim stok denim parti denim parça denim likralı denim pamuk denim ham denim polyester denim

Parti kot kumaş alan. Bir kumaşın yüksekliği, yapıldığı şekilde yakından bağlantılıdır. Örneğin kenar kot kumaşı, mekik dokuma tezgahlarında üretilir ve yaklaşık 70 santimetre yüksekliğe sahiptir. Örneğin T400 gibi modern endüstriyel makineler kullanılarak üretilen modern denim kumaşlar çok daha uzundur ve 120 ila 200 santimetre arasında değişir, bu da kot yapımında kumaşta çok büyük tasarruf sağlar.

ANTİ UYUM

Anti-fit, kot pantolonun ağını düz bir çizgide kesmenin belirli bir yolunu ifade eder. Pek çok kişinin düşündüğünün aksine, terimin anlamının kot pantolonun küçültülmesiyle hiçbir ilgisi yoktur. “Anti-fit” bir şekilde kesilmiş kotlar vücudun şeklini takip etmez ve ergonomik olmamakla birlikte çok rahattır.

ANTİ-BÜKÜM

Büküm önleme” işlemi, denimin su ile temasını takiben diyagonal dimi yönünde doğal bükülme eğilimini düzeltmeyi amaçlayan kot terbiye işlemlerinden biridir. Bu fenomen, kenar kottan yapılan “ham kot kumaş alanlar” kot pantolonlarda özellikle belirgindir. “Büküm önleme” işlemi kot sanforlanmadan önce yapılmalıdır.

SPOT KOT KUMAŞ ALANLAR

denim parçası alan parça denim satın alan ham denim parçası alan likralı denim kumaş alanlar
d

Eski giyim koleksiyoncuları arasında önce denim kumaştan yapılmış kot pantolonları ve diğer giysileri belirtir. Cebin yan tarafına dikilmiş, üzerinde küçük beyaz bir büyük E yazılı. Bu ürünler, çok nadir olmakla birlikte, ” denim” devresinde çok rağbet görüyor ve genellikle çok yüksek fiyatlara ulaşıyor.

SİYAH-SİYAH KOT

Siyah-siyah kumaş, Doğu’nun eski tekstil geleneklerine göre Japonya’da üretilen özel bir denim türüdür. Değerli denimin ana özelliği, hem atkı hem de (normalde doğal renkte bırakılan) çözgünün silinmez mürekkeple (Japon çini) elde edilen bir boya banyosuna daldırılmasıdır. Bu prosedür, kumaş boyama işlemi için gerekli mordanın hazırlanmasında kullanılan kül veya olarak adlandırılır.

MAVİ KOT

Blue jeans, tipik mavi renklerinden dolayı kot pantolonlara verilen addır. Kot pantolonun tarihi İtalya’da, tam da liman işçileri ve denizcilerin iş veya askeri üniformalarını tuvale karakteristik mavi rengini veren indigo ile boyanmış sağlam bir pamuklu kumaşla yaptıkları başlar.

OTANTİK

Türkiye denim kumaş üreticileri,Bursa kot kumaş fabrikaları,Denizli kot kumaş fabrikaları,Gaziantep kot kumaş fabrikaları,Kot Kumaş üreticileri,Merter denim kumaş firmaları,Kot kumaşı imalatı,Bursa Denim fabrikaları,

“Otantik”, “klasik” inşaat tekniklerini yansıtan belirli kot türlerinin üretimini tanımlamak için kullanılan bir terimdir. “Otantik” sıfatı, hem denim kumaşın niteliklerini hem de endüstriyel çamaşırhaneler tarafından kot üretiminde kullanılan modern yıkama tekniklerini ifade edebilir. Orijinallik özellikleri arasında kot kanvasının konstrüksiyonu ve kumaşın üretiminde kullanılan boyama yöntemleri öne çıkıyor.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!