Önlükler Hangi Kumaştan Yapılır?

Önlük kumaşlar,önlük kumaş hangisinden olur,önlük kumaşı,alpaka önlük kumaşı,gabardin önlük kumaşı,keten önlük kumaşı,naylon önlük kumaşı,polyester önlük kumaşı,su geçirmeyen önlük kumaşı,

Bu ürün, her ev hanımının sahip olduğu özel bir giysi ve mutfak aksesuarı unsurudur. Hangi tipin kullanılacağı ürünün amacına bağlı olarak geniş bir önlük kumaşı yelpazesi vardır. Aşçılar, satıcılar, kuaförler, moda tasarımcıları, işçiler gibi çeşitli mesleklerden insanlar tarafından kullanılır. Bu durumda, ürünü bir mutfak tekstili parçası ve aşçının iş giysisinin bir parçası olarak ele alacağız ve ayrıca en iyi hangi malzemeden yapıldığını bulacağız.

Önlükler hangi kumaştan yapılır?

Bu aksesuarın, basit seçeneklerden yazarın modellerine kadar çeşitli modellerle temsil edildiğine hemen dikkat edilmelidir. Bu nedenle, örneğin önlük, önlüksüz, kemeri dikilmiş bir kumaş parçasıdır. Ve daha ilginç seçenekler, karmaşık bir kesim, fırfırlar, cepler, fırfırlar, dekorun varlığını gösterir.

Önlük kumaşlar,önlük kumaş hangisinden olur,önlük kumaşı,alpaka önlük kumaşı,gabardin önlük kumaşı,keten önlük kumaşı,naylon önlük kumaşı,polyester önlük kumaşı,su geçirmeyen önlük kumaşı,

Bu tür tekstillerin temel amacı, pişirme sırasında kıyafetleri, vücut kısımlarını kirlenmeden, sıcak yağ sıçramalarından korumaktır. Özelliğin estetik işlevini unutmayın. Çekici görünmeli, odanın genel tarzını uyumlu bir şekilde vurgulamalıdır. Bu nedenle, bir önlük için bir kumaş seçmenin mantığı aşağıdaki noktaları içermelidir:

Dayanıklılık, dayanıklılık, sık yıkama. Doğrudan amacına uygun olarak, bu şey tüm sıçramaları devralır, üzerinde genellikle yağ izleri ve karmaşık lekeler görülür. Bu nedenle iyice yıkanmalı, yeterince agresif deterjanlar kullandıktan sonra görünümünü korumalıdır.

Renk Hafif tek renkli bir yüzeyde küçük kirler bile fark edilir, koyu tonlar onları maskeleyebilir, ancak bu çözüm oldukça kasvetli görünüyor. Küçük, çok renkli bir çiçek deseni lekeleri iyi gizler.

Bir şeyi yalnızca hazır yemekler servis ederken kullanması gerekiyorsa, dikiş sırasındaki tüm vurgu dış çekiciliğe ve tasarıma yerleştirilmelidir.

Peki önlük dikmek için ne tür bir kumaş kullanılır? En popüler modern seçenekler:

  • teflon malzeme;
  • pamuk;
  • keten;
  • sentetik.
Alpaka Kumaş Alanlar
Alpaka Kumaş Alanlar

Her türün belirli özellikleri, kendine göre avantajları vardır. Onları daha ayrıntılı olarak ele alalım ve ayrıca mutfak için önlüğün hangi kumaştan dikildiğini – ev ve restoran – öğrenelim. Şefin üniformasıyla başlayalım.

Şef önlük kumaş

Üniformanın bu unsuru rahat, güvenli ve belirlenmiş gereksinimleri karşılamalıdır. Bu nedenle, dikişi, bir polyester katkısı içeren yüksek kaliteli kaba patiskadan yapılır. Ana özellikleri:

  • ekolojik temizlik;
  • yüksek yoğunluk, güç;
  • aşınma ve yıpranmaya karşı direnç, çamaşır tozu.

Profesyonel bir önlüğü kesmek için en uygun stok kumaş % 30 pamuk iplikler, yaklaşık% 60 polyester içermelidir. Bu oran, doğal ve sentetik liflerin – nefes alabilirlik, deformasyona karşı direnç, hijyen – avantajlarının optimal bir kombinasyonunu sağlar. Ön koşul, sıcak buhar, kaynar su, yağ lekelerinin etkilerine karşı koruyan özel bir emprenyedir.

Mutfak için önlük dikmek için hangi parti kumaş – güzel ve pratik

Ev aksesuarlarının profesyonel üniformalar gibi katı gereksinimleri yoktur. Ve önlük için hangi kumaşı seçeceğine, hostes kendi tercihlerine göre karar verebilir.

En yaygın seçenekleri ele alalım:

gabardin kilo ile alan,kiloluk gabardin alan,kiloyla gabardin alan,kilo ile gabardin alan

Stok Kumaş Teflon kaplı. Çoğu zaman bunlar pamuk, kaba patiska, viskon, yüzeyi bir polimer tabaka ile kaplanmış yapay malzemelerdir. Bu tür işlemler sonucunda kumaş alan su geçirmez hale gelir, kirliliği emmez ve ısıyı iyi yansıtır ki bu da avantajıdır. Böyle bir şey, herhangi bir modda bir daktiloda güvenle yıkanabilir. Özellikler: Her yerde satılmaz, nispeten yüksek bir maliyeti vardır.

“Diagonal” , az miktarda sentetik eklenmiş pamuklu bir tabandır. Özel iplik dokuması, yüzeye ilginç bir doku kazandırır. Yüksek yoğunluğa, elastikiyete sahiptir, tulumlar genellikle ondan dikilir. Avantajları güç, termoregülasyon, deformasyona karşı dirençtir. Aynı zamanda dokunuşu hoştur, cildi tahriş etmez ve nefes alabilir.

Sentetikler. Ucuzdur, yıkanması kolaydır, çabuk kurur, ütü gerektirmez. Hostesin cephaneliğinde, günlük olarak değiştirilebilecek birkaç şey olabilir.

Keten kumaş alan. Doğal malzeme yıkanması zor kirleri emdiğinden ve yıkandıktan sonra küçüldüğünden ve dikkatli ütülenmesini gerektirdiğinden, keten önlük dekoratif amaçlıdır. Ancak estetik açıdan onunla rekabet etmek zor.

Önlük kumaşlar,önlük kumaş hangisinden olur,önlük kumaşı,alpaka önlük kumaşı,gabardin önlük kumaşı,keten önlük kumaşı,naylon önlük kumaşı,polyester önlük kumaşı,su geçirmeyen önlük kumaşı,

Çoğu zaman, iğne kadınları eski kıyafetlerden mutfak eşyalarını diker – patiska bornozlar, kot pantolonlar, deri etekler. Böylece boş zamanınızı ilginç ve kullanışlı bir şekilde geçirebilir, paradan tasarruf edebilir ve özel bir şey yaratabilirsiniz. Örneğin, bir parça düz pamuklu kumaşınız varsa, ondan bir önlüğü kolayca kesebilir, zıt kayışlar ekleyebilir ve bir şablon ve kumaş boyaları kullanarak baskı yapabilirsiniz. Nakış yerine modaya uygun bir dekor – bir aile tuğrası kullanabilirsiniz.

Parlak renkli bir stok kumaş seçerken, sıcaklık faktörlerinin etkisi altında giysilerin ve cildin lekelenmemesi, yıkama sırasında solmaması sağlanmalıdır.

Önlüğü hangi kumaştan dikeceğinize karar veriyorsanız, iki seçenek seçin. Günlük pişirmede kullanılabilecek pratik, harmanlanmış bir spot kumaş alan olmalıdır. İkincisi ise misafirlere hazır yemek servisi için şenlikli. Dantel süslemeli, hafif gölgeli güzel bir hafif kumaştan zarif olabilir. Normal veya özel bir günde mutfakta rahat hissetmek için bunlardan ikisi yeterlidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın