Pileli Kumaş Nasıl Yıkanır?

Piliseli kumaş elde nasıl yıkanır,pileli kumaşlar nasıl yıkanır,piliseli kumaşlar makinede nasıl yıkanır,piliseli kumaşlar elde nasıl yıkanır,piliseli kumaş nasıl ütülenir,pileli kumaş nasıl ütülenir,pileli elbise nasıl ütülenir,

Pileli etek nasıl yıkanır ve ütülenir, hosteslerden ipuçları. Pileli etek nasıl yıkanır:

Birkaç mevsim, pilili şeyler (etekler ve elbiseler) geçerliliğini korur. Modern moda kadınları, görünümü hafif ve kadınsı kılmak için onları seviyor. Uzunluktan bağımsız olarak (diz veya ayak bileğine kadar), kadın gardırobunun bu öğesi narin ve romantik görünüyor. En popüler hafif kumaş modelleri örneğin şifon kumaş satın alanlar.  Ayrıca ince triko veya yünden dikilirler. Renk çözümlerine gelince, burada çeşitlilik çok büyük. Çoğu zaman, kızlar kıvrımlı bir eteğin nasıl yıkanacağını veya vurulacağını düşünür, böylece karakteristik kıvrımlar kaybolmaz. Bu tür kıyafetler özel bir yaklaşım gerektirir. Ancak bazı kuralları hatırlayarak kıvrımlı ürünün şeklini ve güzelliğini koruyabilirsiniz. Pileli etek yıkamak için yöntemler En sevdiğin şey kirliyse, sıraya koymalısın. Eteği yıkamadan önce prosedüre hazırlayın: Yıkamadan önce naylon çorabın içine pilili bir ürün koyun. Bu durumda yıkama ve kurutma sırasında kalmalıdır. Yıkamadan önce, akordiyonu korumak için ürün geniş serbest dikişlerle dikilir. Bunun için yıkama sırasında kumaşta leke bırakmayacak beyaz iplikler kullanılması tavsiye edilir. Farklı yöntemler kullanarak kıvrımlar dikebilirsiniz. Plise, etek ucu boyunca paralel olarak veya her biri ayrı ayrı etek boyunca dikilir. Bazı ev kadınları ortada geniş dikişler ve aşağıda – küçük dikişler yapmalarını önerir. Stok kumaş

İpliği sıkmak için kategorik tavsiye edilmez, dikişler serbest olmalıdır. Aksi takdirde kıvrımlardaki kumaş deforme olur. İkinci yöntem en zor ama güvenilir olanıdır. Böyle bir hazırlıktan sonra, şey yıkanabilir ve okşanabilir. Pileli ürünleri yıkama yöntemleri:

  1. Bu yıkama seçeneği en basit olanıdır, ancak emdirmenin kimyasal bileşimini bilen ve kırışıklıkların düzelmeyeceğinden emin olan ev hanımları için uygundur. Bu durumda piliseli etek, çamaşır makinesinde 30 ila 35 ° sıcaklık aralığında yıkanmalıdır. Döndürmeden hassas bir mod seçmeniz önerilir. Yıkandıktan sonra etek bir tüp şeklinde sarılır ve bir kurdele ile kemer bölgesine sarılır. Kıvrımların serbestçe sarktığından emin olun. Kurutmadan önce, şey bantla askıya alınır.
  2. Ürünü ellerinizle yıkayın. Bu durumda 35 ° ‘den daha yüksek olmayan su kullanın. Yıkama sırasında ürünün ovalanması veya sıkılması yasaktır.
  3.  Etek, naylon bir çorabın içine yerleştirilerek, uzunluğu boyunca (ancak sıkı olmayan) bir tüp şeklinde bükülür. Elde veya makinede yıkanır. Ürün durulama sırasında sıkılmamalıdır. Çoraptan çıkmadan şeyi kurutun.
  4.  Yıkamadan önce pileli etek narin çamaşırların yıkanması için çantaya gönderilir. Bir şeyi katlamanız veya doldurmanız, bir tüpe yuvarlamanız ve bir torbaya koymanız önerilmez. Eteğin hafifliğini kaybetmemesi için klima ile durulanır. Bu alet aynı zamanda daha fazla ütülemeyi kolaylaştıracaktır, ayrıca kullanıldıktan sonra malzeme elektriklenmez.

Pilili Etek Nasıl Ütülenir? Piliseli Etek Nasıl Ütülenir? Parti kumaş

 Daha önce tüm kıvrımları iplikle dikmişseniz, pilili bir eteği vurmak kolay olacaktır. İplikler ancak bir şey okunduktan sonra kaldırılır. Sabit kıvrımların düzeltilmesi çok daha kolaydır. Bu arada, bir eteği yıkadıktan sonra da yakabilirsiniz. Isıtma sıcaklığı, yapılan şeyin özelliklerine bağlı olarak seçilir. Kumaşın türüne bağlı olarak pilili eteği ütüleme kuralları: Doğal veya suni ipekten yapılmış yıkanmış bir etek yarı kuru olmalıdır. Ürün ters çevrilir ve ütülenir, ancak kanvasın püskürtülmesi tavsiye edilmez! Bunun nedeni kumaş üzerinde lekelerin oluşmasıdır. İpek etek veya elbiseler nadiren ütü gerektirir, ancak böyle bir ihtiyaç ortaya çıkarsa prosedürü dikkatlice uygulayın. Eteği trikodan çıkarmak için gazlı bez hazırlayın. Ürünü iki top gazlı bez ve ütüyle örtün. Bu prosedür, standart ütüden çok buharda pişirmeye benzer. Kıvrımları yünlü bir kıvrımlı tutmak için gazlı bez de gereklidir. Materyal, zayıf bir sirke solüsyonu ile emprenye edilir, ıslak bir eteğe uygulanır ve düzleştirilir. Bir şeyi bozmamak için ütülemeden önce ürün etiketini inceleyiniz. Bu yöntem, kalın kumaşlar için uygundur.

Pileli ürünler ıslak ütülenir, kuru kumaş olması gerektiği gibi yumuşatılmaz. Önceden dikilmiş bir şeyin yıkanması ve ütülenmesi tavsiye edilir. Kumaş alan gazlı bezle kaplanır ve ardından ütüyü uygun bir sıcaklığa getirerek nazikçe düzeltilir. Ütü yaptıktan sonra iplikler etekten çıkarılır. İnce malzemeden yapılmış, çorabın içinde veya özel bir torbada yıkanıp kurutulan pileli ürünler pratik olarak kırışmaz. Ve bu nedenle, ütü yapmadan yapabilirsiniz. Ürünü güncellemek istiyorsanız, buharlaştırmanız tavsiye edilir. Bunu yapmak için, eteği çantadan çıkarın, kıvrımları düzeltmek için sallayın. Banyo sıcak suyla doldurulur, kapı kapanır, böylece odada çok fazla buhar birikir. Pileli ürün banyonun üstündeki çamaşır ipine asılır ve 15 dakika bekletilir. Daha sonra buharın çıkması için banyonun kapısı açılır, ancak sıcak su musluğu kapanmaz. 5 dakika sonra, şey sallanır. Genellikle işlemden sonra etek yeni gibi görünür parti kumaş alanlar.

Buharlı ütüyü kullanarak ürünü yenileyebilir ve en küçük kıvrımları düzeltebilirsiniz. İşlemden önce ürün omuzlara asılır, kıvrımları manuel olarak düzeltin. Ardından buruşuk bölgeleri yumuşatmak için ütüdeki buharlayıcıyı açın. Ancak, öğe yüksek sıcaklıklara maruz kaldığında bozulabileceğinden buharlama modunu kullanmadan önce etiketi okuduğunuzdan emin olun. Pileli ürünlerin bakımı için kurallar İşleri daha uzun süre çekici tutmak için, pilili eteklere uygun şekilde bakmanız gerekir: Bazı kıvrımlı ürünlerin ütülenmesine izin verilmez. Bu tür şeyler bir çorap veya çantada hassas bir modda (sürtünme ve sıkma olmadan) yıkanır. Omuzlara asılır, kırışıklıklar eller oluşturur. Ürünün esnetilmesi tavsiye edilmez. Böylece suyla temas ettikten sonra kıvrılma ortadan kalkmaz, şeyler bir tüpe bükülür, ardından yıkanır ve kurutulur. Tüm çabalara rağmen “akordeon” gitmişse, o zaman geri yüklenebilir. Bunu yapmak için, eteği ters çevirin ve her katı bir kalıp sabunla silin. Daha sonra kanvas üzerinde kıvrımlar oluşturulur ve baskı ile ütülenir. Pileli etekle birlikte uzun süre çekici kalmasını sağlayacak özel bir likit satın alabilirsiniz. Pamuklu ürünler nişastalıdır. Artık pilili etekleri farklı malzemelerden nasıl yıkayacağınızı ve ütüleyeceğinizi biliyorsunuz. Bir şeyin daha uzun süre dayanması için, temel bakım kurallarına uyun, ancak herhangi bir işlemden önce etiketi içeriden incelemeyi unutmayın. Yeteneklerinize güvenmiyorsanız veya pileli etek pahalı malzemeden yapılmışsa, kuru temizlemeye vermek daha iyidir. Pileli kumaş etekler ve elbiseler, modacıları kayıtsız bırakmayan şık gardırop öğeleridir. Kalın kumaştan veya hafif akan malzemelerden yapılabilirler ve enformelden işletmeye kadar her stile uygundur. Ancak kıvrımlı ürünün önemli bir dezavantajı vardır – tüm bu özenle tasarlanmış kıvrımlar, ürüne uygun olmayan bakımlarla kolayca düzleştirilebilir ve kaybolabilir. Ve moda tutkunları merak etmeye başlar – akordeon kıvrımlarını orijinal görünümünü korumak için nasıl yıkarız?

Pileli bir şeye bakma sorununa en açık ve en basit çözüm, kuru temizleme gezisidir. Uzmanlar herhangi bir etek ve elbiseye bir yaklaşım bulabilirler. Bu tür işletmelerde yıkamanın yanı sıra ütü hizmeti de verilmektedir. En az bir kez kıvrımlı şeyleri okşayanlar bu hizmetin değerini anlıyor. Maalesef kuru temizlemeye gitmek uygun maliyetli olmayabilir. Bu durumda, kurumu iki kez ziyaret etmeniz gerekecek: teslim etmek ve sonra şeyi almak için. Bu da bazen sorunludur. Ancak, profesyonellerin yardımı olmadan yapamayacağınız oluyor. Tuhaf malzemelerden yapılmış ürünler hemen kuru temizlemeye daha iyidir. Örneğin, ipek kumaş alan veya yünden yapılmış eteklerin evde sıralanması çok zordur stok kumaş alan.

Piliseli Kumaş Elde Nasıl Yıkanır?

Kazak nasıl yıkanır,triko nasıl yıkanır,kazaklar nasıl yıkanır,

Pileli bir eteğin nasıl yıkanacağıyla ilgileniyorsanız, kıvrımları korunsun, o zaman el yıkamayı deneyin. Bu, ürünün deformasyonunu önleyen nazik bir yöntemdir. Yıkamadan önce ürün bilgilerinin bulunduğu etiketi bulun. Üretici, kumaşın bileşimini ve bakımın özelliklerini gösterir. Yıkanmasına izin verilen suyun sıcaklığı hakkında bilgi içerir. Geçtiğimiz yüzyılda kadınlar pileli olanı korumak için özel bir numara kullandılar ki bu da sizin de kullanabilirsiniz. Bu şuydu: Yıkamadan önce her biri düzgünce katlanır. Kıvrımları sabitlemek için etek ucu nötr renkli bir iplikle dikildi. Şap oluşumunu önlemek önemliydi. Şey yıkandı ve kurutuldu. Yıkandıktan sonra dikişler alındı.

Parça Kumaş. Ön hazırlıktan sonra, seçilen ürünü su ile seyreltmek gerekir: sabun, toz, jel. O zaman şeyi bir saat veya daha uzun süre dikkatlice bir sabun çözeltisine koymanız gerekir. Her şey kirlilik derecesine bağlıdır. Bundan sonra nazikçe yıkamaya devam edebilirsiniz. Eteği veya elbiseyi ovalamamak, sadece durulamak önemlidir. Bundan sonra suyu temiz suyla değiştirin ve tekrar durulayın. En son ne zaman yumuşatıcı ekleyebilirsiniz. Yıkadıktan sonra bükmenize gerek yoktur. Akan suyun yerine bir leğen yerleştirdikten sonra eteği kemerine, elbiseyi omuzlarına asarak kurutabilirsiniz.

Pileli Kumaş Makinede Nasıl Yıkanır?

Hazırlık aşamaları önceki yöntemden farklı değildir. Önce kumaş cinsini ve sıcaklığı belirlemeniz ve ardından kıvrımları dikişlerle tutturmanız gerekir. Ama bir daktiloda pileli bir etek şeklini kaybetmeden nasıl yıkanır? Bunu yapmak için, ürünün tambur duvarlarında hasar görmesini önleyen özel keten torbalar bulunmaktadır. Makinede, istenen su sıcaklığını ve hassas modu ayarlamanız gerekir, bu da sıkma ve kurutmayı ortadan kaldırır. Sonra tozu doldurmak ve saç kremini dökmek için kalır. Yıkandıktan sonra ürün poşetten çıkarılmalı ve yukarıda anlatıldığı gibi kurutulmalıdır. Zamandan tasarruf Yıkamadan önce her kırışıklığı sıkmak çok zaman alır. Bu nedenle, akıllı modacılar, zaman zaman kıvrımlı şeylerin bakımını kolaylaştıran bir yöntem icat etti. Kıvrımlı bir elbise veya etek, tüm uzunluk boyunca sıradan bir çorabın içine yerleştirilir, böylece kıvrımlar sıkıca bastırılır. Bu çözüm, ürünün güvenliğini sağlayacaktır.

Pileli kumaşın bakımı nasıl yapılır?

En kolay yol kuru temizleme hizmetlerini kullanmaktır, ancak bu pek uygun değildir. Birincisi, kuru temizlemeciler her zaman eşyaların güvenliği için tam sorumluluk almıyorlar ve ikinci olarak, düzenli olarak bir yerde gündelik elbiseler giyiyorlar ve onları sıraya koyana kadar beklerler, sadece zaman yok. Ancak pahalı, markalı bir şey satın aldıysanız, deney yapmamalısınız. Elbiseyi yıkamak için uzun bir çantaya koyarak, ürünü kendiniz veya çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz. Böyle bir çantanız yoksa, sıradan bir naylon çorap kullanabilirsiniz: elbiseyi katlanacak şekilde hafifçe katlayın ve kırışmadan çorabın içine yerleştirin. Yumuşatıcı ile yıkadığınızdan emin olun. Yapılması gereken ikinci şey, elbisenin hangi malzemeden yapıldığını bulmaktır. Şifon veya ipek bir şeydir ve pamuk başka bir şeydir. Bununla ilgili bilgiler etikette bulunabilir, ayrıca hangi su sıcaklığında veya modunda yapılacağını da belirtir. Çoğu zaman sıkmasız hassas bir yıkama önerilir.

Bundan sonra işler nasıl sıralanır? özellikle ince ve narin kumaşlar söz konusu olduğunda – kırılgan bir şey, dikkatlice ütülenmelidir. Ve en iyi çıkış yolu hiç ütülememek. Yıkadıktan sonra yıkamadan kırışmasını önlemek için (elde veya daktiloda yıkamanıza bakılmaksızın) omuzlarınıza asın ve oda sıcaklığında kurutun. Kendi ağırlığının ağırlığı altında kumaş kendi kendine iyileşecektir. Hiçbir durumda elbiseyi bükmeyin, aksi takdirde “kırışıklıklar” olacaktır.

Yaygın ipuçlarından biri yıkamadan önce flaştır. Bu, oluklu etkinin korunmasına yardımcı olacaktır, ancak bunu yapmadan önce, kumaşın yapısını değerlendirin – iğneden gözle görülür herhangi bir delik varsa, bu seçeneğin işinize uygun olmaması mümkündür. Bu özellikle yerdeki uzun elbiseler için geçerlidir. Yine de bu yönteme karar verirseniz, ipliği çok fazla sıkmayın ve nefes bırakmamak için keskin bir iğne kullanın. ⇒ Kumaş Alan 0536 336 43 43

Etek ucu ne kadar düşükse, kıvrımlı kısmın mümkün olduğunca anlamlı kalması için dikişler o kadar geniş olmalıdır. İplik yıkandıktan ve ütülendikten sonra çıkarılır. Pileli etek, bir kadın gardırobundaki en ilginç şeylerden biridir. Sahibinin daha kadınsı ve zarif görünmesine izin veriyor. Hafifliği ve havadarlığıyla sevilir. Yıkamanın ve ütülemenin ürünün görünümünü bozabileceğini düşünerek, karmaşık yapısı nedeniyle bu gardırop ürününü satın almayı reddetmeyin. Pileli eteği tüm kurallara uygun olarak yıkayıp ütülerseniz çekici görünümünü uzun süre kaybetmez.

Yıkayın ve Kurutun Pileli Etekler Öncelikle, üreticinin ürün etiketinde belirtilen önerilerine dikkat edin. Genellikle el yıkama önerilir, ancak çamaşır makinesine de izin verilir. Ardından, hoş olmayan sonuçlardan kaçınmanıza yardımcı olacak basit kuralları izleyin: Kıvrımları düzeltmek için parlatılmalıdır. Bu, şu yollardan biriyle yapılabilir: her kat diğerine bitişik olacak şekilde şeyi katlamak, sonra ortada dikmek ve geniş dikişler kullanarak iplikler boyunca dikmek. İkinci yöntem: büyük dikişlerle, her bir katı tek bir iplikle süpürün ve ürünün alt kısmı daha küçüktür. Ancak her iki durumda da teyel sıkmayın, iplik gerilmemelidir. Aksi takdirde kırışıklığı değiştirebilir veya sıkarak nesneye zarar verebilirsiniz. Yıkamadan önce, giysiler deterjanlı ılık bir çözelti içinde birkaç dakika önceden ıslatılabilir. Oluklu ürünler doğru şekilde yıkanmalıdır. Hiçbir durumda ovalamayın, ürünü kayışla kaldırın ve hafifçe aşağıya doğru bastırarak havzaya indirin. Pileli eteği, yumuşatıcı ekledikten sonra aynı şekilde temiz suda durulayın. Etek üzerinde ciddi kirlenme varsa yıkamadan önce bu tür kumaşlar için uygun bir leke çıkarıcı sürün ve ardından talimatları izleyin. Kurutma ürünlerinin de belirli bir şekilde olması gerekir, böylece kıvrımlar yapılarını korurlar: nazikçe, bükmeden, öğeyi ellerinizle hafifçe sıkın; teyeli çıkarmadan kemerden asın. Elbise askısına elbise giymek daha iyidir; bir havzayı değiştirin, böylece su tahliye olur. Ürün yoğun malzemeden yapılmışsa, ütüden sonra ve hafif nemli bir üründen çıkarılırsa kenar kıvrımındaki iplik çıkarılır. El yıkamaya çok fazla zaman ayırmak istemiyorsanız otomatik makineyi kullanabilirsiniz. Ancak ürünün hazırlanması aynı zamanda bazı nüansların yerine getirilmesini de gerektirir: Öğeyi yukarıda açıklandığı gibi katlamak için katlayın. Giysileri özel bir çamaşır torbasına koyun (hem file hem de tam kumaş olacak). Tozun yanı sıra deterjan gözüne yumuşatıcı koymanız önerilir. Bu, ürünü yumuşatacak ve ütülemeyi kolaylaştıracaktır. Hassas yıkama programını maksimum 30-35 ° C sıcaklıkta ayarlayın. Sıkma ve kurutma modunu etkinleştirmeyin.

Kıvrımları düzeltmek için başka bir yöntem kullanabilirsiniz. Ölçülerine uygun normal bir çorap alın, ardından en sevdiğiniz küçük şeyi dikkatlice tüm uzunluğu boyunca dağıtarak içine yerleştirin. Çorabı üstüne bağlayıp bu formda çamaşır makinesinde yıkayın.

Doğru Ütüleme.

 Pileli etekler için bazı kumaş türlerinin ütülenmesi gerekmez (bu, ürün etiketinde belirtilmelidir). Çürüklerin hizalanması için genellikle şifon bir etek dikey olarak asmak için yeterlidir. Hassas kumaşlar için, bu kurutma yöntemi de uygundur: Ürünü, sıcak suyla küvetin üstündeki omuzlara asın. Buharın etkisi altında kumaş pürüzsüzleşir. Pileli eteği ütüyle ütülemek de kurallara uyar: ütü masasına hafif nemli bir eşya koyun; gazlı bezle örtün; kumaş alan türüne bağlı olarak ütüdeki sıcaklığı ayarlayın; eteği yanlış taraftan ütüleyin, işareti kaldırın (varsa); kemeri bir askıya asın ve kıvrımları sıkışmayacak şekilde saklayın. Yıkama ve kurutma sırasında kırışıklıklar giderilirse, cesaretini kırmayın. Herhangi bir sabundan bir parça almak, kenarlardan birini keskinleştirmek ve her kat boyunca içeriden çizgiler çizmek gerekir. Sonra her birini nemli bir gazlı bezle keserek ütüleyin. Bu yöntem, kalın kumaştan yapılan ürünler için daha uygundur. Bu küçük püf noktaları ve ipuçları, pilili bir eteği yıkamanıza ve okşamanıza ve ürünü uzun süre mükemmel durumda tutmanıza yardımcı olacaktır. Çok kıvrımlı bir elbise veya etek, ek aksesuarlar olmadan bile romantik bir görünüm yaratmak için idealdir. Ancak pileli bir etek vurma ihtiyacı, deneyimsiz ev kadınlarını korkutabilir. Bu tür giysiler farklı malzemelerden yapılabilir: deri, polyester, tül, vb. Tüm pileli ürünleri birleştiren şey, seçeneklerin her birinin özel bakım gerektirmesidir. Bozulmamış güzelliğini kaybetmemeleri için kıvrımlı şeyler nasıl ütülenir? Bunun hakkında yazımızda konuşacağız.

Ütü Hazırlığı

 Satın alma aşamasında, kıvrımlı bir şeyi ütülemenin mümkün olup olmadığını pek kimse düşünmez. Etek şifondan dikilirse, hassas malzeme ve küçük pileler ürüne bakarken kafa karışıklığına neden olabilir. Ancak birkaç kural bilmek ve belirli bir dizi eylemi takip etmek yeterlidir, böylece kıyafetler modacıları uzun süre memnun eder. Ütü hazırlığı uygun yıkama ile başlamalıdır. Pileli bir eteği kolayca düzeltmek için şu tavsiyelere uymak önemlidir: Genellikle teyelde yapıldığı gibi ürünü geniş dikişlerle nazikçe dikin. Etek boyunca dikkatlice yürüyün, ancak ipliği çok sıkı sıkmayın – bu eteği mahvedebilir; hassas kumaşları yıkamak için özel bir örtü içinde yıkayın veya normal bir naylon çorabın içine koyun, birkaç dikiş uzunluğunu sabitleyin, böylece kıvrımlar şekillerini koruyacaktır; Giysilerin kırışmaması için narin veya elde yıkama modunu seçin. Sadece gardırop öğesini yenilemek istiyorsanız, en iyisi döndürmeden elde yıkamaktır; Pürüzsüzleştirme sürecini basitleştirmek için durulamak için yüksek kaliteli bir saç kremi kullanın. ⇒ Kumaş Alımı Yapanlar. 0536 336 43 43

Bazı pileli eteklerin ütülenmesi gerekmez. Omuzlara asıp   kollarınızı açmadan kurumaya bıraktıktan sonra böyle bir ürün gereklidir . Kuruduktan sonra küçük kırışıklıkların kaybolmasını önlemek için, ürünü bir tüpe katlayın ve aygıt yazılımı ipliklerini çıkarmadan bu formda kurutun.

Ütüleme Kuralları.

 Yıkama aşamasında her şeyi doğru yaptıysanız pileli etek ütülemek çok daha kolay olacaktır. Ütüleme tercihen ıslak . Bir şeyi ütülemek için, sıcaklık kontrolünü bir, en fazla iki noktaya ayarlayın   (kumaş türüne bağlı olarak). Dikiş dikişleri ancak düzleştirdikten sonra açılır. Kıvrımları bu şekilde sabitlemek işlemi basitleştirir, bu nedenle ürünü yıkamadan önce parlatmadıysanız bunu ütülemeden önce yapabilirsiniz.

Piliseli kumaş elde nasıl yıkanır,pileli kumaşlar nasıl yıkanır,piliseli kumaşlar makinede nasıl yıkanır,piliseli kumaşlar elde nasıl yıkanır,piliseli kumaş nasıl ütülenir,pileli kumaş nasıl ütülenir,pileli elbise nasıl ütülenir,

Pileli eteği doğal veya suni ipek ve sentetik malzemelerden   ütüleyin, sadece yanlış taraftan gereklidir. Astar etekten ayrı ütülenmelidir. Bir şeyi ütüyle bozmaktan korkuyorsan, buhar tedavisi kullan. Kumaşa su püskürtmeyin – bu lekelere neden olur. Ütülemeye başlamadan önce ürün etiketinde belirtilen bilgileri kontrol ettiğinizden emin olun. Triko çift ​​kat gazlı bezle ütülemek en iyisidir. Demir ve doğal kumaşın temasını en aza indirmeye çalışın. Kumaşı buharla işleyecek kadar ütülemeye çalışmayın – böylece kıvrımlı şey deformasyondan korunacaktır. Deriden veya deriden yapılmış, pilili ütü etek   , “Yün” modunda ütülenebilir. Daha önce ters çevirmiş olan ürünü ütü masasından çekin. Malzemenin dokusunu bozmamak için kalın kumaştan yapılmış bir astar kullandığınızdan emin olun. Buharlı ütüleme en çok pileli etekleri ütülemek için uygundur (herhangi bir kumaş alan). Eteği ters çevirin ve dikkatlice ütü masasına koyun; ürünün astarını ve ceplerin içini ütüleyin; ütüyü kemerin etrafında gezdirin ve biraz çabayla etek ucunu indirin; ürünü ön tarafa çevirin; buharı, ütünün tabanına dokunmadan batık yerlerde işlemek; kemeri ve eteğin tüm üst kısmını, etek çizgisini, yanlardaki dikişleri ütüleyin. Etek pile onların kaybettiyseniz orijinal formu onu geri yüklenebilir evde. Bunu yapmak için, her katla içten dışa sürülmesi ve ardından bir demirle bükülme yerlerine gitmesi gereken sıradan bir sabun uygundur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın