Polyester Kumaş Zeytinburnu

tiftik kumaş Zeytinburnu,şanel kumaş Zeytinburnu,ilaşe kumaş Zeytinburnu,süprem kumaş Zeytinburnu,interlok kumaş Zeytinburnu,jarse kumaş Zeytinburnu,sandy kumaş Zeytinburnu,buzi kumaş Zeytinburnu,mikro kumaş Zeytinburnu,alpaka kumaş Zeytinburnu,ham bez kumaş Zeytinburnu,

Polyester üretiminin özellikleri

Polyester kumaş alan elyafların oluşturulması için hammadde, ekstrüzyon adı verilen bir yöntem kullanılarak polietilen tereftalat tetraplastiktir. Bu işleme süreci birkaç önemli adımdan oluşur. Önce malzeme eritilir, ardından özel dayanıklı kalıplardan geçirilir. Kumaş alanlar daha sonra, elde edilen kütle hava ile soğutulur ve bundan sonra belirli bir yoğunlukta bir elyaf elde etmek için çekme ve kesme işlemlerine tabi tutulur.

ZEYTİNBURNU KUMAŞ PAZAR YERLERİ

gömlek kumaş nasıl seçilir en iyi gömlek kumaşı ısmarlama gömleklik kumaş özel kumaşlar

Bu teknolojik işlemin bir sonucu olarak, işleme modları farklı olabileceğinden, değişken özelliklere sahip aşınmaya dayanıklı kumaşlar elde edilir. Pek çok kişinin saf polyester üretiminin zararları hakkında soruları vardır. Petrol ürünlerinden sentetiklerin üretimi çok fazla enerji ve fosil yakıt tüketir, bu nedenle doğayı bir bütün olarak olumsuz etkileyen birçok toksin çevreye salınır.

Polyester malzemenin bileşimi, tanımı ve özellikleri

Hem %100 polyester kumaşlar hem de karışık çeşitleri mevcuttur. Doğal kumaşların bileşimine polyester eklenmesi, buruşmazlık veya artan aşınma direnci gibi benzersiz nitelikler elde etmenizi sağlar. Özellikle polyester, pamuk veya yün ile karıştırılır. Birçok modern üretici, polyesterin diğer sentetik malzemelerle karışımından seçenekler de yaratır: poliamid, elastan veya spandeks. Polyester miktarı tamamen farklı olabilir.

TOPTAN KUMAŞ ZEYTİNBURNU

Bu sentetik malzemenin temel özellikleri pratiklik ve çekici görünümdür. Kanvas oldukça hafif ve ince olmasına rağmen, inanılmaz derecede dayanıklı ve uzun süreli dış etkilere karşı dirençli olmayı başarıyor. Hoş bir dokunuşa sahiptir ve kesinlikle deformasyona, kanca veya makara oluşumuna eğilimli değildir. Ek olarak, çeşitli tonlar en titiz tadı bile tatmin edecektir.

Polyesterin artıları ve eksileri

Kumaşın şüphesiz avantajları aşağıdaki özelliklerdir:

1 metre polar satanlar,metraj polar alanlar,metre ile polar kumaş,polar kumaş metre fiyatı,ucuz polar kumaş,kışlık polar kumaş,

Düşük higroskopisite, su geçirmez. Suyu itme ve emmeme özelliği, çok ıslanmamasını ve çabuk kurumasını sağlar, bu nedenle polyester genellikle sokakta kullanıma uygun şeyleri dikmek için kullanılır: ceketler, yağmurluklar veya tenteler.

Birçok yıkamadan sonra bile çekmez, esnemez ve şeklini kaybetmez. Ayrıca kumaş genel olarak kire karşı çok hassas değildir. Polyester, prezentabl görünümünü uzun süre korur.

İncelik ve inanılmaz gücün birleşimi. Polyester elyaf kumaşları elinizle yırtmak neredeyse imkansızdır, bu işlem için makas kullanışlı olacaktır. Polyesteri dayanıklı kılan bu yüksek mukavemet seviyesidir.

Güneş ışığından korkmaz, solmaya eğilimli değildir.

Ateşe dayanıklı bir malzeme olarak kabul edilir; bir kıvılcım çarptığında tutuşmaz, ancak yavaş yavaş yanar. Yangın kaynağının hızlı bir şekilde ortadan kaldırılmasıyla, için için yanma anında durur.

Yüzey pelet oluşturmaz, oklara veya kancalara karşı yüksek dirençlidir.

Kırışmaz. Polyester ürünler sıcak suda yıkandıktan sonra dahi kusursuz görünümlerini kaybetmezler.

Bu sentetik malzemenin dezavantajları şunları içerir:

Düşük düzeyde nefes alabilirlik, kötü nefes alabilirlik.

Kloru sevmez, bu nedenle içinde klor bulunan deterjanlardan kaçının.

Oldukça sert bir kumaş olarak kabul edilir. Ancak yumuşak bir etki elde etmek oldukça kolaydır: elyafın bileşimine başka bir uygun malzeme eklemeniz yeterlidir.

Bazı polyester türlerinin boyanması zordur.

Astarlık kumaş isimleri. Astarlık Kumaş Fiyatları. Çanta astar kumaşı. Pamuklu Astar kumaşı. Etek Astar kumaşı. Desenli Astar kumaşı. Astarlık kumaş nedir. Ucuz Astar Kumaş.

Diğer kumaşlarla uyumluluk

Polyester lifler kendi başlarına da kullanılabilir. Bununla birlikte, genellikle belirli bir kumaşta diğer ipliklerle birleştirilirler, bu nedenle bu malzemelerin birbirlerini nasıl etkilediğinin yanı sıra yeni liflerin eklenmesinin kombinasyona hangi özellikleri getirdiğini bilmek önemlidir. Karışık varyasyonların en popüler nedenleri aşağıdaki faktörlerdir:

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!