Polar Kumaş Satın Alanlar

Polar Kumaşın Faydaları

Dayanıklı, yumuşak ve çevre dostu bir şey arıyorsanız, polar kumaş mükemmel bir seçimdir. Sonsuz renkte yapılabildiği ve sayısız tasarımla basılabildiği için, kumaş en küçük oyuncak ayı sevgilisi veya en mükemmel bir seçimdir.

Ağır hava koşullarında dış giyim için bir kumaş olarak başlamış olmasına rağmen, artık şapka ve eldivenlerden ceketlere ve battaniyeye kadar her şeyden yapılıyor. İnşa şekli nedeniyle, diğer sentetiklerin yol açacağı şekilde kumaş üzerinde küçük toplar oluşturmaz. Yıpranmış veya çözülmeyeceğinden, polar kumaşlar tüm aile ile birlikte çalışmak için mükemmel bir seçimdir.

Polar kumaş alan iki taraflı kazığı vardır, yani kumaş satın alan her iki tarafta da aynıdır. Çok güçlüdür, sıcaklığı tutar ve çabuk kurur, bu yüzden orijinal olarak yün yerine dış mekan meraklıları tarafından kullanılır. Poların havlı satıh yapısının yapısı, giyenin daha sıcak olmasını sağlayan hava ceplerini, yün ve diğer kumaşlardan daha iyi yapar. Hafif ve ekstra sıcaklık, kış kampı ve sırt çantası için iyi bir seçim yaptı. Ayrıca yeni doğan buzağılar için kulak ısıtıcıları ve astronotlar için iç çamaşırı olarak da kullanıldı.

Polar Kumaş Yapımı

Polar kumaş, aslında, bir polimer oluşturmak için iki farklı petrol türevini çok yüksek sıcaklıklarda reaksiyona sokmak suretiyle yapılan bir polyesterdir. Bu polimer, daha sonra verilen metal bir diskteki küçük deliklerden zorlanan kalın şurubu soğutur. Bu polimer havayla temas ettiği için, uzun dizilere soğuyor ve sertleşiyor. İplikler ipliklere dokunduktan sonra, kumaşa örülür. Bu bez daha sonra kılların kumaşın yüzeyini yükselttiği bir parça polar alanlar olarak adlandırılan bir makineden geçirilir.

Kumaş Satın Alanlar.

Bir kesme makinesi daha sonra lifleri keser ve ona keçe olarak tanıdığımız yumuşak dokuyu verir. Bazen ek su yalıtımı için Teflon gibi kimyasallar eklenir.

Polar kumaştaki polimerin kimyasal adı polietilen tereftalat veya PET’dir. Eğer bu bileşik polar liflere yapılmazsa, su veya soda için kullanılan plastik şişelere yapılabilir. Buna karşılık, birçok polar kumaşlar geri dönüştürülmüş PET şişelerden yapılır. Şeffaf şişeler herhangi bir renk polarını yapmak için kullanılabilir, ancak yeşil PET şişelerden yapılan kumaşlar koyu bir renkle boyanmalıdır. Üretilen tüm yünlü kumaşlar için, sekiz şişenin depolama alanlarından uzak tutulduğu tahmin edilmektedir.

Polar Kumaş Alış

Bitmiş malları satın ek olarak, avlu veya cıvata tarafından polar kumaş satın almak kolaydır. Çok yönlü olduğu için favori spor takımının logosu, hayvan basımı, popüler çizgi film ya da televizyon karakteri ile basılabilir. Bebek polar kumaşı, bebek duşu armağanları için popüler bir seçimdir; ayı polar kumaşları ise, kabinde bir haftasonu için mükemmel bir hostes hediyesidir.

Spor temalı polar kumaşlar kolej bağlı öğrenciniz için stadyum battaniyesi için mükemmel bir seçimdir. Çalışması sıkı ve kolay olduğu için dahil olmak üzere bir dizi kolay zanaat fikirler ilham verdi:

40-54 inç genişliğinde iki parça kumaş ihtiyacınız olacak. Bir bebek battaniyesi için 1 avlu ve yetişkin boy battaniyesi için 2 metre kullanın. Battaniyenin geri dönüşümlü olmasını istiyorsanız, kareleriniz için iki farklı desen seçin. Parçaları bir diğerinin üzerine yerleştirin. Karelerin kenarları boyunca 4 inç uzunluğunda ve 1 inç genişliğinde saçakları kesin. İlk iki saçak parçasını birbirine birleştirin, kareleri birbirinin üstüne tutun. Bir sonraki çifti atla ve her birini kenara bağla. Battaniyeyi ters çevirin ve kalan saçakları birleştirin. Şimdi, yıllar sürecek sevilen ve kullanılacak tek bir battaniyeye sahipsin.

Polar Şapka.

Bu proje için sadece biraz dikmek gerekir. Şapkayı takacak kişinin başını ölçün. Bu ölçüme iki inç ekleyin. Ölçümünüzün uzunluğu ve 16 inç genişliğindeki bir parçayı kesin. Kumaşınızın 16 inç kenarına yarım inç dikiş dikin.

Kumaşı ters çevirin ve alt tarafı iki kez yukarı doğru yuvarlayın, böylece altta 2 inçlik bir manşet oluşturur. Manşona birkaç dikiş koyabilirsiniz, böylece açılmaz ya da tarafa renkli bir düğme dikebilirsiniz. Kumaşın üst kısmını toplayın ve ya kenardan 3 inçlik bir ip ile kaplayın ya da kapalı dikin. Polar desenini her alıcıya eşleştirin – küçük bir kız için eğlenceli çiçekler ya da asi genç için cesur çizgiler.

Parça Polar Alanlar

Bu dikişsiz proje, en genç el işçiliğini bile almak için mükemmeldir. Eğlenceli bir desende biraz polar alın. Eşarp başına yaklaşık iki metre gerekir, ancak bir parça kumaştan birkaç eşarp elde edebileceksiniz. Polar kumaşı her 6 ila 8 inç arasında kesin bir şekilde kesin ve şeritleri kesmek için tam 2 metreyi kesin. Polar açılmayacağından, kenarları dikmek zorunda kalmazsınız. Fuların her iki ucundaki dar, 4 inç uzunluğundaki saçaklarını kesin ve her bir saçak parçasını bir düğüm içinde, diğerlerinden ayırmak için bağlayın. Kışın ısınması gereken birine ver.

Polar Yastık

Yapmak istediğiniz bir yastık boyutunu bulun – bir yastık formu kullanabilir veya köpük veya vuruşla doldurabilirsiniz. Yastığınızdan istediğiniz herhangi bir deseni ortaladığınızdan emin olarak, iki benzer kareyi kitten ayırın.

Yastığınızın üç tarafına bir dikiş dikin ve içeri doğru çevirin. Yastık şeklini veya vuruş ve el dikişini açık taraftaki küçük dikişlerle yerleştirin. Yastık kılıfınızı yıkayabilmek istiyorsanız, her bir açık tarafa dikin, böylece bu şekil alınabilir.

Parça Kumaş Satın Alanlar Kumaş Alan.

Polar kumaş, çalışmak için neredeyse o kadar kolay bir iştir ki, neredeyse tüm projeleriniz bir profesyonel gibi görünmenizi sağlayacaktır. Bu çok yönlü kumaştan yapılabilen tüylü hayvanlar, çoraplar, eşarplar veya hayal edebileceğiniz başka şeyler yapın. Çoğu keçe en azından kısmen geri dönüştürülmüş malzemelerden üretildiğinden, keçe ürünleri satın alma ve bunları zanaat projelerinizde kullanmak konusunda iyi hissedebilirsiniz.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!