Parti Viskon Kumaş Alanlar

parti viskon kumaş alanlar parti viskon kumaş alan,parti viskon kumaş satın alanlar parti viskon kumaş satın alan

Viskon Kumaş Nedir?

Kendinize “Viskon kumaş nedir?” Diye soruyor olabilirsiniz. Viskon malzeme çok iyi bilinen bir kumaştır – rayon! Viskon reyon, günlük eşyalarda bulunan yarı sentetik bir kumaştır. Tüm dünyada üretilen viskon üretimi öncelikle belirli ağaç türlerine ve odun hamuruna dayanır.

Bu tip reyonları nerede bulabilirsiniz? Geçen yüzyıl boyunca, ceket astarlarından lüks kıyafetlere ve giysilere kadar her şeyde sürekli olarak parça viskon reyonu bulacaksınız. Üreticiler öncelikle giyim için kullanıyorlar. Yarı sentetik elyaftan üretilen ve çok eşsiz üretim süreçlerine sahip ilk insan yapımı kumaştı.

Viskon Kumaş Nedir?

Peki, viskon kumaş nedir? Viskon kumaş bizim için daha çok suni ipek kumaş olarak bilinir. Viskon gerçekten de suni ipek liflerinin viskon işlemine uygun teknik terimdir. Daha önce bahsedildiği gibi, viskoz kumaş yarı sentetik bir kumaştır.

Metre üstü kumaş,metre üstü kumaş satın alan, metre üstü şifon, metre üstü kot, metre üstü kot kumaş alan, metre üstü denim, metre üstü kadife, metre üstü kumaş alan, metre üstü kumaş alanlar, metre üstü kumaş satın alanlar, metre üstü penye, metre üstü penye alan, metre üstü süprem, metre üstü polar, metre üstü polar alan, metre üstü kot kumaş satın alanlar, metre üstü üçiplik, metre üstü ikiiplik, metre üstü viskon, metre üstü viskon alan,

Parti Viskon Kumaş Alanlar. 1868’de icat edilen viskon işlemi, daha ucuz olan tekstillerin nasıl yapılacağı konusunda genişledi. Özellikle, viskon işlemi yapay ipek üretimini hedeflemiştir. Bu süreç standart hale getirildikten sonra, suni ipek kumaşların yaratılmasında bir zorunluluk haline geldi.

Viskon reyonu dokunuş ve dokunuş gibi ipek gibidir. Emici özellikleri, pamuk lifi veya keten gibi doğal muadillerini aşar. Bu kumaşı, insanların daha fazla terleme eğiliminde olduğu sıcak iklimler için mükemmel kılar. Genel olarak, rayon’un özellikleri onu günlük kullanım için harika bir kumaş yapar.

Viskon Kumaş: Üretim Süreci

Parti Viskon Kumaş Alanlar. Viskon suni ipek üretimi suni ipeğin yolunu açtı ve sentetik kumaş üretimine kapı açtı. Viskon reyonunu formüle etme işlemi ağaçlar ile başlar. Odun hamuru çam, ladin veya baldıran ağaçları gibi hammaddeden türetilir ve yetiştirilir. Bu, viskoz oluşturmak için gereken rejenere selülozu içerir.

Odun hamuru çıkarılır ve selüloza dönüştürülür, daha sonra sodyum hidroksit ve karbon disülfid ile işlenir. Bu işlem tamamlandığında, iplik haline getirilir. Eğirme işlemi birkaç farklı şekilde gerçekleşir.

Kullanımına bağlı olarak, iplik aşağıdaki yöntemlerle eğrilebilir: tencere eğirme, makara eğirme veya sürekli eğirme. Hem tencere hem de makara iplikçiliğinde, viskon lifleri gerilme mukavemeti kazanabilecekleri tekerleklerine gerilir.

Gerildikten sonra, üretici ipliği Topham kutusu adı verilen bir eğirme silindirine yerleştirir. Bu kutu karakter dizilerini ayırır ve son adımlarına hazırlar. Sonra yıkanır, ağartılır, boyanır, bükülür ve bir makaraya sarılır. Sürekli eğirme işleminde aynı işlem uygulanır ancak hepsi aynı anda yapılır.

Oradan iplik kumaş olur! Nihai ürün özelliklerine göre dokunurlar.

Viskon Kumaş ve Kalite

Viskon kumaşın bir sürü harika kullanımı ve uygulaması vardır. Doğal hammaddelerle işlenmesi nedeniyle ne doğal ne de sentetik bir kumaştır, kaplanmış kimyasal işlemlerdir. Rayon kumaşı gerçek ipekten daha uygun fiyat sunar ve gerçek şeyle karşılaştırılabilir hisseder. Genel olarak, en iyi kullanımlarından bazıları giyimdedir.

Parti Viskon Kumaş Alanlar. Viskon kumaş diğer kumaşların üzerine uzanır. Kalite, gerilmiş ipliğin iyi gerilme mukavemeti oluşturduğu makaralama işleminden kaynaklanır. Viskon parçası alanlar reyonu da şaşırtıcı boya ömrüne sahiptir. Renklendirmesini iyi tutabilir.

Viskoz suni ipek ile yapılan kumaşlar da yumuşak ve ipeksi. Başlangıçta gerçek ipek kullanımının yerini almak için yapılmış olan bu uygun maliyetli kumaş, en yumuşak pamuk elyafı hissine sahiptir, ancak iyi örtüler. Sonuç olarak, viskoz kumaş tipik olarak sadece kuru temizleme amaçlıdır.

Viskon kumaş, kısmen yenilenebilir olan bitkilerden üretildiği için son derece sürdürülebilir ve çevre dostu bir malzeme olduğu için büyük bir üne sahiptir. Aslında, 19. yüzyılın sonlarında, viskon kumaş “yapay ipek” olarak biliniyordu ve düşük maliyetli bir alternatif ve gerçek ipeğin yerine geçiyordu. Viskon kumaşın üretim sürecinde kostik soda, amonyak, asitler ve aseton gibi çeşitli kimyasallarla işlenmiş geri dönüştürülmüş ahşap kullanılır. Esasen, sonuçta bunun anlamı, viskon kumaş malzemenin kendisi doğal olsa da, insan yapımı üretim süreçleri ve katkı maddelerinin bunu tamamen sentetik elyaflardan daha sürdürülebilir hale getirmesidir. Günümüzde viskoz genellikle N-Metilmorfin N-oksit ile yapıldığından, bu işlem bir yan ürün olarak önemli ölçüde daha az atık üretir ve üretir.

Viskon Kumaş ve Pamuk

Organik pamuk, viskoz ile karşılaştırıldığında doğal bir liftir. Pamuk hissinde benzerlikler olsa da, viskoz suni ipek üretimi ve pamuk üretimi tamamen farklıdır.

Pamuklu kumaş alanlar viskozdan daha az kimyasal ve su atığı kullanarak daha çevre dostu işleme kullanır. Ancak viskon reyonu, paranız için daha fazla patlama sağlayan daha ucuz bir kumaştır.

Pamuk ve viskon kumaşlar diğer elyaflarla kolayca karışır. Üreticiler uygulamaya bağlı olarak viskon ve pamuğu karıştırırlar. Pamuklu kumaş doğal olarak fitiller, ıslakken mukavemet artar, ancak viskon reyonu ıslak tutulduğunda daha az güçlü hale gelir.

Parti Viskon Kumaş Alanlar. Bu kumaşların her ikisi de uzun süreli kullanım için mükemmel özelliklere sahiptir. Sonuç olarak, pamuk ve viskon kumaş alan sonsuz projeler ve uygulamalar için mükemmeldir. Viskoz kumaş olarak, bitki duvarlarının ana bileşeni olan ve bir karbonhidrat olan selülozdan elde edilir.

Parça Viskon genellikle pamuk ve / veya polyester için oldukça sürdürülebilir bir alternatif olarak lanse edilir. Moda endüstrisinde, ipeğe göre daha ucuz ve daha dayanıklı bir alternatif kumaş seçeneği olarak sürekli olarak kullanılmaktadır. Oldukça sık,yazlık elbiseler, yumuşak bluzlar, etekler ve sentetik kadife bulunur.

Viskon Kumaşın Büyük Kullanım Alanları

Bu harika kumaş malzemenin özelliklerini öğrendiğinize göre, kullanımının değeri daha belirgin hale geliyor! Viskon kumaş alanlar aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi kullanım için mükemmeldir:

Kıyafet: Viskon reyonu her türlü kıyafet için idealdir. Esneme ve görünüm, iş kıyafetlerinden sıradan görünümlere kadar her şey için mükemmeldir. Tarzınıza ve kişiliğinize mükemmel aynalama sağlayan çeşitli renklerde gelir. Genel olarak, viskon kumaş yumuşaktır ve konfor için harikadır.

Endüstriyel Malzemeler: Rayon fiber’in kullanımı bir dizi endüstriyel malzemeye uzanır. Güçlü iplik veya örgülü kablolamaya mı ihtiyacınız var? Viskon diğer doğal veya sentetik elyaflara göre harika bir seçimdir.

parti viskon kumaş alanlar parti viskon kumaş alan,parti viskon kumaş satın alanlar parti viskon kumaş satın alan

Pencere İşlemleri: Viskon kumaşlar her türlü perdelik kumaş için muhteşemdir! Öncelikle iç mekanlarda kullanılan viskon rayon, inanılmaz drape özellikleri nedeniyle pencere tedavileri için kullanıldığında iyi çalışır. Bu ipeksi kumaş, eviniz için güzel perdeler ve perdeler yapmak için mükemmeldir.

Viskon Kumaşın Dezavantajları

Viskon kumaşın her durumda, özellikle moda endüstrisi için kullanımı yoktur. Örneğin, viskonun genellikle kuru temizlenmesi gerekir. Maddeye bağlı olarak, kumaş uygun bir iyileşme olmadan gerilebilir ve torbalanabilir.

Her ne kadar leke işlemi uygun olsa da, yanlış yapıldığında, bu kumaş üzerinde kalıcı işaretlere yol açabilir.

Bu Kumaş malzemeyi aklamak için nasıl

Parti Viskon Kumaş Alanlar. Genellikle, bu tür kumaş malzeme kırılgandır. Bazı durumlarda, giysiler yıkanamaz bile. Bu kumaştan hazırlanmış yırtılma, boya kanamaları ve yıkıcı kıyafetlerden kaçınmak için, soğuk suda (yaklaşık 30 derece el yıkamak en iyisidir. Çamaşır makineleri, özellikle eski makineler, kumaş üzerinde oldukça kaba olabilir, bu nedenle el yıkama daha iyi bir seçenek ve işlemdir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın