Parti İplik Alanlar

Parti iplik alanlar ucuz kumaş kumaş satanlar

Örgü ipliği / yün

İplik, örme için gereksinim duyulan ipliklerin uzun ipidir. Farklı iplik tipleri ve mukavemetleri vardır, çünkü lifler çoğu zaman dayanıklılık ve yıkanabilirlik için karıştırılır. İplik ek olarak tek bir elyaf türünden de oluşabilir: saf yün.

Parti İplik

Parti İplik

Yün, pamuk karışımları ve iplikleri kalite ve his açısından farklılık gösterir. Cızırtılı, sıcak, yumuşak ve görenık arasında, örgü projeniz için kazak, şapka, ceket ve eldiven şeklinde doğru topu parti kumaş alan seçersiniz. Bu galeride sizin için hangi tür ve değişiklıklar olduğunu gösterir.

İplik sayımları

Örülecek ürünü ve dikiş sayısını etkileyen farklı iplik sayısı vardır. Bu nedenle her zaman bir dikiş numunesi yapmak tavsiye edilir.

İplik yün yada akrilik olup olmadığını bilmek çok önemlidir. Bazı insanoğlu yünlere alerjisi çekerken, diğerleri yünlü giysilerin giyilmesinin daha rahat bulunduğunu parça kumaş alanlar bulurlar. Genel olarak, yün ipliği akrilik iplikten daha yumuşaktır. Ne yazık ki, birçok akrilik iplik aynı derecede yumuşak olabilir, bu nedenle iplik bir tek size dokunur ve size en iyi cevabı vermeyebilir. Neyse ki, iplik yün veya akrilik yapılmış olup olmadığını kontrol etmek için başka bir ucuz kumaş oldukça yol vardır.

İpliği alın ve ne kadar yumuşak veya pürüzlü bulunduğunu hissedin. Yün ipliği akrilik iplikten çok daha yumuşak olma eğilimindedir. Akrilik iplik birazcık kaba hissetme eğilimindedir. Yün yada akrilik olduğunu bildiğiniz başka bir iplik varsa bu daha kolaydır. Böylece iki ipliği birbiriyle karşılaştırabilirsiniz.

Parti iplik alanlar ucuz kumaş kumaş satanlar

Parti İplik Alanlar

Duygu testi çok güvenli değildir. Bir oldukça akrilik iplik spot kumaş alanlar yumuşak ve ipeksi hissedebilir. Yumuşak ve ipeksi bir doku da yün yerine ipek veya rayona işaret edebilir.

Akrilik iplik sert olabilir, ancak kıllı görünmüyor. Yün ipliği, ondan daha uzun lifler içerebilir. Akrilik yün karışımlarının da kıllı lifler içerebileceğini unutmayın. Öteki naturel liflerden yapılan iplik de tüylü bir görünüme haiz olabilir.

İplikte hangi etiketin bulunmadığını tespit ederseniz, fiyata bakın. İplik gerçek yün olup olmadığını iyi bir göstergesi olabilir. Akrilik iplik, yün iplikten daha ucuza mal olma eğilimindedir. Bununla birlikte, bazı faktörlerin, kumpas, eklenen payetler veya karışık lifler şeklinde akrilik ipliğin fiyatını arttırdığını ihmal etmeyin.

İplik, daha ince iplik parçalarını bir araya getirerek yapılır. İpliği duymak için onu açmalısın. İplikleri, dişler gevşeyene ve dikkatlice iki eşit gruba ayırın. Örneğin, iplik altı iplik içeriyorsa, onu iki iplikli iki gruba ayırın. Her iki iplik ile yapın.

Yorum Yap