PORTAKAL ELYAFI MEYVE KUMAŞI

spot kumaş nereye satılır parça kumaş nereye satarım kot kumaş nereye satılır

TURUNCU ELYAF- MEYVEDEN KUMAŞ

Parti kumaş alanlar tekstil lifleri doğal ve sentetik malzemelerden yapılabilir. Doğal lifler genellikle ipek, tiftik, kaşmir, pamuk, jüt, kenevir, keten, hindistancevizi vb. gibi hayvansal veya bitki lifleri olabilirken, sentetik ise insan yapımı olan naylon, suni ipek, polyester vb. yapay işlemlerle üretilen lifler. Bitkiden muz lifleri gibi başkaları da var, ancak bunları kumaş dokumak için kullanılabilir hale getirmek için yoğun şekilde işlendi. Grup vagonuna en son katılanlardan biri, atık malzemeden veya portakalın kabuğundan yapılan portakal lifidir.

STOK KUMAŞ ALINIR… 0536 336 43 43

Orange Fiber, narenciye suyu yan ürünlerinden yapılan ilk patentli malzemedir. Narenciye meyveleri sağlıklı ve lezzetlidir ve dünya çapında portakal üretimi giderek artmaktadır. Bununla birlikte, turunçgil endüstrisinde, örneğin meyve sularına dönüştürmek için yüzen maddelerin işlenmesi de büyük miktarlarda atık üretir. Hafiflik Narenciye selüloz ipliği, yumuşak, ipeksi ve hafif olan %100 narenciye biyolojik olarak parçalanabilen bir kumaş yapmak için bütünüyle kullanılabilir.

Ayrıca diğer malzemelerle karıştırılabilir ve tasarımcının ihtiyaçlarına göre opak veya parlak olabilir. Elyaf, Politecnico di Milano Üniversitesi ile işbirliği içinde geliştirilen bir süreçle yapılır.

PORTAKAL KABUĞU ATIKLARININ GÜNCEL KULLANIMLARI

  • Petrol çıkarma
  • Boyama
  • Antimikrobiyal bitirme
  • Sivrisinek kovucu kaplama
  • Baskı aktarım ortamı
  • Su arıtma
  • Tekstil atık atıkları
  • biyo-adsorban
  • biyogaz
  • Biyolojik karakter

SÜREÇ

spot kumaş nereye satılır parça kumaş nereye satarım kot kumaş nereye satılır

Kabuklar, son ipliği oluşturmak üzere eğrilen selülozu çıkarmak için patentli bir yöntemle işlenir. Kumaş ipek gibi görünür ve hissedilir: yumuşak ve parlak bir görünüme sahiptir. Biyolojik olarak parçalanabilen iplik, mevcut her tür iplikle eğrilebilir.

Orange Fiber’in patentli işlemi, narenciye sıkıldıktan sonra kalanlar için teknik bir terim olan pastazzoya yeni bir soluk getiriyor.

Islak narenciye kalıntısı pastazzo, son ipliği oluşturacak selülozu çıkarabilmek için işlenir.

KUMAŞ ÇEŞİTLERİ SATIN ALINIR… 0536 336 43 43

İpek gibi biyolojik olarak parçalanabilen bir malzeme üretilir: dokunuşu yumuşak ve görünümü parlaktır, mevcut her tür iplikle dokunmaya uygundur.

PORTAKAL LİFİNİN FAYDALARI

Orange Fiber, aksi takdirde atılacak olan narenciye suyu yan ürünlerinden oluşturulur. Bu, yüz binlerce ton portakal kabuğunun, yüksek kaliteli tekstillere ve modaya mükemmel şekilde uyan eterik kumaşlar olarak iyi bir kullanım bulduğu anlamına gelir.

Organik Turuncu Elyaf Kumaş harika yumuşak, sevimli ve güçlüdür. Güzelce örtüyor, kırışık önleyici ve artı bir nokta, örneğin krep, saten, pamuk vb. Gibi birçok aralık ve türde gelmesidir.

SPOT KUMAŞ ALAN YERLER… 0536 336 43 43

spot kumaş nereye satılır parça kumaş nereye satarım kot kumaş nereye satılır

Çevrenin çıkarlarını koruma perspektifinden bakıldığında, dünyanın portakal kabuğu şeklindeki atık madde üretimi yılda 700 tonu aşıyor. Bu atığı verimli bir şekilde kullanarak bir çözüm sunar.

Gıdadan yapılan bir tekstil ilk bakışta biraz sıra dışı görünse de, fikrin moda ve tekstil endüstrisine olumlu bir katkı olmasının yanı sıra çevresel ve sosyal faydaları da var. Tekstil, çevre için iyi olmasının yanı sıra, sağlık özellikleri içeren vücut için de iyidir.

Narenciyeden yapıldığı için kumaşın içindeki doğal yağlar A, C ve E vitaminlerini içerir.

Temas halinde, bu vitaminler deriden salınır ve emilir.

Güzel görünmenin ve hoş hissetmenin yanı sıra, turuncu ipliğin ek bir faydası vardır:

Nanoteknoloji sayesinde, malzeme hala narenciye kabuğunda bulunan esansiyel yağları ve C vitaminini içeriyor.

Cilt bu yağları emer ve onlar tarafından beslenir, kumaşı giyilebilir bir vücut kremi yapar. Orange Fiber’e göre, yağlara rağmen kumaş yağlı bir his bırakmaz. Yağların en az yirmi yıkama döngüsüne dayanması garanti edilir, ancak şirket, özel kumaş yumuşatıcılar kullanarak yeniden doldurma yöntemlerini deniyor.

Şirket üç prototip kumaş yaptı. Birincisi siyah beyaz dantelli ipek, ikincisi yazlık elbise gibi kıyafetlerin yapılabileceği krem ​​rengi saten, üçüncüsü ise gömlek gibi elbiselerin yapılabileceği viskon benzeri bir kumaş. narenciye kabuğu ipliği birçok ulusal ve uluslararası ödül kazanmıştır.

İpek ile harmanlanmış turuncu bir lif, tıpkı gerçek ipek gibi görünen ve işlev gören ipeksi bir his verir.

Turuncu lif, istediğimiz görünümü ve hissi yaratmak için boyanabilir, basılabilir ve renklendirilebilir.

Vitaminle zenginleştirilmiş yeni tekstil, yüksek kaliteli tekstil ve modada yepyeni bir fırsatı temsil ediyor.

PARÇA KUMAŞ SATIN ALINIR… 0536 336 43 43

ÇÖZÜM

Parti kumaş alan mevcut senaryonun çağrısına göre, sürdürülebilir lifler günün ihtiyacıdır. Orange Fiber pazar trendlerine uygun ve aynı zamanda sürdürülebilirlik ve çevre dostu olan yeni bir gelişmedir. Tanınmış koleksiyonunda da kullandığı bu elyaf, şimdiki zamanın elyafı gibi görünüyor.

Yorum Yap