Polyester Kumaş Nedir? Polyester Kumaş Kimler Alıyor?

Astar Kumaş Fiyatları,Ucuz Astar Kumaş,Etek Astar kumaşı,Astar kumaş Toptan,Pamuklu Astar kumaşı,Astarlık kumaş isimleri,Elbise Astar kumaşı,Astar Kumaş Çeşitleri,

Polyester kumaş alanlar şifon , krep, denim, poplin—piyasada her biri kendi geçmişi, özellikleri ve kullanımları olan çok çeşitli moda kumaşlar vardır. Çoğu kumaş iki kategoriye ayrılır: Doğal kumaşlar (keten ve ipek gibi) ve sentetik kumaşlar (neopren ve spandex/likra gibi). En yaygın olarak bilinen sentetik kumaşlardan biri polyesterdir.

Astar kumaş ne demek?

Astar kumaş nasıl?

Astar giyim nedir?

Etek astarı hangi kumaştan yapılır?

Polyester Kumaş Nedir?

Biriken kumaşları alanlar,depoda biriken kumaşları alan yerler,depoda biriken parça kumaşları alanlar,depoda kalmış stok kumaşları alanlar,depoda kalan kumaşları alanlar,depoda kalmış kumaşlar nereye satılır, depodaki kumaşları kimler alır,depoda kalmış kot kumaşları alanlar,depodaki kalan polar kumaşları alanlar,

Polyester astar kumaş (polietilen tereftalat), dayanıklı ve üretimi nispeten ucuz olduğu bilinen sentetik dokuma bir malzemedir. 1941’de İngiliz kimyagerler tarafından icat edildi ve DuPont tarafından Amerika Birleşik Devletleri’ne getirildi. Polyester, 1970’lerde takım elbise ve diğer giysiler için ucuz bir malzeme olarak öne çıktı. Polyester ve polyester karışımları artık dünyadaki en popüler insan yapımı kumaşlar ve genel olarak en popüler sentetik kumaşlardan biri.

KUMAŞ VE POLYESTER KUMAŞ ÇEŞİTLERİ ALINIR.

Polyester Kumaş Nelerden Yapılır?

Polyester astar kumaş, petrol türevi etilen glikol ve polietilen tereftalat (PET) üretmek üzere eriyen saflaştırılmış tereftalik asidin polimerizasyonundan elde edilen sentetik bir malzemedir. Üreticiler, polyester kumaş oluşturmak için birlikte dokunmadan önce bazen kimyasal olarak işlemden geçirilen yarı kristal lifler oluşturmak için erimiş PET’i bir püskürtme memesinden geçirir.

Polyester Kumaşın Özellikleri Nelerdir?

Suni deriden kadife kumaşa, kirli beyaz organzeden bordo çuhaya kadar tüm kumaşlar, en iyi kullanımlarını belirleyen benzersiz bir dizi özelliğe sahip olacak. Polyesterin en belirgin özelliklerinden bazıları şunlardır:

Parti krep kumaş satın alanlar,krep kumaş alan firmalar,spot krep kumaş alanlar,stok ham krep kumaş alanlar,parti krep kumaş alanlar İzmir,parti kumaş alanlar adana,

1. Dayanıklıdır. Polyester lifler inanılmaz derecede güçlüdür, yani pamuk ve diğer doğal lifler gibi kolayca yırtılmaz, gerilmez veya boncuklanmazlar. Bu güç, polyester giysilerin makinede yıkamadan kaynaklanan aşınmayı kolayca kaldırabileceği ve özel bakım gerektirmediği anlamına gelir. Polyester kumaşın dayanıklılığı, onu özellikle dış giyim için popüler hale getirdi.

2. Neme dayanıklıdır. Polyester elyaflar sıvı damlacıklarına karşı dayanıklıdır, bu da kumaşın nemi emmek yerine emeceği anlamına gelir; bu da onu yağmurdan ve yağıştan uzak durması gereken dış giyim ve teçhizat (çadır gibi) için popüler bir malzeme haline getirir. Ayrıca, polyesterin neme direnme yeteneği, leke tutmaz kalmasına yardımcı olur. Bununla birlikte, polyesterin nem direnci onu daha az nefes alan bir kumaş yapar. Polyester giyerken terlerseniz, kumaş nemi hapsedecek (uzaklaştırmak yerine) ve sizi sıcak ve yapışkan hissettirecektir.

3. Şeklini korur. Keten ve pamuklu kumaşlar kırışıklıkları tutabilir ve ütüleme gerektirebilirken, polyester kırışmaya karşı dayanıklıdır ve şeklini, dökümünü ve sertliğini daha iyi tutar. Polyesterin buruşmazlığı, onu özellikle 1970’lerde buruşmayı önlemek için sürekli yıkama ve ütüleme gerektiren giysilere alternatif olarak popüler hale getirdi.

POLYESTER ASTAR KUMAŞ ALINIR.

4. Kaba olabilir. Pek çok doğal kumaşın aksine, polyester çok lüks bir his vermez; ucuza yapılan polyester, hassas ciltlere biraz kaba bir his verebilir. Bununla birlikte, dokusunu etkileyecek ve bazı polyesterleri kaba hale getirecek polyester kumaş oluşturma ve dokuma için birkaç farklı yöntem vardır. Çin ipek kumaşı gibi diğer polyester türleri, neredeyse doğal ipek veya saten kumaş kadar pürüzsüzdür.

5. Genellikle biyolojik olarak parçalanamaz. Birçok doğal lif biyolojik olarak parçalanabilir, bu da zamanla parçalanacakları ve çöplüklerin tıkanmasını önleyecekleri anlamına gelir. Çoğu polyester ipliğin çevresel etkisi tam tersidir; polyester kolayca parçalanmaz ve tipik olarak biyolojik olarak parçalanamaz.

Polyester Kumaş Nasıl Hisseder?

Pamuk karışımları, yün ve ipek gibi doğal kumaşlar yumuşak dokularıyla bilinirken, polyester genellikle çok yumuşak değildir. Bununla birlikte, yumuşaklığını belirleyecek polyester oluşturmanın birkaç farklı yöntemi vardır. Kumaşın dokusu kabadan (tekstüre edildiğinde veya kalın iplikle yapıldığında) nispeten pürüzsüze (ince iplikle yapıldığında) kadar değişebilir.

POLYESTER JARSE ASTAR ALINIR…

Birikmiş şifon kumaş alan,depoda kalmış şifon kumaş alanlar,birikmiş parça şifon alanlar,hatalı şifon kumaş alanlar,dokuma hatası olan şifon kumaş alanlar,boya hayalı şifon kumaş alanlar,boya hatası olan kumaşları satın alanlar,

Polyester Kumaş için 4 Kullanım

Polyester kumaşın modada çeşitli kullanımları vardır:

1. Dış giyim kumaş alanlar. Polyester giysiler hem dayanıklı hem de neme dayanıklı olduğundan, sizi sert havalarda kuru tutması gereken dış mekan giysileri için yaygın bir seçimdir. Parkalar, rüzgarlıklar ve diğer dış giyim ürünleri genellikle polyesterden yapılır.

2. Çantalar ve sırt çantaları. Bez çantalar, egzersiz çantaları ve sırt çantaları, ucuz, dayanıklı ve neme dayanıklı olduğu için genellikle polyester veya polyester karışımlarından yapılır.

3. Mikrofiber öğeler. Polyester ve polyester/naylon karışımları mikrofiber kumaşın temelidir. Kesinlikle moda için olmasa da, mikrofiber kumaşlar nemi caydırmak veya cam yüzeyleri hassas bir şekilde temizlemek için mükemmeldir.

4. Döşeme ve ev eşyaları. Giyim modasının dışında, polyester, perdelik kumaştan masa örtülerine ve ucuz çarşaflara kadar her şey için kullanılan iç tasarım ve ev dekorasyonunda da yaygın bir seçimdir.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!