Polyester Kumaş Alan

polyester kumaş alan,polyester kumaş satın alan yerler,polyester kumaş alımı yapan

Polyester Kumaş Alan Polyester Kumaş Satın Alanlar

Moda, tasarım ve iç mekanlar için en popüler kumaş seçenekleri arasında ünlü polyester bulunur. Ama polyester kumaş nedir?

Polyesterin bir kumaş olduğunu ve bunun belirli niteliklere sahip olduğunu biliyoruz, bu da onu giyim için harika bir seçim haline getiriyor. Moda söz konusu olduğunda hafif bir leke var, çünkü bu insan yapımı bir kumaş ve ipek, pamuk veya yün gibi doğal bir seçim değil. Ama doğal olmasa da, kesinlikle olumlu yönlerine sahip olmalı?

Polyester nedir?

Polyester, polyester iplikler veya elyaflar kullanılarak yapılan herhangi bir kumaş veya tekstil için genelleştirilmiş bir terimdir. Spesifik bir malzeme olarak en yaygın olarak polietilen tereftalat (PET) olarak adlandırılan sentetik, insan yapımı bir polimer için kısaltılmış bir isimdir. Etilen glikol ve tereftalik asidin karıştırılmasıyla yapılır. Bunların hepsi kulağa son derece bilimsel geliyor, ancak temelde polyester bir tür plastik.

POLYESTER KUMAŞ SATIN ALANLAR

Kıyafet alerjisi belirtileri,Bebeklerde kıyafet alerjisi,Kumaş alerjisi belirtileri,Kıyafet alerjisi nasıl geçer,Kumaş alerjisi tedavisi,Pamuk alerjisi belirtileri,Polyester alerjisi,

Neden polyester seçilmeli?

Polyester lifler termoplastik veya ısıya duyarlı olduğundan giyim için çok popüler bir seçimdir. Bu,% 100 polyester olan kumaşlara kalıcı pileler verilebileceği ve bunlara dekoratif şekil ve desenlerin lazerle kesilebileceği anlamına gelir. Ayrıca leke tutmazlar, temizlik için harika.

PARÇA KUMAŞ SATIN ALAN

Bir giysi% 100 polyester olduğunda statik birikmeye yatkın olduğunu fark edebilirsiniz. Saçınızın güzel görünmesini sağlamak söz konusu olduğunda bu bir kabustur ve kendinizi insanlara statik şoklar verebilir bulabilirsiniz – bu zararsız olmasına rağmen oldukça can sıkıcı olabilir! Bu sorunu ortadan kaldırmak için, polyester genellikle pamuk gibi daha stabil liflerle karıştırılır. Bu daha sonra polikoton olarak bilinir ve her iki kumaşın faydalarını içerir; güçlü, dayanıklı, kırışmaya dayanıklı ve% 100 polyesterden çok daha fazla nefes alabilir.

Polyester giysiler kaygan ve dokunmak için neredeyse ipeksi olma eğilimindedir ve örme esnekliğini en üst düzeye çıkarmasına rağmen, kumaş alımı yapanlar oluşturmak için lifler dokunabilir veya örülebilir. Doğal olarak parlak bir elyaftır ve farklı kullanımlar için kolayca değiştirilebilir.

Popüler kullanımlar nelerdir?

Moda. Kumaş parçası alanlar

Spor giyim

Polarlar

Montlar ve anoraklar

Çarşaf, nevresim ve uyku tulumu gibi nevresim takımları

Ayakkabı

Yorgan dolgular (yalıtkan özelliklerinden dolayı)

Dikiş iplikleri

Yumuşak mobilyalar ve döşemeler

Tekstil

Bagaj ve diğer çantalar. Parti kumaş alanlar www.kumas.org

Endüstriyel polyester elyaflar, konveyör bant kumaşları, emniyet kemerleri, plastik takviyeler ve daha fazlası gibi şeylerde de kullanılır.

Polyester kullanmanın dezavantajları var mı?

Kilo işi saten,kilo ile saten,online saten kumaş,kilo ile saten kumaş,kilo işi saten kumaş,kiloyla saten kumaş satan yerler,parça saten kumaş kilo işi,ucuz kilo işi kumaş,ucuz kilo işi saten kumaş,

Bazı insanlar sadece pamuk, kaşmir, ipek, yün vb. Gibi doğal kumaş ve iplikleri giymeyi veya kullanmayı sever. Bunların faydaları genellikle nefes alabilen, hipoalerjenik ve dayanıklı olmalarıdır. Ayrıca yapay elyaflardan daha pahalı olabilirler ve yıkama ve kurutma açısından daha fazla bakıma ihtiyaç duyarlar.

Polyester kumaş kim alır? gibi sentetik kumaşlarla ilgili temel sorun nefes almamalarıdır. Bazıları onu giyerken terli hissedebildiklerini veya rahatsız edici olabilecek nem hissine sahip olduklarını fark ederler. Bu nedeni, pamuk gibi doğal kumaşlara kıyasla polyesterin nem emiliminin çok düşük olmasıdır. Bununla birlikte, modern imalat artık daha fazla nem emici polyesterler oluşturmaya başlıyor ve bunlar egzersiz ve günlük giyim için harika.

Çok hassas cilde sahip kişiler, sentetik kumaş giymeye karşı küçük bir tepki aldıklarını fark edebilirler, ancak bu genellikle karışık bir kumaş olduğunda yaygın değildir.

Kendi başına oldukça yanıcıdır, bu nedenle özellikle açık alevin yanında% 100 polyester giyiyorsanız veya kullanıyorsanız dikkatli olunmalıdır.

Polyester plastikten yapıldığından çevre için kötü olup olmadığı sorusu vardır. Doğru, sürdürülemez bir kaynaktan geliyor, ancak, plastik şişeler aslında polyester kumaşa dönüştürülüyor, bu oldukça şaşırtıcı, ancak olumsuz tarafı, plastik kompostlanabilir değil, bu da toprakta iyi parçalanmadığı anlamına geliyor.

Kendi polyesterinizi tasarlamak kolay mı?

Kendi giysilerinizi dikip popüler hale getirirken, kendi polyester kumaşınızı tasarlamak her zamankinden daha kolay tasarım arayüzümüze bir görsel veya en sevdiğiniz deseni yüklemeniz yeterlidir. Oradan, boyutları ve miktarınızı seçip sipariş vermeden önce tasarımınızın boyutunu, konumunu ve tekrarını değiştirebilirsiniz. Küçük başlayın ve önce bir test baskısı deneyin .

Öyleyse, sonuç nedir?

Polyester kumaş satın alan çok çeşitli sektörlerde çok çeşitli faydalı kullanımlara sahip olduğu inkar edilemez. Herhangi bir sentetik malzemede olduğu gibi, reaksiyonlar meydana gelebilir, ancak bunlar, özellikle polyester, pamuk gibi diğer elyaflarla karıştırıldığında, büyük ölçüde sınırlıdır. Kumaşlara ve tekstil ürünlerine (doğal olanlar da dahil) olumsuz reaksiyonlar her zaman bir olasılıktır, ancak genel olarak polyester kullanımı son derece faydalı ve faydalı olabilir.

kırmızı şifon alanlar,kırmızı şifon alan parti kırmızı şifon alan,spot kırmızı şifon alanlar,psrça şifon alan,karışık şifon kumaş alanlar,ham şifon alan yerler,parça şifon kumaş nereye satarım, kumaş nereye satılır,

Polyester, 1970’lerde çok popüler olan, ancak rahatsız edici çift örgülü polyester kumaş sayesinde zarafetten düşen eski moda polyester nedeniyle çok fazla damgaya sahiptir. Bununla birlikte, modern polyester hızla ortaya çıkmıştır ve artık daha yüksek kaliteli bir elyaftır. Teknolojik gelişmeler polyesterin hissini, örtüsünü ve görünümünü önemli ölçüde geliştirdi, böylece daha doğal ve pahalı kumaş alanlar doğrudan uyum sağladı. Tüm sentetiklerde olduğu gibi, bir dereceye kadar nefes alamaz kalacaktır, bu nedenle sıcak basması, aşırı vücut ısısı yaşayan veya nemli bir ortamda yaşayan herkes için polyester sizin için en iyi kumaş seçeneği olmayabilir.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!