Saten Kumaş İstanbul

istanbul saten kumaş saten kumaş istanbul saten kumaş satın alan
saten kumaş istanbul saten kumaş saten kumaş çeşitleri saten kumaş alan saten kumaş satın alanlar

Saten Kumaş İstanbul

Satin’in Orta Çağ’da yaygın olduğunu ve aslında ipekten türetilen bir örgü olduğunu biliyor muydunuz? Saten çok pahalı bir kumaştı ve bu nedenle zenginler tarafından satın alındı. ‘Saten’ ismi kaynaklandığı yerden türetilmiştir.

Zamanla, bu parlak kumaşın popülaritesi özellikle de 12. yüzyılda yayıldı. Saten’in talebi, İngiltere’deki kraliyet cübbelerinin seçilmiş kumaşı olması ve hala zengin bir kumaş olarak kabul edilmesiydi. Zerafetini zarif çarşaf ve döşemelerin yanı sıra zımba olarak kabul edilen sofistike gelinliklerde görebilirsiniz.

SATEN KUMAŞ NASIL YIKANIR? – NASIL ÜTÜLENİR? BURADAN BAKIN

Kökeni ve Tarihi

Saten örgüsü, kökenini, dünyanın farklı yerlerine ihraç edildiği kentine borçludur. Orijinal Saten ipek ipliklerden dokunmuştur. Saten’in lüks etkisi, kraliyet giysilerine getirdikleri zarafet için tarafından 12. ve 13. yüzyıllarda İtalya’ya hemen büyük bir ithalat haline gelmesiydi. Ancak güç dokuma tezgahı ve Sanayi Devrimi’nin keşfinden sonra, bu pahalı kumaşın varlıklı olmayan nüfus için daha erişilebilir hale gelmesi sağlandı.

Kumaşın Arkasındaki Yüzler

saten astar kumaş saten astar

Saten aslında bir örgünün adıdır ve belirli bir hammaddeye verilen isim değildir. Dimi dokuma işlemi kullanılarak düşük bükümlü iplikten üretilir. Dört yatay iplik olan atkı iplikleri, tek bir uzunlamasına iplikle kaplanır, bu da satene karakteristik düzgünlüğünü veren daha az aralamaya yol açar. Saten polyester, yün, pamuk ve ipekten üretilebilir. Bununla birlikte, ikincisi en iyi seçimdir ve polyester bir saniye sonra. Bununla birlikte, satenle saten ile karıştırılmamalıdır, çünkü saten pamuğa saten örgü uygulandığında oluşturulan bir kumaştır.

Saten Kumaş İstanbul. Kumaşın ipek mi saten mi olduğunu bulmak zor değil. Saten, parlak ve pürüzsüz çok farklı bir parlaklığa sahiptir. Kumaşın bir tarafı çok pürüzsüz ve parlak, diğeri mat veya donuk. Kuşkusuz, Satin çok lüks bir his ve görünüme sahiptir, ancak terzilerin kumaşla uğraşmaları kaçınılmaz olduğu için üzücü bir şekilde zor olabilir!

Saten yüzyıllar boyunca büyük bir öneme sahiptir ve giysilerden ayakkabılara kadar ürünlerde kullanılmıştır. Saten kumaşın lüks hissinin yerini tutamaz,  hangi örgüde olursa olsun. Yıllar boyunca Saten hakkında önemli ölçüde değişen tek şey, kumaşın yenilikçi üretimi nedeniyle daha uygun hale gelmesidir. Yanı sıra sentetik iplikler ile oluşturulan Saten tanıtımı.

Uygunluk

Özellikle kadınlar için şık ve zarif giyinme söz konusu olduğunda, saten belki de en popüler kumaştır. Çok rahattır ve yıl boyunca düzinelerce yolla giyilebilir. Kumaş yüksek bir dayanıklılık değerine sahiptir ve ayrıca atletik pistler ve ceketler, şortlar ve bale ayakkabıları gibi spor kıyafetleri için kullanılır. Zarif Saten, önlüklerin öncelikle yapıldığı gibi gelin kıyafeti endüstrisinde sıcak bir favori. Kumaşın saf zerafeti ve elbisenin kıvrımlarının düşmesi, rüya elbiselerinin yapıldığı saten ‘kumaşı’ yapar.

Bakım

Saten kumaş İstanbul hassas bir kumaştır ve giysinin ömrünü uzatmak için uygun şekilde bakımı gerekir. Kuru temizleme normalde ipek dokumaya sahip Saten kumaşlar için tercih edilir. Bununla birlikte, polyester Saten yumuşak bir deterjanla nazikçe yıkanabilir. Saten giysilerinizi asla kurutmak için sıkmayın. Sadece asın. Saten giysileri ütülerken, düşük ısıda bir sıcaklıkta arka tarafa ütülediğinizden emin olun.

‘Narin’ olarak adlandırılan bluz, gömlek, eşarp, gömlek ve kravat gibi birçok günlük giyim eşyası da satenden yapılmış ve yaygın olarak kullanılmaktadır. İç çamaşırı endüstrisi de önlükleri ve iç çamaşırları için Satin’e oldukça bağımlıdır. Satenlerden yapılan yatak takımları, perdeler ve örtüler, çevreye karakteristik bir zenginlik kazandırır.

Zengin Saten kumaştan birçok aksesuar üretiliyor. Saten’den yapılan çantalar, debriyajlar ve ayakkabılar özellikle moda. Saten‘den yapılmış kanatlar, eşarplar ve başlıklar kıyafetleri aksesuarlamak ve daha sofistike görünmek için mükemmeldir.

saten kumaş istanbul saten kumaş saten kumaş çeşitleri saten kumaş alan saten kumaş satın alanlar

Geleceğin kronikleri

Güzel Saten kumaşta birçok değişiklik ve yenilik gerçekleşiyor. Streç Saten kumaştan en son dijital baskılara kadar, bu zamansız ve zarif kumaşla birçok deney yapılıyor.

İlginç Gerçekler ve Karşılaştırmalar

Saten kumaş İstanbul ilk olarak Çin’deki İpek dokumacılar tarafından dokunmuştu.

Modern Satin, birçok farklı örgü, hatta sentetik iplikli uygun fiyatlı çeşitliliğe sahiptir.

Yüzyıllar önce, Satin sadece zenginler tarafından kraliyet cübbeleri için kullanıldı.

Saten bir kumaş karışımıdır, kumaşın adı değildir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*