7/7 Gabardin Kumaş 16/12 Gabardin Kumaş

7/7 Gabardin Kumaş 16/12 Gabardin Kumaş
7/7 Gabardin Kumaş 16/12 Gabardin Kumaş

Gabardinlerin Üretimi.

Dimi örgü, temel örgü kumaşlardan biridir. Bu bağlanma çoğu zaman dimi yada dimi olarak adlandırılır. Atkı bir çözgü ipliği altından geçer ve daha sonrasında birkaç çözgü ipliği üzerinden geçirilir. Bir sonraki atkı, çözgü iplikleriyle aynı desenle dokunur.

Gabardin Kumaş
Gabardin Kumaş

Bununla beraber, bu model yanal bir çarpıktır ve yukarı doğru kaymaktadır. Sonuç olarak, eğik, köşegen bir desen vardır, bunlar farklı ipliklerle yada bu dimi örgülerin varyantlarıyla değiştirilebilir. Örneğin, köşegen desen sol üst sağ altta ise, bu sözde denir.

S-sırt dimi. Köşegen sol alttan sağa doğru çalışırsa, bu bir sırtlı dimi. Gabardin kumaş alan ayrıca geniş gövdeli kemiklerle de dokunulabilir ve olarak adlandırılır.

Gabardin ayrıca, saten dokumadaki nadir varyasyonlarda da dokunmuştur. Atkı iplikleri bir değil, çözgü ipliği altından çekilen minimum iki yada daha çok çözgü ipliği. Bu durumda, kumaşın üst tarafında paralel atkı iplikleri baskındır ve kumaşa kadifemsi bir parlaklık verir.

Kullanılan kamgarn kumaşın karakteristik özellikleri

İplik olarak, çeşitli varyantlar kullanılabilir. Pamuk kumaş alanlar yarı yün ve karışık yün çoğu zaman gabardin üretmek için bileşik liflerle kullanılır. Kamgarn ipliği pürüzsüz bir yüzeye sahip eğrilmiş ipliktir. Yüksek kaliteli bir ipliktir, çünkü ham yün, lif ve kirletici parçaları çıkarmak için işlenmeden önce taranır. Bu işlemden sonra, hammadde yine yine gerilir ve taranır, böylece lifler paralel olarak hizalanır. Bu işlemden sonrasında lif eğrilir.

Gabardin Kumaş
Gabardin Kumaş

Modifiye iplik ek olarak farklı renklerde de kullanılabilir. Sıklıkla atkı iplikleri ve çözgü iplikleri farklı şekilde boyanır. Atkı ipliğinin yüzeye ne kadar hakim olduğuna bağlı olarak, ucuz kumaş ön yüzeyindeki renklenmeden sorumludur. Kumaşın arkası esas olarak çözgü ipliklerinin rengindedir.

Özellikleri ve gabardin kullanımı.

Gabardin  çok dik bir vücut derecesi gösterir. Çözgü iplikleri parti kumaş yoğunluğu sebebiyle sağlam ve dayanıklıdır. Bundan dolayı takım elbise, palto, spor pantolon yada elbise genellikle bu kumaştan yapılır. Gabardine, tüm akla gelebilecek varyantlarda bir parça mal olarak da mevcuttur. Gabardin sıklıkla yorumlanır. Bu arıtma kumaşı daha dirençli hale getirir.

Gabardin çok özel bir örgü anlamına gelir. Çünkü Gabardin’de, ucuz kumaş yapısı karakteristik örgüden dolayı çapraz olarak ilerler. Gabardin kumaşlar durumunda, atkı ipliği öncelikle bir çözgü ipliği altından geçirilir ve bundan başka çözgü iplikleriyle dokunur. İkinci geçişte, bir sonraki atkı ipliği, yanlamasına ve yukarı doğru, çözgü iplikleriyle aynı şekilde dengelenmiştir. Bu tür dokumalar, eğik, daha kati olarak diyagonal olan bir kumaş oluşturur . Gabardinin işlenmesinde hangi tip ipliğin kullanıldığına bağlı olarak, kumaşın farklı özellikleri olabilir.

Gabardin çok yönlü çok yönlü

Gabardin kumaşları, daha önce açıklandıği gibi, fazlaca farklı olabilir. Bir taraftan, çeşitli malzemelerden yapılmış gabardin kumaşları satın alabilirsiniz. Diğer şeylerin yanı sıra, kumaşlar pamuk ,yün, viskoz , bileşik yada farklı malzemelerin bir karışımından oluşabilir . Daha yeni streç gabardin için. Likralı gabardin kumaş daha rahat ve rahat bir halde giydirir. Öte yandan, gabardin kumaşın işlenmesi çok farklı olabilir. Zarif kostümlerin uyarlanması için özellikle uygun olan çok ince dokunmuş gabardin vardır. Kaba malzeme gabardin pantolon ekip kaynaktan hızlı defa de üretebilir ve gerçek ağır kalitede kumaşlar için uygun olduğundan malum sportif ceket ve kat uygundur. Böylece, gabardin ile, işleme bağlı olarak, derhal derhal herhangi bir elbise yapılabilir.

Gabardin iyi mi işleyebilirim?

7/7 Gabardin Kumaş 16/12 Gabardin Kumaş
7/7 Gabardin Kumaş 16/12 Gabardin Kumaş

Bir metre gabardin satın aldıysanız, o vakit maddenin işlenmesine gider. Tedavi edilebilecek yada bitmiş hangisi pamuklu parça kumaş büyük ölçüde küçültmek için pamuktan yapılır gabardin kumaşlar mutlaka kesmeden önce yıkanmalıdır. Eğer düzeyinde olmalı seçilen araç-gereç için saf yün gabardin tecim ona ihtiyaç duyulan buharla. Ayrıca, her gabardin parça kumaş alan kesmeden önce gelişeceğini ve güneş molası gidermesinden bulunduğunu, bu tavsiye edilir. Ancak, yalancı kırılma işleminin gerçekleşmemesi halinde, kumaşı direkt bu aşamada kesmemelisiniz, sadece pürüzsüz bir yüzey seçmelisiniz.

Bir gabardin kumaşının bakımı

Gabardin kumaşlarla lif tipine dikkat edilmesi önemlidir. Örneğin, pamuk ve birçok karışımlı kumaş, yumuşak bir döngüde 40 dereceye kadar yıkanabilir. Yün gabardinleri kimi zaman 60 derecede yıkanabilir. Öteki taraftan gabardinden meydana getirilen kaplamalar, takımlar yada blazlar, yıkama sırasında şeklini çabucak kaybedebilir ve bu nedenle temizliğe maruz bırakılmalıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın