Parti Kumaş Fiziksel Özellikleri

parti kumaş özelliği nedir parti kumaş nedir parti kumaş nereye satarım kumaş kim alır kumaş kimler alır
parti kumaş özelliği nedir parti kumaş nedir parti kumaş nereye satarım kumaş kim alır kumaş kimler alır

Parti Kumaş Fiziksel Özellikleri

  • Müşterinin kumaşların özelliklerinden ve özelliklerinden haberdar olmasını sağlamalıyız. Amaçlanan uygulamalar için uygun kumaşları seçmek tasarımcının sorumluluğundadır, ancak müşterilerin uygun kumaş seçimlerini yapmalarına yardımcı olmak için mümkün olduğunca fazla bilgi sağlamak kumaş üreticisinin sorumluluğundadır. Fiziksel özellikler gibi, stil özellikleri, dokunsal özellikler, kullanım özellikleri, dayanıklılık vb.

Müşterinin kumaşların özelliklerinden ve özelliklerinden haberdar olmasını sağlamalıyız. Amaçlanan uygulamalar için uygun kumaşları seçmek tasarımcının sorumluluğundadır, ancak müşterilerin uygun kumaş seçimlerini yapmalarına yardımcı olmak için mümkün olduğunca fazla bilgi sağlamak kumaş üreticisinin sorumluluğundadır. Fiziksel özellikler gibi, stil özellikleri, dokunsal özellikler, kullanım özellikleri, dayanıklılık vb.

PARTİ KUMAŞLARIN FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ

Poplin parti kumaş,parti poplin gömlek kumaşı,poplin satın alanlar,ucuz poplin kumaş,zeytinburnu poplin kumaşçı,poplin kumaşçılar,spot poplin kumaşçılar,İstanbul poplin kumaşçılar,

Fiziksel özellikler, kumaşın statik fiziksel boyutlarıdır. İpli kumaşların statik fiziksel boyutlarını tanımlamak için aşağıdaki fiziksel özellikler kullanılır:

Lif veya filament: tip, boyut, uzunluk

İplik: çap, büküm, ağırlık veya boyut, numara, karışık iplikler için lif içeriği, kat.

Ağırlık: kare başına ons veya pound başına yarda.

Kalınlık: dikey derinlik.

Stok Kumaş yapısı

Kiloyla Dokuma kumaşlar: dokuma tipi, doğrusal inç başına çözgü ve atkı ipliği numarası <li>

Örme kumaş alan: örgü tipi, tel ve inç başına kurs sayısı

Cilalar: reçineler, nişastalar, mumlar gibi kimyasallar ve mekanik etkiler gibi

Tarz, dayanıklılık ve kullanım değerlerini elde etmek veya geliştirmek için dokuma kumaşa uygulanan takvim ve tüylendirme.

Kumaş genişliği: Dolgu veya kursun uzunluğu

Renk: Ton, değer ve yoğunluk (parlaklık derecesi)

Kumaş yoğunluğu: hacim birimi başına ağırlık.

Yüzey konturu: yüzey düzleminin geometrik boyutu.

Parti Kumaşların fiziksel özellikleri

Parti yazlık kumaş,yazlık parti kumaş,yazlık spot kumaş,spot yazlık kumaş,yazlık kumaş alan,yazlık kumaş çeşitleri,parti yazlık şifon kumaş,stok viskon yazlık kumaş,spot yazlık kumaş keten,keten yazlık kumaş alan,

Fiziksel özellikler, kumaşın dinamik fiziksel parametreleridir. Kumaş satın alanlar dış kuvvetlerin uygulanmasından kaynaklanan kumaşta meydana gelen fiziksel değişikliklerdir. Kumaşın dayanıklılık ve kullanım değerlerinin çoğu özellik değil karakteristiktir. Konfeksiyon üreticisinin ilgisini çeken dört ana kumaş özelliği kategorisi vardır. Onlar:

Stil özellikleri

Fayda özellikleri

Dayanıklılık özellikleri

Ürün üretim özellikleri

Dört tür özellik arasında sıklıkla korelasyonlar vardır. Kumaş uzaması gibi bir kullanım özelliği, gerilmeden dikiş gibi bir çalışma karakteristiği ile ilişkilendirilecektir.

Bir kumaşın stil özellikleri

Kilo İle Kumaş Satın Alan. Stil özellikleri, kumaşın tüketiciye ithal ettiği duygusal çekiciliği etkileyen değişikliklerdir. Bu, bir tüketici bir kumaşı tuttuğunda ve kumaşa sert, yumuşak, el vb. Sıfatlarla atıfta bulunduğunda örneklenir. Stil özellikleri için üç temel kategori şunlardır:

Kumaş toplayan,kumaş kim topluyor,kumaş kimler toplar,toplu olarak kumaş satın alan,toptan kumaş kim alır,toptan kumaş toplayanlar,kumaş toplayan firmalar,

El karakteristiği – kumaş üzerinde gerilme baskısı, kalıplama veya destek kuvvetleri uygulayan el manipülasyonları ile kumaş düzlemindeki değişikliklerdir. Elin özellikleri, uzama, esneklik, esneklik vb. Gibi bazı faydalı özellikleri içerir.

Dokunsal özellikler – yüzey yapısına veya yüzey yapısına uygulanan mekanik bir kuvvetten kaynaklanan yüzey konturundaki değişiklikleri ifade eder. Bu değişiklikler, kumaş düzlemine değil, kumaş yüzeyinin yüzey kontur yönlerine uygulanır. Yüzey konturu dokunsal basınç altında boyut değiştirir (basınç ne kadar küçük olursa olsun) bu dokunsal bir özelliktir. Havlı, tüylü ve yüzey çevresi dokunsal basınçla değiştirilebilen herhangi bir kumaş, bariz dokunsal özelliklere sahiptir. Tasarımcılar dokunsal özellikleri yumuşak, kaba, pürüzlü, sert, pürüzsüz yapışkan, yağlı ve yağlı gibi terimlerle belirtir.

Görsel özelliklerstok kumaş veya ışık hareket ettirildiğinde renk değerlerinde meydana gelen değişikliklerdir. Uçtan uca gölgeleme, yan yana gölgeleme ve işaretleme metamorfik kumaşlara ek olarak üç renk kalitesi sorunudur.

Uçtan uca gölgeleme – uzunluk boyunca gölgedeki değişiklikleri ifade eder; cıvatanın bir ucunun gölgesi, diğer ucun gölgesinden farklıdır.

Yandan yana gölgeleme – kenarlardan kenara doğru gölgedeki değişiklikleri ifade eder; bir kenar boyunca kumaşın gölgesi, diğer kenar boyunca kumaşın gölgesinden farklıdır.

Kumaşta leke, kumaş yüzeyinin gölgesini ve / veya yoğunluğunu ovalayarak değiştirme olgusudur.

Metamorfik – kumaşlar, ışıklandırıcının spektral dağılımındaki (karakteristikler) değişiklikle renk farkı sergiler.

PARTİ KUMAŞ FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ

Faydalı özellikler, giysinin kullanımı sırasında kumaş mekanik bir termal, elektriksel veya kimyasal kuvvete maruz kaldığında giysinin uyum, rahatlık ve giyilme işlevlerindeki değişikliklerdir. Hizmet özelliklerinin iki ana türü iletim ve dönüşümdür. Bir iletim özelliği, kumaştan kütle veya enerji iletir. İletim özellikleri şunları içerir:

  • Hava geçirgenliği (tüm gazları ve buharı içerir)

Isı iletimi (termal iletkenlik)

Işık geçirgenliği

Nem iletimi

Radyoaktivite iletimi (x-ışını ve gama ışınları gibi radyoaktif enerjinin kumaşlara nüfuz etme derecesi). Dönüşüm özellikleri kumaşın fiziksel bir özelliğini yükler. Özellik boyut (lar) ı,kumaşı tahrip etmeden değiştirilir. Kumaşı parçalayan değişiklikler dayanıklılık özellikleridir. Dönüşüm özellikleri şunları içerir:

Poplin elde yakıma,poplin kumaş nasıl ütü yapılır,poplin kumaş makinada nasıl yıkanır,poplin spot kumaş,poplin parti kumaş,poplin stok kumaş alanlar,poplin kumaşçılar,poplin kumaşçı,

Renk haslığı

Kırışıklık direnci

Güveç direnci

Ölçüsel durağanlık

Boncuklanma

Çekme

Statik elektrik vb.

Dayanıklılık özellikleri

Dayanıklılık özellikleri, stok kumaşın giyim sırasında stilini ve kullanışlılık özelliklerini sürdürme kapasitesidir. Kumaşı veya kumaşları, istenen bir stili veya kullanım özelliğini tekrarlama yeteneğini yok eden stres ölçüsüdür. Dayanıklılık özellikleri şunlardır:

Aşındırıcı güç (sürtünme etkisinin ölçüsü)

Patlama mukavemeti (dikey basıncın ölçüsü)

Yıkanabilirlik (yıkama ölçüsü)

Yırtılma mukavemeti

Güve direnci

Gerilme direnci

Radyasyon soğurma gücü (radyasyon enerjisinin bir kiloyla kumaşı parçalama veya kullanım özelliklerini bozma hızı).

Yangına dayanıklılık

Aşındırıcı dayanım (kimyasal etki ölçüsü, asit veya alkali)

Kuru temizleme dayanıklılığı (kuru temizleme performansının ölçüsü)

Ürün Üretim çalışma özellikleri

parti kumaş özelliği nedir parti kumaş nedir parti kumaş nereye satarım kumaş kim alır kumaş kimler alır
parti kumaş özelliği nedir parti kumaş nedir parti kumaş nereye satarım kumaş kim alır kumaş kimler alır

Ürün üretim çalışma özellikleri, kalite değerleri ve üretim yönteminin maliyeti açısından üretim kalitesini etkileyen özelliklerdir. Bir kumaşın çalışma özellikleri şunları içerir:

Sürtünme katsayısı (kesme, dikme, presleme ve paketleme)

Dikilmiş dikiş gücü

Dikişli dikiş kayması (iplik kayması)

Dikiş bozuklukları

İplik kopması

Yapışma mukavemeti (kaynaşmış, çimentolu ve ısı ile kapatılmış dikişler

Presleme kalıplanabilirliği (düz bir kumaş parçası el ve / pres tokası ile presleme sırasında ne dereceye kadar eğilebilir).

Kalıpla kalıplanabilirlik – düz dikişsiz bir kumaş parçasının kalıplarla bir sütyen fincanı veya şapka gibi bir veriye ne kadar iyi kalıplanabileceği.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın