Polyester Kumaş

Polyester Kumaşlar

Polyester kumaş haline getirilmiş, giyim, ev eşyaları, tekstil ve daha fazlası için kullanılabilir. Giysilerinizi seviyorsanız, muhtemelen yıkama talimatlarının yanı sıra size bileşimi gösteren etiketi zaten keşfettiniz. Doğal bir kumaş polyester ile karıştırılırsa, bu yüzde olarak ifade edilir.

Polyester’i neden seçmeliyim?

Polyester Kumaş

Polyester Kumaş

Polyester, giyim için popüler bir seçimdir çünkü lifler termoplastiktir, doğrusu ısıya hassasdır. Bu,% 100 polyesterden üretilen kumaşların, kalıcı kesimlere ve dekoratif şekillere ve bununla birlikte lazer kesimine ısıyla işlenebileceği anlamına gelir. Özellikle, bu lif kir-iticidir ve bu yüzden bakımı kolaydır.

% 100 polyester giysilerin statik olarak şarj edilebileceğini fark etmiş olabilirsiniz. Saç modeli ne zaman oturmalı ve kim bilir onlara dokunursanız kazara elektrik çarpmasına yol açabilir – zararsız olabilir, fakat can sıkıcı olabilir! Tüm bunlardan kaçınmak için, ucuz kumaş polyester genellikle pamuk benzer biçimde stabil liflerle karıştırılır. Bunun sonucu poli pamuk olarak adlandırılır ve her iki malzemenin avantajlarını içerir; % 100 polyesterden daha güçlü, dayanıklı, buruşmaya dayanıklı ve çok daha çok hava geçirir.

Polyester giyim pürüzsüz ve hemen parça kumaş alanlar ipeksi hisseder. Bir kumaş yapmak için, lifler örülmenin yanı sıra örülebilir, böylece spot kumaş, örme yoluyla esneklik elde eder. Naturel parça kumaş parlak lif, çeşitli amaçlar için modifiye edilebilir.

Polyester kullanımı dezavantajları içeriyor mu?

Bazı insanlar sadece pamuk, kaşmir, ipek, yün ve diğerleri benzer biçimde doğal kumaşları ve iplikleri giymeyi ve kullanmayı severler. Bunun avantajı, bu malzemelerin genellikle nefes alabilir, cilt dostu ve uzun ömürlü olmasıdır. Bununla birlikte, insan yapımı liflerden daha maliyetli olabilirler ve bakımda daha fazla özen isterler.

Polyester Kumaşlar

Polyester Kumaşlar

Polyester şeklinde sentetik kumaşlarla ilgili temel mesele, nefes almamalarıdır. Bundan dolayı, bazı insanlar, elbette hastalık duyabilecekleri bir nem hissinin daha basit anlaşılmasının yada geliştirilmesinin parti kumaş alanlar daha kolay olduğunu düşünmektedir. Bunun nedeni, polyesterin pamuk gibi kumaşlardan nemi emmesidir. çağdaş üretim süreçleri, daha çok nemi emen ve spor ve gündelik kullanım için mükemmel hale getiren polyester kumaş alan üretebilir.

Çok duyarlı bir cilde haiz olan kişiler, sentetik giysilere reaksiyon gösterebilir, sadece genellikle bu karışık dokuda yaygın değildir.

Sadece kullanıldığında, bu malzeme oldukca yanıcıdır, bu yüzden açık alevlerin yakınında% 100 polyester kumaş giyildiğinde özel dikkat gösterilmelidir.

Polyester plastikten yapıldığı için, elbette, bu sorunun çevresel olarak zararlı olup olmadığı ve ne kadar zararlı olduğu ortaya çıkıyor. Doğru, deposun kaynağı sürdürülebilir değil, ancak plastik şişelerin aslına bakarsak polyester malzemeye geri dönüştürüldüğünü unutmamak gerekir. Bu büyük bir ilerlemedir, sadece plastik, toprağa ayrışamayan, birleştirilemeyen bir liftir kumaş satanlar.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!