Pliseli Kumaşlar Kumaş Satın Alanlar

Pilili Kumaş Nasıl Yapılır ve Genel Plise Türleri

Bazen ortaya çıkan bir konu hakkında yazmak güzeldir, çünkü bu çok büyüleyici ve ele aldığımız şeyler listesinden çıkıyor. Bu gönderi böyle bir gönderi. Katlama hakkında. Ve bu yer aldığınız bir alan olmasa bile bence gerçekten ilginç bulacaksınız. Gönderinin sonuna doğru iki yararlı video var, bu yüzden bunları da izlediğinizden emin olun.

Geçenlerde İngiltere’de plise yapan bir şirketten bahseden bir Facebook gönderisiyle karşılaştım. Bu yüzden onları kontrol etmek zorunda kaldım. Türkiye ve dünyanın geri kalanına ihracat yapıyorlar. Moda tasarımcıları, iç mimarlar, ev terzileri, moda kolejleri, film şirketleri, reklam, tiyatro müşterileri ve değirmenciler için plise hizmetleri veriyorlar.

Tasarımcılar pileleri tasarımlarında hem pratik nedenlerle, hem de kullanıcıya hareket özgürlüğü sağlamak için ve tamamen stilistik nedenlerle kullanırlar.

Plise Nasıl Elde Edilir

Katlama, kumaşın farklı şekillerde katlanmasını ve kumaşın hacminde ve dokusunda farklılıklar yaratmasını içerir.

Plise kumaşı, ısıtma işlemi sırasında deseni korumak için bir dış sargı ile bir araya gelebilmeleri için aynı şekilde katlanmış iki parça karttan oluşan bir kalıba sahip olmayı içerir.

Kumaşı katlamak için, masaya düz olarak yerleştirilen iki kart parçası arasında sandviçlenir. Sandığı oluşturmak için alt kart ve ardından kumaş ve üst kart üstte. Bunlar daha sonra şekillendirmek için katlanır ve sıkıca sarılır. Daha sonra, kumaşı ısıtmak ve gerekli şekle sokmak için bir buhar dolabına yerleştirildiği için parseli korumak için bir dış sargı kullanılır.

Desen yeterince soğuduktan sonra kumaş çıkarılabilir ve şimdi onu plise etmek için kullanılan desenin şeklini korumalıdır.

Plise Çeşitleri

6 çeşit plise içinde kumaş kalıpladıklarını söylüyor. Bu yüzden pilili kumaşı uluslararası bir müşteri tabanına taşıdıklarından, bunların tasarımcı olarak kullanacağınız ortak plise stilleri olduğunu varsayabiliriz.

Bunlar:

Düz Plise Düz

Düz Plise Alevlendi

Kutu Plileri Düz

Akordeon Düz Pileler

Kristal Pliler

Günışığı Pileleri

Süslü Plise

Düz Plise

Bunlar bıçak kıvrımları olarak da bilinir. Bir tarafı diğerinden daha uzundur, böylece kumaş kıvrıldıktan sonra bir yüzeye düz olarak uzanır. Normalde alt plise aşırı plininkinin yarısı olacaktır. Bıçak plise dikişte kullanılan temel plise.

Düz Plise

Yaygın plise olarak da bilinen yassı pliler alevlendi. Bunlar ve standart düz pliler arasındaki fark, kıvrımlı pliler ile alt plinin kalçadan kenara kadar geniş olması ve görünür kumaşta bir mezuniyet yaratan bu özelliktir.

Kutu Plileri Düz

Bunlar kutu kıvrımı oluşturmak için iki yaklaşımı birleştirir. Sol düz bir pli ve ardından birlikte kutu efekti oluşturan sağ düz bir pli vardır. Ters kutu kıvrımları, dış kısımdan ziyade iç kısımda “kutu” ya sahiptir.

Akordeon Düz Pileler

Akordeon gibi görünüyor çünkü her ikisi de aynı uzunlukta iki pileden oluşuyor. Bu, giysinin hareket ederken şeklini genişletmesine izin veren sıkı bir plise şeklidir. plise şekli Loie  “etek dansı” na ilham verdi .

Kristal Pliler

Kristal plise, plinin her iki tarafı yaklaşık 2 ila 3 mm olan çok küçük bir akordeon plidir.

Günışığı Pileleri

Sunray plise, yarım daire şeklinde pileli dereceli bir akordeon pilidir. Plise kalçada çok küçük başlar ve kenara yaklaşır.

Süslü Plise

Fantezi plise her türlü stilde gelir ve bir tasarımcı olarak hayal gücünüzle sınırlıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*