Pamuklu Kumaş

Pamuklu Kumaş
Pamuklu Kumaş

Üçüncü, daha sıra dışı bir yöntem, üretim sırasında yünün kasıtlı olarak büzülmesi ve büzülmesidir . Bitmiş yün örgüsünün lifleri birbirine karışır, yün örgü sıkıştırır ve küçülür.

Pamuklu Kumaş
Pamuklu Kumaş

“Yürüme” denen bu süreç, kimyasal madde kullanılmadan katı ve sıkıştırılmış maddeler üretir. Tabii ki, böyle bir yün kumaş sadece bir üst bez olarak kullanılabilir. Yün, dış giyim için harika bir malzemedir ve küçük, pazarlama odaklı ve kısa ömürlü tüketici dünyamızın dışında asla unutulmamıştır. Yeni işleme yöntemleri ve rahat, ultra ince merinos yünü geleneksel uygulama alanını genişletti ve yeni kullanım alanları açtı. Ne zaman elyafın yararlarından yararlandığımız zaman, ne zaman yün giyeceğimiz ve ne zaman sentetik kullanacağımız konusunda bir seçeneğimiz var.

Pamuklu giysiler, pamuklu parça kumaş lifleri arasında hava tutması nedeniyle, ısı yalıtımı sağlayarak, yaz aylarında ısıdan ve kışın soğuğa karşı korur. Giysilerdeki pamuk lifleri, kumaşı deriden uzak tutar, ayrıca yalıtım ve rahatlık sağlayan deri ve kumaş arasında daha fazla havanın tutulmasına olanak tanır.

Pamuklu Kumaş
Pamuklu Kumaş

Pamuklu kumaş alanlar nadiren alerjik reaksiyonlara neden olur ve genellikle pamuklu alerjisi olanlar için pamuklu giysiler önerilir. Pamuk hipoalerjenik olduğundan ve cildi tahriş etmediğinden, bandaj ve gazlı bez gibi medikal ürünlerde kullanılır ve bebek giyimi söz konusu olduğunda tercih edilen kumaştır.

Pamuklu kumaşlar, parça kumaş alan ve bitirilmesi yoluyla hava koşullarına dayanıklı giysiler içerisine kolaylıkla üretilebilir. Örneğin, hava koşullarına dayanıklı bir giysi yapmak için hava geçirmeyen bir kaplamaya sahip olan sıkı, yoğun bir kumaş alan haline getirilebilir, ancak pamuklu kumaş, konforunu ve nefes alabilirliğini korur.

Pamuklu giysiler yumuşak ve kolayca gerilebilir, bu da onu giymek için rahat bir kumaş haline getirir. Uluslararası Pamuk kumaş parçası alanlar göre, yumuşaklığı ve rahatlığı nedeniyle, genellikle iç çamaşır ve iç çamaşırlarda kullanılır.

Pamuk, yüksek mukavemete sahiptir, bu da sağlam, dayanıklı ve yırtılma veya yırtılma olasılığını azaltır. Islak olduğunda yüzde 30 daha güçlüdür, sıcak suda çok sayıda yıkamaya dayanır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın