Parti Kumaş Satın Alanlar Spot Kumaş Satın Alan

Spot Kumaş satın alanlar. Parti gabardin satın alanlar parti saten kumaş alanlar parti kot kumaş satın alanlar parti krep kumaş satın alanlar parti keten kumaş satın alanlar parti Kadife kumaş satın alanlar spot kot kumaş satın alanlar. İster yeni kıyafetler yapıyor olun, ister kirli kıyafetlerinizi temizlemenin doğru yolunu bulmaya çalışıyor olun, kumaşı anlamak önemli olabilir.

PARTİ PENYE KUMAŞ SATIN ALANLAR

Denim Kumaş alıcısı. Pazen Kumaş satın alıcıları. Keten Kumaş satın alanlar. Kadife Kumaş alıcısı. Yün Kumaş satın alanlar

Bu, özellikle güzel bir kumaş parçanız varsa ve ona uygun şekilde bakmak istiyorsanız geçerlidir, bu nedenle daha uzun sürer.

Stok Kumaş Satın Alanlar. Farklı kumaş türleri, kıyafetlerinize nasıl davrandığınızı güçlü bir şekilde etkileyebilecek farklı özelliklere sahiptir. Örneğin, bir kumaştaki lif içeriği, giysinin başka bir kumaşın lif içeriğinden tamamen farklı bir şekilde nasıl temizleneceğini etkileyecektir.

Bu karışıklığın bir kısmına yardımcı olmak ve kumaşın daha iyi anlaşılmasını sağlamak için, 12 farklı kumaş türüne bir göz atalım. Lütfen aslında yüzlerce farklı kumaş türü olduğunu unutmayın;

Bu blog sadece en popüler 12 türe bakıyor.

Farklı Kumaş Türleri

Parti kumaş satın alan. İlk olarak, “kumaş”, liflerin birbirine dolanmasıyla yapılan bir malzemedir. Genel olarak, bir kumaş, onu üretmek için elyaf kullanıcısının adını alır; Bazı kumaşlar farklı liflerin bir karışımını bile kullanacaktır. Kumaş daha sonra kullanılan elyaf (lar), desen ve dokusuna ve uygulanan üretim sürecine bağlı olarak adlandırılır. Bazı kumaşlar ayrıca liflerin nereden geldiğini de göz önünde bulundurur.

Buna dayanarak, aslında ilk önce kumaş türlerini ayıran iki kategori kümesi vardır: kullanılan lifler (doğal ve sentetik) ve üretim süreçleri (dokunmuş ve örme).

Doğal vs Sentetik

Vual kumaş fiyatı; Vual kumaş toptan fiyatları; ham Vual kumaş; Vual kumaş fabrikası; Vual kumaş üreticileri; Türkiye Vual kumaş üreticisi; vual kumaş metre fiyatı; Vual kumaş kilo fiyatı; toptan vual kumaş satın alanlar; parça vual kumaş alan; parti vual kumaş satın alan; spot vual kumaş alanlar; stok vual kumaş alan yerler;vual kumaş kim alır; vual kumaş nereye satılır; ihraç fazlası vual kumaş alan;zeytinburnu vual kumaş; istanbul vual kumaş; vual kumaş alan firma; vual kumaş alan kişiler;

Kumaşlarla ilgili ilk farklı detay, ne tür bir elyaf kullanıldığına bağlıdır. İki tür vardır: doğal ve sentetik.

Spot kumaş satın alan. Doğal lifler bitkilerden ve hayvanlardan elde edilir. Örneğin, pamuk bitkilerden gelirken, ipek ipekböceklerinden gelir.

Sentetik lifler ise insan tarafından yaratılan tamamen sentetik maddeden yapılır.

Dokuma vs Örme

İkinci farklı detay ise kullanılan üretim sürecidir. Yine, iki tip vardır: dokuma ve örme.

Dokuma kumaşlar, bir tezgah üzerinde yatay ve dikey olarak iç içe geçen iki parça iplikten oluşur. İplik 45 derecelik bir açıyla çalıştığından, kumaş gerilmez ve genellikle örme kumaşlardan daha gergin ve sağlamdır. Kumaş bir atkı (iplik kumaşın genişliğini geçtiğinde) ve bir çözgüden (iplik tezgahın uzunluğuna indiğinde) oluşur.

Üç çeşit dokuma kumaş vardır: düz dokuma, saten dokuma ve dimi dokuma. Popüler dokuma kumaşların örnekleri şifon, krep, denim, keten, saten ve ipektir.

Örme kumaş için, el örgüsü bir yara izi düşünün; İplik, önemli ölçüde gerilmesini sağlayan birbirine bağlı bir döngü tasarımına dönüştürülür. Örme kumaşlar elastik olmaları ve şekil vermeleri ile bilinir.

İki tür örme kumaş vardır: çözgü örme ve atkı örme. Popüler örme kumaşların örnekleri dantel, likra ve ağdır.

Şimdi, 12 farklı kumaş türüne bir göz atalım.

1. Şifon

Stok kumaş satın alan. Şifon, hafif pürüzlü bir his veren bükülmüş iplikten yapılmış saf, hafif, düz dokuma bir kumaştır. İplik genellikle ipek, naylon, polyester veya rayondan yapılır.

Şifon kolayca boyanabilir ve hafif, akan malzemesi nedeniyle genellikle gelinlikler ve balo elbiseleri de dahil olmak üzere eşarplarda, bluzlarda ve elbiselerde görülür.

2. Pamuk

Dünyanın en popüler malzemesi olarak bilinen pamuk, hafif, yumuşak doğal bir kumaştır. Kabarık lif, çırçır adı verilen bir işlemle pamuk bitkisinin tohumlarından çıkarılır. Elyaf daha sonra dokunabileceği veya örülebileceği kumaşa döndürülür.

Bu kumaş rahatlığı, çok yönlülüğü ve dayanıklılığı için övgüyle karşılanır. Hipoalerjeniktir ve çabuk kurumasına rağmen iyi nefes alır. Pamuk hemen hemen her türlü kıyafette bulunabilir: gömlekler, elbiseler, iç çamaşırları. Bununla birlikte, kırışabilir ve küçülebilir.

3. Krep

Toptan krep kumaş alan firmalar tekleme krep kumaş alanlar ham krep kumaş alanlar. Parça krep kumaş alan yerler krep kumaş satın alan yerler nerede

Spot Krep satın alanlar kırışmayan pürüzlü, engebeli bir yüzeye sahip hafif, bükülmüş düz dokuma bir kumaştır. Genellikle pamuk, ipek, yün veya sentetik liflerden yapılır ve bu da onu çok yönlü bir kumaş yapar. Bu nedenle, krep genellikle lifinden sonra adlandırılır; Örneğin, krep ipek veya krep şifonu.

Krep genellikle takım elbise ve giyinme yapımında kullanılır, çünkü yumuşak, rahat ve çalışması kolaydır. Örneğin, georgette, tasarımcı kıyafetlerinde sıklıkla kullanılan bir krep kumaş türüdür. Krep ayrıca bluzlarda, pantolonlarda, eşarplarda, gömleklerde ve eteklerde de kullanılır.

4. Denim

Parti denim satın alanlar. Başka bir kumaş türü denimdir. Denim, iç içe geçmiş pamuklu sarma ipliği ve beyaz pamuk dolma ipliğinden yapılmış dokuma pamuklu dimi kumaştır. Genellikle canlı dokusu, sağlamlığı, dayanıklılığı ve rahatlığı ile bilinir.

Denim çoğunlukla mavi kot pantolon oluşturmak için indigo ile boyanır, ancak ceketler ve elbiseler için de kullanılır.

5. Dantel

Dantel, ilmekli, bükülmüş veya örülmüş iplik veya iplikten yapılmış zarif, hassas bir kumaştır. Başlangıçta ipek ve ketenden yapılmıştı, ancak dantel şimdi pamuk ipliği, yün veya sentetik liflerle yapılıyor. Dantelin iki ana unsuru vardır: tasarım ve deseni bir arada tutan zemin kumaşı.

Parti Dantel satın alanlar lüks bir tekstil olarak kabul edilir, çünkü açık dokuma tasarımını ve web benzeri deseni oluşturmak zaman ve uzmanlık gerektirir. Yumuşak, şeffaf kumaş genellikle gömlek ve geceliklerde bulunabilse de, özellikle gelinlik ve peçelerle kıyafetleri vurgulamak veya süslemek için kullanılır.

Deri kumaş

6. Deri

Deri, inekler, timsahlar, domuzlar ve kuzu eti de dahil olmak üzere hayvan derilerinden veya derilerinden yapıldığı için eşsiz bir kumaş türüdür. Kullanılan hayvana bağlı olarak, deri farklı tedavi teknikleri gerektirecektir. Deri, dayanıklı, kırışıklığa dayanıklı ve şık olmasıyla bilinir.

Süet, “et tarafı” dışa doğru çevrilmiş ve yumuşak, kadifemsi bir yüzey oluşturmak için fırçalanmış bir deri türüdür (genellikle kuzudan yapılır). Deri ve süet genellikle ceketlerde, ayakkabılarda ve kemerlerde bulunur, çünkü malzeme soğuk havalarda vücudu sıcak tutar.

7. Keten

Parti keten kumaş satın alanlar. Bir sonraki kumaş, insanlığın bildiği en eski malzemelerden biri olan ketendir. Doğal liflerden yapılan bu güçlü, hafif kumaş, pamuktan daha güçlü olan keten bitkisinden gelir. Keten teller iplik haline getirilir ve daha sonra diğer liflerle karıştırılır.

Keten emici, serin, pürüzsüz ve dayanıklıdır. Makinede yıkanabilir, ancak kolayca kırıştığı için düzenli ütülemeye ihtiyacı vardır. Takım elbiseler, ceketler, elbiseler, bluzlar ve pantolonlar dahil olmak üzere kıyafetlerde kullanılabilmesine rağmen, keten çoğunlukla perdelerde, masa örtülerinde, çarşaflarda, peçetelerde ve havlularda kullanılır.

8. Saten

Kumaş satın alanlar. Metre ile saten kumaş satın alanlar metrelik saten kumaş alan yerler metre ile saten kumaş alan kişiler tekleme saten kumaş alan toptan saten kumaş alıcısı

Stok saten kumaş satın alanlar. Bu listedeki kumaşların çoğunun aksine, saten bir elyaftan yapılmaz; Aslında üç büyük tekstil örgüsünden biridir ve her iplik iyi örüldüğünde yapılır. Saten başlangıçta ipekten yapılmıştır ve şimdi polyester, yün ve pamuktan yapılmıştır. Bu lüks kumaş bir tarafta parlak, zarif ve kaygan, diğer tarafta mattır.

Şık, pürüzsüz yüzeyi ve hafifliği ile dikkat çeken saten, genellikle gece ve gelinlik, iç çamaşırı, korse, bluz, etek, mont, dış giyim ve ayakkabılarda kullanılır. Diğer kumaşlara destek olarak da kullanılabilir.

9. İpek

Dünyanın en lüks doğal kumaşı olarak bilinen ipek, pürüzsüz bir dokunuş ve ışıltılı bir görünüme sahip bir başka yumuşak, zarif kumaş seçeneğidir. İpek, Çin, Güney Asya ve Avrupa’da bulunan ipekböceği kozasından gelir.

En hipoalerjenik, dayanıklı, en güçlü doğal kumaştır, ancak temizlenmesi zor ve kullanımı hassastır; Birçok kumaş örgüsü yıkandığında sıkılır veya büzüşür, bu nedenle elde yıkamak veya kuru temiz ipek yapmak en iyisidir. Dantel gibi, saten de zaman alıcı, hassas işlem veya ipek ipliğini ipliğe dönüştürme nedeniyle pahalıdır.

İpek daha çok düğün ve abiye elbiselerinde, gömleklerde, takım elbiselerde, eteklerde, iç çamaşırında, kravatlarda ve eşarplarda kullanılır. En popüler iki tür Shantung ve Keşmir ipeğidir.

Polyester kumaş

10. Sentetikler

Burada listelenen diğer kumaşların aksine, sentetikler aslında birkaç kumaş türünü kapsar: naylon, polyester ve spandeks. Sentetikler, hassas kumaşların aksine büzülmez ve genellikle su bazlı lekelere karşı dayanıklıdır.

Naylon, polimerlerden oluşan tamamen sentetik bir elyaftır. Gücü, esnekliği ve esnekliği ile bilinir. Naylon aynı zamanda uzun ömürlüdür ve aşınma ve yıpranmayı önler, bu nedenle ceketler ve parkalar da dahil olmak üzere dış giyimde sıklıkla görülür.

Polyester, petrokimyasallardan üretilen insan yapımı sentetik bir elyaf ve kumaştır. Güçlü, dayanıklı, kırışıklığa ve lekeye dayanıklı olmasına rağmen, polyester nefes almaz ve sıvıları iyi emmez. Bunun yerine, nemi vücuttan uzaklaştırmak için tasarlanmıştır. Çoğu tişört, pantolon, etek ve spor giyim polyesterden yapılmıştır.

Muhtemelen en popüler sentetik malzeme, poliüretandan yapılmış spandex’tir. Likra veya elastan olarak da bilinen spandeks, çeşitli lif türleriyle karıştırıldıktan sonra hafifliği, elastikiyeti ve mukavemeti ile bilinir. Bu rahat, forma uygun malzeme genellikle kot pantolon, çorap, elbise, spor giyim ve mayolarda kullanılır.

11. Kadife

Parti kadife satın alan. Bir başka farklı kumaş türü, zengin, zengin terbiyesi ve karmaşık üretim süreci nedeniyle çoğunlukla telif hakkı ile ilişkilendirilen yumuşak, lüks kadifedir. Bu ağır, parlak dokuma çözgü kazık kumaşının bir tarafında pürüzsüz bir kazık etkisi vardır. Tekstilin kalitesi, kazık tutamının yoğunluğu ve taban kumaşa sabitlenme şekli ile belirlenir.

Kadife, pamuk, keten, serin, ipek, naylon veya polyesterden yapılabilir, bu da onu elastik olmayan veya esnek olan çok yönlü bir malzeme haline getirir. Genellikle bluzlarda, gömleklerde, paltolarda, eteklerde, gece giyiminde ve dış giyimde kullanılır.

Yün kumaş

12. Yün

Son farklı kumaş türümüz yündür. Bu doğal lif koyun, keçi, lama veya alpaka yaprağından gelir. Örülebilir veya dokunabilir.

Yün genellikle tüylü ve kaşıntılı olduğu için not edilir, ancak vücudu sıcak tutar ve dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Ayrıca kırışıksızdır ve toza, aşınmaya ve yıpranmaya karşı dayanıklıdır. Bu kumaş, elde yıkanması veya kuru temizlenmesi gerektiğinden biraz pahalı olabilir. Yün çoğunlukla kazak, çorap ve eldivenlerde kullanılır.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!