Polar

Polar: dağlar için ideal kumaş

Kumaş alanlar. Sıcak tutan, rahat ve hafif olan polar, dağcılıktan kampçılığa ve uzun sırt çantalı yürüyüşlere kadar her türlü açık hava etkinliğinin üstesinden gelmek için en etkili kumaşlardan biridir.

Kumaş alan. Her zaman böyle değildi tabii. Otuz yıl önce büyük ve “tüylü” polar sweatshirtler modaydı , süper hacimli ve süper sıcak tutuyordu (hatta çok fazla).

Neyse ki, bugün artık durum böyle değil. Polar giysiler gelişti ve artık “tüylü” değil, pürüzsüz, üste giydiğiniz şeyle daha az bağlanan çözümler var. Sadece bu da değil, günümüzün yünlü kazakları ve tişörtüleri son derece hafif, nefes alabilir ve hacimli değil ceketin altına bile giymek veya sırt çantasında taşımak için mükemmel.

POLAR KUMAŞ FİYATI

Polar, bu kumaşın özellikleri

Polar, esas olarak %100 polyester (sentetik) elyaflardan oluşur ancak bazı durumlarda pamuk, spandeks (elastan), suni ipek gibi diğer kumaşlardan elde edilen elyafları da içerebilir.

Zamanla, bu malzemenin arkasındaki teknoloji çok gelişti ve piyasada farklı özelliklere sahip kazıklar bulabilirsiniz:

Farklı ağırlıklarda klasik polar mevcuttur: 100g polar en hafif ve 300g polar en ağırdır, 200g polar ile sıcaklık ve nefes alabilirlik arasında geleneksel bir orta noktaya sahip olursunuz.

Hafif polar veya mikro polar. Çok yumuşak ama aynı zamanda nispeten ince, sıkı dokunmuş bir tüyü vardır, bu nedenle rahattır ve hacimli değildir. Izgara mikro polar bu kumaşın bir çeşididir. Aktif kullanım için optimum nefes alabilirlik sağlayan, artan hava akışına izin veren bir ızgara deseni içerir. Aynı zamanda küçük bir ayak izini de garanti eder. Bu nedenle, genellikle ‘hızlı ve hafif’ seyahat etmek için tasarlanmış hafif giysilerde kullanılır.

KİLOLUK POLAR

kim polar alır ucuz polar parti polar parça polar spot polar stok polar kilo ile polar polar satanlar astarlık polar kiloluk polar online polar polar satan polar satan yerler uygun polar kumaş

Yüksek katlı yapağı, biraz hayvan kürküne benzeyen uzun sentetik lifler sayesinde mümkün olduğu kadar çok sıcak havayı hapseden süper yumuşak bir yapağıdır. Tipik olarak diğer tüm polar kumaşlardan daha düşük ağırlıkta en iyi sıcaklık girişini sunar. Bu nedenle, örneğin dağcılık gibi minimum ağırlıkla çok fazla sıcaklık gerektiren durumlarda kullanılır.

Polar nasıl yapılır

Polyester yapağı oluşturmak için, polyester liflerinin önce petrol ve petrol türevlerini içeren kimyasal bir reaksiyonla üretilmesi gerekir. Kimyasallar, daha sonra sertleşen ve iplikler halinde bükülen kalın bir şurup oluşturmak üzere ısıtılır.

Liflerin yapısı sayesinde yapağı son derece sıcak tutar ve nefes alabilir ve havanın içinden kolayca akmasına izin verir.

Farklı pil türleri vardır:

Polyester Polar: En popüler polar.

Pamuklu Polar: Mükemmel nefes alabilirlik ve ısı emilimi.

Rayon Fleece: Rayon liflerinden yapılmıştır, yumuşak, pürüzsüz ve nefes alabilir.

Bir tarafı pürüzsüz, diğer tarafı havlı, pamuk içeren çok yumuşak yapağı.

Kilo ile polar kumaş kiloluk polar kumaş parça polar kumaş ucuz polar kumaş
Kilo ile polar kumaş kiloluk polar kumaş parça polar kumaş ucuz polar kumaş

Bambu Yığın: Bambu ve pamuğun selüloz liflerinden yapılmıştır. Yumuşak örtü ve dokuya ve iyi emiciliğe sahiptir.

Doğal Merinos Yünü Havlı: Merinos koyun yünü liflerinden yapılan kumaş. Nemi iyi emen ve sizi çok sıcak tutan süper yumuşak polar.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!