Plise Kumaş Pileli Kumaş

Pliseli kumaşlar,pileli kumaşlar,pliseli şifon,plise yapılmış kumaşlar,pliseli kumaş satanlar,pliseli kumaş alan,pileli kumaş satın alan,

Plise Kumaş Pileli Kumaş

Pileli şifon modaya geri döndü şöhret zirvesine ulaşan akordeon pileleri aristokrasisi ve zarafeti ile hala büyülüyor. Ancak herkesin pilili ve pilili ne olduğunu tam olarak anlayamaz.

Plise – İngilizce’den çevrilmiş kıvrımlar anlamına gelir. Tüm ürün boyunca eşit genişliğe sahiptirler, aynı yönde döşenebilir veya sayaç yapılabilir, bir yay yerleştirebilirsiniz. Büzgülü için kumaşı ürünün önerdiğinden üç kat daha almanız gerekir.

19. yüzyıla kadar, kumaştan düzgün sabit kıvrımları katlamak için bir teknoloji geliştirildi ve bu süre boyunca kadın ve erkeklerin zarif kıyafetlerinde plise mevcuttu. Zamanımızda popülerliğini kaybetmedi. Pileli kıyafetler kadınlığın sembolü haline geldi, her zaman modanın favorileri.

Plise her tür kumaşta harika görünüyor. Daha kalın kumaşlardan mükemmel bir pilili etek elde edersiniz – bu daha sıcak bir seçenektir., yine moda olan bir yaz maksi etek için uygundur. Pileli şifon, giysilerin dekoratif detayları Krep kumaşları şifon olarak da kullanılabilir. Bluzlar,elbiseler ile dekore edilmiştir.

Hiçbir kadın pileli şifon gibi keyifli bir havadar malzemeden yapılmış herhangi bir yaz kıyafeti yapma arzusuna direnemez. Ayrıca, bu yılın ilkbahar-yaz için ana çip bu kumaştan ürünler ve çeşitli dekoratif eklemeler olacak. Şifon pileli kumaştan elbiseler, bluzlar, bluzlar, mini etekler, maksi etekler bu sezona hakim olacak. Şifon pilili kumaş ilkbahar ve yaz giysileri için idealdir. Bu kumaşın tüm özellikleri hafif kıyafetler için mükemmeldir:

ince;

mat doku;

güzel perdelik servis;

havanın geçmesine izin verir, bu nedenle yaz aylarında soğur, yükselmez;

buruşuk değil;

✓şekli iyi tutar;

kolayca bol dökümlü.

Kadınların arzularını öngören online şifon pileli gibi muhteşem kumaşların bir koleksiyonunu bir araya getirdi. Herhangi bir renk ve gölge bulabilirsiniz. Çevrimiçi mağazamızın sayfalarında bıraktığınız tüm geri bildirimler için minnettar olacağız.

Şifon kusursuz ve rafine bir tada sahip kadınlar ve kızlar tarafından en çok sevilen ve aranan havadar bir kumaştır.

Başlangıçta Çin’de doğal ipek ipliklerden yapılmış ve çok pahalıydı. Sadece zengin ve asil insanlar asil el yapımı malzemeyi karşılayabilirdi.

20. yüzyılın başında tekstil endüstrisinin gelişmesiyle şifon kumaşa dayalı karışık kumaş üretimi başladı. Sentetik elyafların icadı ile imalat işlemi basitleştirilmiştir.

Şifon: türleri ve özellikleri

Şifon, düz örgünün üçgen bir bölümü tarafından elde edilen aşınmaya dayanıklı bir kumaştır. Şifon bileşimi çeşitli lif türlerinden oluşabilir – ipek, pamuk, viskon, polyester, poliamid.

Modern tekstil endüstrisi çeşitli tiplerde şifon kumaşlar sunmaktadır:

Jakar – iç içe renk desenleri ile ince.

Krep – hafif ve havadar, ancak yüksek bir yoğunluğa sahiptir ve içinden parlamaz.

Pamuk – yaz aylarında talep edilen hafif ve higroskopik malzeme.

Saten – kumaş yapısı aynı zamanda saten gibi pürüzsüz ve şifon gibi şeffaftır.

Büzgülü – tüm genişlikte eşit katlar.

Pileli şifon, her modern kadının gardırobunda şık ve değerli bir unsurdur. Kumaşın yapısı nedeniyle romantik ve zarif bir görüntü yaratılır. Etek, elbise, bluz, pareo, eşarp dikiyorum. Çoraplar sırasında ortaya çıkan tek dezavantaj ütülemedir.

Pliseli şifon nasıl ütülenir

Süreci kolaylaştırmak için aşağıdaki önerilere uyulmalıdır:

Suda 30 dereceden fazla el yıkamayın.

Yıkadıktan sonra ürünü ıslatın, ürün kuru ise bir püskürtücü kullanın.

Bazı pilili şifon türleri kırışmaz, sadece yatay pozisyonda asın.

Kumaşı yakmamak için içeriden ütü yapın. Üründe bir astar varsa – ayrı ayrı ütü yapın.

Eteğin altını ve belini yumuşatmak minimum çabayı yumuşatır.

Öne doğru çevirin ve tüm parlak alanlara buhar uygulayın.

Pliseli kumaşlar,pileli kumaşlar,pliseli şifon,plise yapılmış kumaşlar,pliseli kumaş satanlar,pliseli kumaş alan,pileli kumaş satın alan,

Kayışı ve alt kısmı ve yan dikişleri ütüleyin.

Büzgülü şifon ütüleme sırasında ne tavsiye edilmez

Pileli ürünün orijinal görünümünü kaybetmemesi için, ürünleri ütüleme sırasında neler yapamayacağınızı hatırlamanız gerekir:

Buhar işlemeyi, kumaşın ve bileşiminin kalitesi göz önüne alındığında, sadece belirli durumlarda kullanın.

Şifon ürünleri ısıtma cihazlarının yakınında veya agresif güneş ışığının etkisi altında kurutmayın.

Kuru bir şeyi nemli bir bezle nemlendirin.

Büzgülü şifonu sıkabilir miyim? Bu imkansız. Yıkama ve durulama sırasında güçlü çaba sarf etmeyin ve sıkmayın. Ürünü sadece limboda saklayın.

Tüm kurallara ve tavsiyelere uymak, en sevdiğiniz şeylerin ömrünü önemli ölçüde uzatabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*