Pamuk ve Penye Pamuk – Neden Önemlidir?

Günlük penyeler,Anne penyeleri,Uzun Kollu penye Bluz Modelleri,BAYAN penye Modelleri,Yazlık penye modelleri,Kadın penye bluz,

KİLO İŞİ PENYE. Muhtemelen gezegendeki en yaygın doğal elyaf olan pamuk, endüstriyelden giyim, havlu ve çarşaf gibi ev eşyalarına kadar sayısız uygulamada kullanılmaktadır. En kaliteli nevresim ve çarşaflar birinci sınıf, penye pamukla başlar.

Parça penye kumaş alanlar. Peki, bir pamuğu “premium” yapan nedir? Ve neden penye pamuk, taranmamış kuzenine tercih edilir? Her şey tüylü küçük pamuk bitkisiyle başlar.

Parti kumaş alanlar. Etiketlerinizi dikkatlice okuyun ve ticari markalı pamuğundan yapılmış penye çarşafları arayın. Küresel pamuk üretiminin %1’inden daha azını temsil ettiği için Mısır menşeli olduğunu iddia eden pamuklu ürünlere rakipsiz kalite ve dayanıklılıkta pamuk tabaka sağlayan arzu edilen, ekstra uzun kesikli lifleri ile aranır.

Şimdi, o tüylü pamuk bitkisine geri dönelim. Tüm pamuk hasat hazır ise, kendi kendine özgü bulut gibi nefes anlamıyla asi liflerden oluşan bir kitle de bölmesinin dışına patlamaları. Ham, lifli malzeme toplandıktan sonra, tohum, kir ve diğer yabancı maddeleri temizlemek için taraklama adı verilen bir işlemle temizlenir. Taraklama ayrıca, eğirme öncesinde tek tek pamuk liflerini ayırma ve hizalama işlevi görür.

Polar kumaş kilo fiyatları,jarse kumaş kilo fiyatları,interlok kumaş kilo fiyatları,denye kumaş kilo fiyatları,kot kumaş kilo fiyatları,saten kumaş kilo fiyatları,sandy kumaş kilo fiyatları,kadife kumaş kilo fiyatları,örme kumaş kilo fiyatları,ham kumaş kilo fiyatları,ucuz kumaş kilo fiyatları,kilo işi kumaş fiyatları,

Taranmamış pamuk için işlem taraklama ile durdurulur. Bununla birlikte, penye pamuk, en uzun, en güçlü ve en düz pamuk liflerini geride bırakırken, kısa veya kırık telleri çıkarmak için lifleri bir dizi ince fırçayla tam anlamıyla tarayan ikincil bir işlemden geçer.

Penye pamuğun lüks yumuşaklığı, pürüzsüz, yüksek kaliteli tek katlı iplikler halinde eğrilen bu daha uzun liflere borçludur – yıpranmaya ve yığılmaya karşı dirençli çok daha az sayıda açıkta kalan lif uçları ile. Bununla birlikte, ham pamuk maddesinin %15’e kadarı penye işlemi sırasında çıkarılacak ve atılacaktır – bu da ek masrafa katkıda bulunur.

Kilo İşi Penye.

Kaliteye ve rahat bir gece uykusuna değer verenler için penye , ham maddelerin üstünlüğü nedeniyle iplik sayısının daha az önemli olduğu yatak takımları için son derece yumuşak, son derece dayanıklı, uzun ömürlü bir malzeme sunar.

Penyesiz ve penye pamuklu çarşaflar arasındaki maliyet farkı, hizmet ömrünün uzun olmasıyla telafi edilir. Uygun bakım ile lüks penye pamuklu çarşaflarınız bir veya iki ömür boyu sürecek.Penye nasıl yapılır?

Kumaş alan. Penye pamuk, diğer pamuk türleri ile aynı pamuk bitkisinden elde edilir. Pamuk hasat edildikten sonra, lifleri ayıran ve hepsini aynı yönde çalıştıran zaman alıcı bir işlem olan taranır. Taraklama işleminin sonunda, ham madde hacminin yüzde 15’inden fazlası atılır. Bu, üretim ve malzeme maliyetlerinin neden daha yüksek olduğunu açıklar. Taraklamadan sonra, ince fırçalar daha kısa lifleri ve yabancı maddeleri çeken bir işlemle lifleri tarayarak daha güçlü, daha uzun ve daha düz pamuk lifleri ve normal pamuğa göre çok daha üstün ve arzu edilen özelliklere sahip bir son ürün elde edilir.

Penye Vs. Normal Pamuk

Süprem kilo fiyatları,interlok kilo fiyatları,jarse kilo fiyatları, www.kumas.org ,parça kumaş kilo fiyatları,kot kilo fiyatları,kadife kilo fiyatları,sandy kilo fiyatları,polar kilo fiyatları,gabardin kilo fiyatları,üç iplik kilo fiyatları,şardonlu kilo fiyatları,denye kilo fiyatları,astarlık denye kilo fiyatları,penye kilo fiyatları,

Kumaş satın alanlar. Özetle, penye pamuk, safsızlıkları veya çıkıntılı iplikleri olmadığı için normal pamuğa göre daha yumuşaktır ve normal pamuğa göre daha güçlüdür, çünkü birleştirme işlemi yıpranmaya ve kırılmaya meyilli kısa lifleri giderir.

Penye Bakımı Nasıl Yapılır?

Parti kumaş alanlar. Normal ve penye pamuk, yıllarca normal makinede yıkamaya ve kurutmaya dayanan esnek kumaşlardır, ancak, penye pamuk gibi yüksek kaliteli ürünlere biraz ekstra özen göstermeniz önerilir, böylece satın aldığınız ürünü korumaya yardımcı olarak en iyi sonucu elde edebilirsiniz. ve daha uzun sürer. Çarşaflarınız için ılık bir yıkama programı seçin ve yalnızca yumuşak deterjanlar kullanın. Makineniz ikinci bir durulama döngüsü sunuyorsa, fazla sabunu durulamak için kullanın ve asla klorlu ağartıcı kullanmayın.

Parça kumaş kilo fiyatı.

Selüloz lifleriyle kimyasal olarak reaksiyona girerek tekstilinizin ömrünü kısalttıkları için kumaş yumuşatıcıları kullanmaktan kaçının. Kumaş yumuşatıcılar ayrıca, iplikleri yapay olarak yumuşatan ancak kumaşın nemi emmesini veya “nefes almasını” engelleyen bir kimyasalla kaplayarak tekstilinizin işleyişini engeller.

Yorum Yap