Parti Kumaşçı

parti kumaşçı,parti kumaşçılar,parti kumaş kim alır,parti kumaş firmaları,parti kumaş firması,parti kumaş alan yerler,parça kumaşçı,parça kumaşçılar,

Parti Kumaşçı.

Giysinin en önemli bileşeni ellerdeki kumaştır. Ayrıntılar ne kadar güzel olursa olsun veya dikişler ne kadar iyi yapılmış olursa olsun, ince, çizik veya boncuklanma kumaşından yapılmış bir giysi hiçbir zaman gardıroplara iyi bir katkı değildir.

Bir giysinin dokusunu değerlendirirken iki ayrı şeye dikkat etmeniz gerekir:

Kumaşın belirli bir ürün için ne kadar uygun olduğu

İlk husus, kumaşın kalitesinin o tür diğer kumaşlarla karşılaştırıldığında ne kadar iyi olduğunu bulmak, pamuk, yün, kot vb. Olup olmadığını bulmaktır. Bu oldukça objektif bir şey olmalı: Yüksekliği ayırt eden bazı özellikler vardır. Örneğin, düşük kaliteli pamuklardan kaliteli pamuklar ve bu yayında altı popüler kumaş türü için en önemlilerine hızlı bir giriş bulacaksınız. İkinci nokta, parça kumaşçı ne kadar uygun olduğuna (kaliteden bağımsız olarak), belirli bir ürün için, yani onu giymeyi planladığınız faaliyetler, hava durumu vb. İçin karar vermektir. En yüksek kalitede kaşmir kumaş bile olmaz. Aktif giyim için iyi bir seçimdir, tıpkı sıcak, bakım gerektirmeyen bir kışlık mont arıyorsanız, muhtemelen hassas bir ipek parçası seçmemelisiniz.

polyester kumaş alan polyester kumaş alanlar stok polyester kumaş spot polyester kumaş parti polyester kumaş
polyester kumaş alan polyester kumaş alanlar stok polyester kumaş spot polyester kumaş parti polyester kumaş

Bu benim bir sonraki noktama da ait: Doğal olarak iyi veya kötü kumaşlar yok. Her tür kumaşın avantajları ve dezavantajları vardır (evet, hatta sentetik kumaşlar). Anahtar, onların farkında olmaktır, böylece eldeki iş için en iyi kumaşı güvenle seçebilirsiniz.

2 PAMUK

Pamuk, iyi bir sebepten dolayı çok popüler bir kumaş türüdür: yumuşak, çok yönlü, dayanıklı (yüksek kaliteli olduğunda) ve nispeten uygun fiyatlı. Pamuğun en önemli kalite özelliği elyafın uzunluğu, yani kumaşın içerdiği elyafların uzunluğu. Uzun pamuk liflerinden yapılan kumaşın, genellikle kısa liflerden yapılan kumaşlardan daha yüksek kalitede olduğu düşünülmektedir. İşte nedeni:

Dayanıklılık. Daha uzun elyaf daha ince bir iplik halinde bükülebilir. İnce iplik daha sıkı bir şekilde bağlanabilir ve bu da elde edilen kumaşı daha güçlü ve daha dayanıklı hale getirir.

Yumuşaklık. Uzun liflerden bir başka artı daha yumuşak bir ipliğe dönüştürülebilir. Zımba ne kadar kısaysa, liflerin tüm açılardan ufak lif uçları yapışmadan ipliği döndürmesi o kadar zor olur. Daha uzun pamuk lifleri birbirine sıkıca bağlanabilir ve bu da farklı yönlere girmelerini önler.

Parti Kumaşçı.

Nefes alabilir. Bazı kumaşların diğerlerinden daha az nefes alabilir olmasının bir nedeni, ısıl yalıtımı yaratan münferit iplikler arasında küçük hava boşlukları bulundurmalarıdır. Uzun, ince eğrilmiş elyaftan yapılan pamuk, hava ceplerini elimine etmek için çok sıkı bir şekilde dokunabilir ve düşük nefes alma ile birleşme eğiliminde olduğumuz rahatsız edici, terli bir his verir.

Jakarlı krep,yün krep,ipek krep,krep saten,likralı krep,ucuz krep,krep kumaş satışı,krep kumaş satanlar, queen krep kumaş,queen krep kumaş nedir,kuin krep,kuin krep kumaş
Jakarlı krep,yün krep,ipek krep,krep saten,likralı krep,ucuz krep,krep kumaş satışı,krep kumaş satanlar, queen krep kumaş,queen krep kumaş nedir,kuin krep,kuin krep kumaş

Pamuğun zımba uzunluğu türüne ve kaynağına bağlıdır. Ekstra uzun zımbalarıyla bilinen üç tip Pima, Deniz Adası ve Mısır pamuğu. Bunlardan herhangi birinden bir madde yapılmışsa, markalar kesinlikle bunu etikete dahil edecektir. Ancak: Bu isimler kontrol edilmez, bu nedenle markayı tamamen araştırdığınızdan ve satın almadan önce parti kumaşçı ve ürünün geri kalanının kalitesini kontrol ettiğinizden emin olun.

Pamuklu bir giysinin uzun elyaf ile yapıldığını tahmin edip etmeyeceğinizi aşağıda bulabilirsiniz:

Dokun ona! Sağlam, kalın ve hatta sert olan pamuklu spot kumaşçı bile ciltte yumuşak hissetmelidir. Olmazsa, muhtemelen daha kısa liflerden yapılmıştır ve uzun vadede daha az dayanıklı olacaktır.

Hap yok. Pamuk, genellikle diğer kumaşlar kadar boncuklanma eğilimi göstermez, bu nedenle zaten yeni bir giysi üzerinde bir boncuklanma izi görürseniz, devam edin!

Kumaşın yoğunluğunu bir ışığa kadar tutarak kontrol edin. Çok iyi olsa bile, kumaş saydam olmamalıdır. Kumaş çok fazla ışık verirse, çok yoğun olmadığına ve bu nedenle çok dayanıklı olmayacağına dair bir işarettir.

Pamuğun bükülmesi gerekir, bu nedenle stok kumaşçı oluşturan ipliklere yakından bakın. Tek tek dişler arasında boşluk veya boyut farkı olmamalıdır. Tüm yakından görmeniz gereken tek şey düzenli sıralar.

Ekstra bir ipucu: Pamuk, düşük bütçeli mağazalarda alışveriş yaparken özellikle iyi bir seçimdir. Bazı kumaşların fiyat aralığının hemen altında elde edilmesi zor ancak pamuk üretimi nispeten ucuz olduğu için uygun fiyatlı ve iyi yapılmış pamuklu ürünleri bulabilmelisiniz.

3 Keten

Keten, doğal olarak pürüzsüz fakat çok elastik olmayan keten liflerinden yapılır. Keten yaz için harika bir kumaştır, çünkü nefes alabilir, hızlı kurur, soğuma etkisi vardır ve tüy bırakmaz. Genel olarak, keten ile pamuğa göre daha az kalite farklılığı vardır ve bir giysi hali hazırda iyi bir işaret olan yüksek keten bileşenine sahipse. Keten ürünler için alışveriş yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç şey:

Ketenlerin cilt üzerinde rahat hissetmesini sağlayın. Keten parti kumaşçı doğası gereği yumuşak bir giysi değildir, ancak gerçekten cızırtılı veya pürüzlü hissediyorsa, kısa pamuk lifleri ile aynı dezavantajlarla gelen kısa / düşük kaliteli lifler kullanıldı (yukarıya bakın).

parti kumaşçı,parti kumaşçılar,parti kumaş kim alır,parti kumaş firmaları,parti kumaş firması,parti kumaş alan yerler,parça kumaşçı,parça kumaşçılar,
parti kumaşçı,parti kumaşçılar,parti kumaş kim alır,parti kumaş firmaları,parti kumaş firması,parti kumaş alan yerler,parça kumaşçı,parça kumaşçılar,

Çarşafların olumsuz tarafı, çok esnek olmaması (bu nedenle kolayca kırışması) ve aynı noktada sürekli katlanması halinde kırılacağıdır. Satın almadan önce, çarşafın zaten herhangi bir küçük ‘kalıcı’ kırışıklık içermediğinden emin olun. Bunlar muhtemelen hareket ettiğinizde güçlü doğal kıvrımlar / kırışıklıklar yaratan bir kesimin işaretidir ve bunlar sadece normal aşınma ile daha belirgin hale gelir. Ayrıca, günün sonunda biraz buruşukken öğenin en azından tamam görünüp görünmeyeceğini düşünün.

Parti Keten ipliği boyunca şüphe, yani küçük, rastgele düğümler için endişelenmeyin. Bunlar, elyafların bütünlüğünü sağlam tutmak ve ayrıca bu özel ‘doğal keten’ dokusunu eklemek amacıyla neredeyse her zaman kasıtlı olarak dahil edilmiştir. Ayrıca şantuk yoksa iyi de olur: Çok ince nevresimler genellikle şerbetsizdir, çünkü tutarlı bir çaptaki fiberlerden yapılmış süper ince bir iplikten yapılmıştır.

Dayanıklılık, serinlik ve yumuşaklık arasında iyi bir uzlaşma arıyorsanız, keten ve pamuktan oluşan bir kumaş bileşimi deneyin. Karışım, saf ketenlere kıyasla kırışıklıkları azaltan ve bakımı çok daha az olan dayanıklı, ancak çok daha yumuşak bir parça kumaş oluşturur.

Yorum Yap