Parti Kumaş Alımı Yapanlar

Parti kumaş alımı yapan,spot kumaş alımı yapan,spot kumaş alımı yapanlar,stok kumaş alımı yapanlar,parti kumaş alımı yapanlar,

 Parti Kumaş Alımı Yapanlar.

Kriterlerden birine uyan çılgın bir şeyle başlayalım: Viskon döşemelik kumaş ve ipekten benzer bir elbise yapabilir misiniz? Evet. İpek döşemelik kumaş diye bir şey var! Ya krep? Hayır. Krep her zaman dökümlüdür ve döşemelik kumaş serttir. Böylece yeterli örtüye sahip olmayan tüm kumaşlardan kurtulabiliriz.

İpek, pamuk veya viskon jarse işe yarar mı? Bunların yeterli örtüsü var ama listelenen iki kumaş türü (çim, krep) dokunuyor. Giysinin inşa edilme şekli (örneğin, arka dikişin ortasında bir fermuar var), desenin dokuma kumaşlar için tasarlandığı gibi görünüyor. Jarse kumaştan yapılan aynı elbise, kumaşın esnekliği nedeniyle çok büyük görünebilir.

Bir kez daha deneyelim, ağır üçlü krep alalım. Aynı elbiseyi ondan ve çimden yapabilir misin? Hayır. Çimen hafiftir ve üçlü krep çok ağırdır. Kısa kollu yazlık elbise, ağır krepten yapılmış tuhaf görünebilir. Ayrıca, büzgü kalın bir kumaşla çalışmayabilir.

Spot Kumaş Alımı Yapanlar arayışınız varsa evet biz alıyoruz.

Bu eleme işlemiyle artık uygun kumaşların hafif ila orta ağırlıkta dokuma pamuklar (çim veya vual gibi), hafif dokuma viskon veya krep gibi) ve hafif dokuma ipek (saten veya krep gibi) olduğunu söyleyebiliriz.

Parti kumaş alımı yapan,spot kumaş alımı yapan,spot kumaş alımı yapanlar,stok kumaş alımı yapanlar,parti kumaş alımı yapanlar,

Bununla birlikte, kumaşlarınızı önceden bilmiyorsanız, yukarıda açıklanan işlemden geçmek neredeyse imkansızdır. Bu yüzden kesinlikle tanımayı öğrenmeniz gereken 10 elyaf ve kumaş türünün bir listesini yaptım. Size yeni gelen bir kumaş varsa listeyi yanınızda en yakın kumaş mağazasına götürün ve bilmediğiniz kumaşı arayın. Kumaşın verdiği hissi kontrol edin. Kaba veya pürüzsüz mü hissediyor? Sıcak mı soğuk mu? Kırışıyor mu? Nasıl örtülür? Aynı hissi veren başka kumaşlar bulabilir misin?

Tanımanız gereken 9 kumaş ve elyaf türünün listesi

1. Yün

Biraz “kıllı” hissediyor, sıcak ve iyi örtülüyor. Genellikle bir kumaş daha pahalıdır ve kuru temizleme gerekebilir. Sıcacıktır ve kaliteli giysiler yapar. Yünlü giysiler genellikle astar gerektirir çünkü ham yün cilde karşı kaşınıyor olabilir.

2. Pamuk

Gevrek ve sağlam hissediyor. Hem örgü hem de dokuma olabilir. Yün veya viskon kadar iyi örtülemez. Kolayca kırışır. Harika günlük kıyafetler yapar ve bakımı kolaydır. Pamuk büzülür, bu nedenle kullanmadan önce daima yıkayın. Bazen kumaşı daha esnek hale getirmek için pamuğa elastan eklenir.

Bazı güzel pamuklular.

Spot Kumaş Alımı Yapan firma ihtiyacınız varsa biz kumaşları yerinde değerinde alıyoruz hemen arayınız. 0536 336 43 43

3. Keten

Rustik hisseder ve çok kolay kırışır. Pamuktan daha iyi ama viskondan daha kötü perdeler. Güzel yazlık giysiler yapar. Yüksek sıcaklıkta ütülemeye dayanabilir, ancak ıslakken ütülemesi çok daha kolaydır. Giysilerinizin kırışıksız kalmasını istiyorsanız, keten kullanmayı unutun.

Keten

4. İpek

Sıcak ve lüks hissediyor ve üzerinde net bir parlaklık var. Bazen ipek sateni polyester satenden ayırmak zordur ama ipek polyester kadar “soğuk” hissetmez ve daha pahalıdır. Genellikle kuru temizleme veya en azından el yıkama gerektirir. Satın almadan önce daima bakım talimatlarını kontrol edin! Ayrıca, jarse, tül ve kadifeye kadar uzanan farklı ipek türleri olduğunu da unutmayın!

İpek

5. Polyester

Jersey’den takım elbiseye kadar birçok farklı stilde gelir. Aşınmaya ve yıkamaya çok iyi dayanabilir ve kırışmaya karşı dayanıklıdır. Doğal lifler kadar sıcak değildir ve hava sıcakken terleyebilir.

Doğru polyester türü seçerseniz hemen hemen her giysiyi polyesterden yapabilirsiniz. Polyester takım elbise pantolon ve etekleri güzel yapar ve polyester saten (resmi kontrol edin!) Güzel bluzlar yapar.

Stok Kumaş Alımı Yapanlar denildiğinde ilk akla gelen yer www.kumas.org

6. Viskon

Rayon da denir. Kimyasal işlemlerle ahşaptan yapıldığı için viskon doğal ve insan yapımı kumaşlar arasında bir yerdedir. Pamuk veya yün kadar nefes alamaz ama güzelce örtülür. Viskon kayma eğilimindedir ve onu tahıl üzerinde kesmek zor olabilir. Bazen viskon kumaşı çok yumuşak pamuk veya polyesterden ayırmak zordur. Kumaşı yıkamayı deneyin! Viskon kumaş kimler alır? ıslandığında küçülür ve tuhaf bir şekilde sertleşir. Ayrıca pamuk veya polyesterden daha ağırdır.

Viskon jarse, dökümlü üstler ve elbiseler için iyi bir seçimdir.

8. Krep

Krep yine bir dokuma türüdür ve bu nedenle krep örneğin yün veya polyester olabilir. Krep kumaş satın alan örgüyü ve atkıyı görmenin zor olduğu çakıllı bir yüzeyle sonuçlanan oldukça bükülmüş bir iplikten yapılır. Krepler farklı kalınlıklarda gelir ancak hepsinde ortak olan şey örtüdür. Drapey elbiseler, bluzlar, şık pantolonlar veya etekler için krep kıyafeti. Özellikle baskılı olanlar olmak üzere krepli ince ve keskin bir iğne kullanın. İpliği çekerseniz, krep yapan ipliğin bükülmesinden dolayı çirkin çizgiyi çıkarmak imkansız olacaktır.

Sonbahar kumaşları: Krepler.

Parti kumaş alımı yapan,spot kumaş alımı yapan,spot kumaş alımı yapanlar,stok kumaş alımı yapanlar,parti kumaş alımı yapanlar,

8. Jersey

Jersey bir tür elyaf değil, kumaşın iplikten yapılma yoludur. Kumaşların çoğu dokunurken jarse örülür. Aralıklı dikişler, jarse kumaşını esnek ve rahat hale getirir. Bununla birlikte, jarse kumaşın özellikleri büyük ölçüde elyaf içeriğine bağlıdır. Pamuklu jarse viskondan daha gevrektir ve daha az dökümlüdür. Keten jarse düzensiz ve nefes alabilir ve ipek jarse hala parlaklığını koruyor.

Jersey, rahat günlük tişörtler, taytlar ve elbiseler için mükemmeldir. Çocuklar için harika olan birçok güzel baskı var.

Jersey kumaşları.

9. Şifon Şifon, ince ve hafif bir kumaş türüdür. Fularlar, şeffaf bluzlar veya astarlı elbiseler için kullanılabilir. Şifonla çalışmak zor olabilir, bu nedenle tamamen yeni başlayan biriyseniz şifon projesi almayın. Şifon kumaş alan keserken kayma eğilimi göstererek tahıldaki parçaların kesilmesini zorlaştırır ve çok kolay yıpranır. Kumaş şeffaf olduğundan, Fransız dikişleri bir zorunluluktur

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!