Pamuklu Kumaşçılar

pamuklu kumaşçılar pamuklu kumaşçı pamuk kumaşçı pamuk kumaşçılar parti pamuklu kumaşçılar pamuklu stok kumaşçılar pamuklu spot kumaşçılar
pamuklu kumaşçılar pamuklu kumaşçı pamuk kumaşçı pamuk kumaşçılar parti pamuklu kumaşçılar pamuklu stok kumaşçılar pamuklu spot kumaşçılar

Pamuklu Kumaşçılar.

Pamuklu kumaş çeşitleri çoğunlukla gelenekseldir. Kumaşlar, penye, karde ve hırdavat ipliklerinden ve son yıllarda farklı doğrusal yoğunluk ve yapıya sahip open end ipliklerden üretilmektedir.

Pamuklu kumaşlar, yüksek hijyenik özellikler, iyi aşınma direnci ve boyutsal kararlılık ile ayırt edilir. Karışımlı kumaşlar, pamuk elyaf içeriği% 50’nin üzerinde olmak şartıyla pamuk-viskon, pamuk-elyaf, pamuk-polyester iplikten yapılır.

Pamuklu kumaş çeşitleri, uzun yıllardır üretilen, istikrarlı yapı ve özelliklere sahip belirli klasik kumaş gruplarını oluşturmuştur.

stok pamuklu kumaş alan,parti pamuklu kumaş,spot pamuklu kumaş,penye pamuklu kumaş,pamuklu kumaş alanlar,pamuklu süprem kumaş,pamuklu kumaş çeşitleri,

Patiska – alan yoğunluğu 124-145 g / m2, baskılı veya tek renkli düz dokuma kumaşalan; chintz ile karşılaştırıldığında, boynu sert olan daha ağır bir kumaş. Patiska ve patiska cilalanabilir, kabartılabilir ve kırışabilir.

Parti Saten, saten dokuma kullanımı sayesinde daha da yoğun bir atkı ipliği kaplamasıyla oluşturulan pürüzsüz, parlak yüzeye sahip bir kumaştır. Satenler ağartılmış, düz boyanmış ve baskılı olarak üretilir; merserize, cilalama, kabartma, simli-ipek apre yapılabilir. Karde taranmış ve yarı taranmış satenler arasında ayrım yapın (1).

Karde satenler, tarak veya open end iplikten üretilir ve 128 ila 150 g / m3 alan yoğunluğuna sahiptir; % 33 yüksek modüllü siblon elyaflı harmanlanmış ipliklerden satenler vardır (art. 554).

Stok Penye saten, penye iplikten elde edilir; daha ince ve daha hafiftirler (113–130 g / m3), pürüzsüz, parlak bir yüzeye ve yüksek tüketici özelliklerine sahiptirler. İnce ştapelli pamuk saten, özellikle yüksek bir kaliteye sahiptir. Satenler ayrıca% 33 yüksek modüllü elyaf içeren penye ipliğinden üretilir.

giysilik pamuklu kumaş,pamuklu kumaş elbise,ince pamuklu kumaş,pamuk kumaş metre fiyatları,pamuklu kumaş çeker mi,pamuklu kumaş bulmaca,pamuklu bebek kumaşları,pamuklu kumaş alan yerler,

Silgi – çözgü ipliklerinin ön yüzeyini yoğun bir şekilde kaplayan saten dokuma kumaş, saten grubuna aittir. Silgi hem taraklanarak hem de taranarak üretilebilir; uzunlamasına saten şeritlerden oluşan bir desenle kombine bir dokuma ile şekilli bir silgi elde edilir. Jakarlı silginin (art. 552) saten zemin üzerine büyük ölçekli bir çizimi vardır. Silgiler ağartılmış, tek renkli ve baskılı desenlerde mevcuttur.

Yazlık kumaşların alt grubu, düşük yüzey yoğunluğu, iyi yapı geçirgenliği ile karakterize edilen, taranmış ve taranmış kumaşları birleştirir. Elbise çeşitleri grubunun hafif yazlık ürünlerinin üretimi için tasarlanmıştır. Aynı zamanda klasik hafif pamuklu kumaşların yanı sıra yeni tiplerini de sunar. Serinin bu alt grubunun kumaşları ağartılmış, tek renkli ve baskılı olarak üretilmekte, bu kumaşların önemli bir kısmı merserizasyona tabi tutulmaktadır (2).

Batiste, ince penye iplikten yapılmış, hafif (55–70 g / m2), ince (0.15–0.20 mm), yumuşak, ipeksi bir parlaklık ve boyunlu, düz dokuma bir kumaştır.

Markiz, ince penye bükümlü iplikten, düz dokuma, hareli efektli yarı saydam, elastik, biraz sert boyunlu, yüksek kaliteli bir kumaştır.

Peçe, esnekliği ve sertliği artırılmış ince, yarı saydam penye düz dokuma kumaştır.

Maya, tülden daha yoğun bir dokuya sahip olan stok penye keten bir kumaştır.

Kışlık elbise kumaşları alt grubu, yüksek ısı koruma özelliklerine, yüksek higroskopik özelliklere sahip yoğun tek taraflı veya iki taraflı tüylü parti kumaşlardan oluşur. Bu tür kumaşlar, çocuklar için yarı-sezon ve kışlık ürünlerin dikilmesinde ve yaşlı kadınlar için elbiseler, sabahlıklarda, bluzlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Kumaşlar düz boyalı veya baskılı desenlerde mevcuttur.

pamuklu kumaşçılar pamuklu kumaşçı pamuk kumaşçı pamuk kumaşçılar parti pamuklu kumaşçılar pamuklu stok kumaşçılar pamuklu spot kumaşçılar
pamuklu kumaşçılar pamuklu kumaşçı pamuk kumaşçı pamuk kumaşçılar parti pamuklu kumaşçılar pamuklu stok kumaşçılar pamuklu spot kumaşçılar

Flanel kumaş satın alan karde veya open end iplikten düz dokuma ile üretilen, kalın atkı ipliklerinden oluşan, çift taraflı havlı klasik bir kış kumaşıdır ve yüzey yoğunluğu 160 ila 200 g / m2’dir. Şu anda flanel, havın oluşturulduğu atkı yönünde bulunan pamuk-viskon ipliğinden üretilebilmektedir; daha yumuşak ve ipeksi bir boyunları vardır. Ayrıca flanel üretiminde% 33 yüksek modüllü lif içeriğine sahip pamuk-siblon ipliği de her iki sistemde veya sistemlerden birinde kullanılmaktadır.

Kumaş Alan tek taraflı havlı karde veya open end iplikten yapılmış, düz, dimi veya krep dokumalarla üretilen, tüylü veya havsız tarafına yerleştirilmiş baskılı desenli bir kumaştır. Düz boyalı bumazeye, pürüzlü veya çıplak, törpülemeyen alanların ön yüzeyinde desen oluşturulmuş yedek tüyleme ile üretilir. 1673, ön yüzeyinde (1) güzel, ipeksi, parlak, yönlü bir hav elde edilen parti viskon bir atkı ile üretilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın