Non Denim Kumaş Alanlar Non Denim Fabrikası

Non denim kumaş üretici firma,non denim firmaları,non denim kumaş alan,non denim kumaş alan,non denim kumaş satın alan yerler,non denim kumaş nereye satılır,ham non denim kumaş,

Kot kumaş satın alanlar. Non denim ne demek. Non Denim kumaş. Non denim pantolon. Toptan kumaş alınır. Tekleme kumaş alanlar. Top başı kumaş alanlar. Metraj kot kumaş alanlar. Kot firesi alanlar. Non denim alan. Non denim ne demek. Non Denim kumaş. Non denim pantolon. Kot Kumaş üreticileri. Denim Kumaş Fabrikası. Denim Kumaş Üreticileri. Kot Kumaş Fabrikası.

Normal, dokuma bir pamuklu kumaşı bir kot kumaşa ve nihayetinde kot pantolona dönüştürmek için birçok adım gerekir. Boyama, yıkama ve ileri işlemler (tekstil yüzeyinin üretiminden sonra kumaşta kimyasal veya mekanik olarak meydana gelen her şey) tekstil terbiyesi olarak adlandırılır.

İŞÇİ PANTALON KUMAŞI,İŞÇİ ELBİSESİ KUMAŞLARI,İŞ KIYAFETİ KUMAŞI,İŞ KIYAFETİ GAABRDİN KUMAŞ,UCUZ İŞÇİ ELBİSE KUMAŞLARI,İŞÇİ ELBİSE KUMAŞI,UCUZ İŞÇİ KIYAFET KUMAŞLARI,77 GABARDİN KUMAŞ İŞÇİ ELBİSESİ.

Kumaş alan tahminlerine göre, tekstillerin bu şekilde boyanması ve terbiye edilmesi, küresel su kirliliğinin yüzde 17 ila 20’sinden sorumlu. Tekstillerin sürdürülebilirliği söz konusu olduğunda terbiye süreci belirleyici bir rol oynar – bu aynı zamanda kot pantolonlar için de geçerlidir.

DENİM KUMAŞ ÇEŞİTLERİ ALINIR…

Kot üretiminde terbiye süreci tam olarak nasıl işliyor ve nerelerde ekolojik sorunlar yaşanıyor?

Kot kumaşı

Yukarıda belirtilen dokuma pamuklu kumaş, kot pantolon için kullanılır. Klasik olarak %100 pamuktan veya kot pantolona daha fazla esneklik ve esneklik kazandırmak için bir oranda elastandan yapılmıştır. Bu makaleyi zorlaştırmamak için piyasada bulunan diğer malzeme karışımlarından bahsedilmeyecektir.

NON DENİM KUMAŞ SATIN ALINIR.

Bu nedenle kot pantolon için başlangıç ​​malzemesi, doğal bir elyaf olan dokuma pamuklu bir kumaştır. Pamuk bir bitki lifidir ve bu nedenle temel yapı taşları selülozdan yapılmıştır. Sürecin geri kalanını daha iyi anlamak için bu bilgilere ihtiyacımız var.

Boyama işleminin seçimi

Yarım kalan gabardin alanlar,yarım kalan penye kumaş satın alanlar,yarım kalmış saten kumaş alan,yarım kalmış şifon kumaş alan,yarım kalmış kot kumaş alan,yarım kalmış polyester astar alanlar,

Denimin hangi malzemeden yapıldığını bilmek neden bu kadar önemli? Dokuzdan fazla farklı boyama işlemi vardır. Dokuz yöntemden hangisinin kullanılacağına ilişkin karar, elyaf malzemesine, renk spektrumuna, istenen yoğunluğa ve bütçeye bağlıdır.

Bu nedenle genel olarak “boyanan tekstiller”den bahsetmek de zordur çünkü dokuz boyama prosesi, prosesler ve kullanılan kimyasallar açısından farklılaşmak zorundadır.

LİKRALI KOT KUMAŞ SATIN ALINIR

İndigo kot üretiminde klasik mavi kot boyama için kullanılır. İndigo, metnin ilerleyen kısımlarında daha ayrıntılı olarak açıklanan tekne boyama kapsamına girer. Kot pantolonlardan bilinen koyu mavi, geleneksel olarak indigo bitkisi ile elde edilir. Bununla birlikte, geleneksel bitki bazlı süreç, bugün mavi denim için sahip olduğumuz talebi asla karşılayamaz. Bu nedenle indigo sentetik olarak üretilir.

Özetle: Klasik kot pantolon, pamuklu bir kumaştan oluşur. Pamuk bir bitki lifi olduğu için selülozik lifler için bir boyama işlemi kullanılır. Kot pantolon söz konusu olduğunda, indigo boyası ile tekne boyamadır.

 Boya ve tekne boyama

Test’te çok sık bahsedildi ve hatta eko-fuar markası test sonuçlarının ardından kot pantolonlarında test edilen anilin içeriği hakkında bir açıklama yayınladı. Bu anilinin nereden geldiğini, kot pantolonlarda neden tespit edilebildiğini ve neden bu kadar zehirli olduğunu anlamak için kot pantolonlarımızı bu kadar güzel mavi yapan boyaya daha yakından bakmamız gerekiyor.

kumaş kot kumaş likralı kot kumaş pamuklu kot kumaş kot polyester kumaş kot likralı kumaş kot ucuz

Daha önce de belirtildiği gibi, indigo günümüzde sentetik olarak üretilmektedir. Bu sentez için tarihsel olarak farklı yöntemler vardır. Bununla birlikte, temelde, hemen hemen tüm sentezler anilin maddesine kadar izlenebilir. İndigo molekülü, çeşitli yardımcı maddelerle – yani nihai olarak boyama için kullanılan boyayla – birkaç reaksiyon aşamasında oluşturulur.

PARÇA KOT KUMSŞ SATIN ALINIR

Okuldaki kimya derslerini hatırlarsak: iki madde birbiriyle reaksiyona girerek yeni bir madde oluşturduğunda, girenler ve ürünler arasında her zaman bir ileri geri olur ve sonunda bir denge kurulur. Yani teorik olarak indigo anilin ve sonunda ikinci bir maddeden üretilmelidir. Ama tabii ki, reaksiyonun bir yerinde bir şeylerin düzgün gitmemesi ve anilinin bir yere düzgün bir şekilde bağlanmamış olması her zaman mümkündür.

Asıl boyama işlemine geçelim, tekne boyama:

İndigo suda çözünmez. Kimyasal bir reaksiyon, hidrosülfit ve sodalı su ile indirgeme yoluyla çözünmez bir formdan çözünebilir bir forma dönüştürülmesi gerekir. Daha sonra pamuk boya ile boyanabilir. Boya daha sonra hidrojen peroksit ile oksidasyon yoluyla tekrar çözünmez formuna getirilir ve iplik üzerinde mavi bir renk olarak kalır.

TOPLU KUMAŞ SATIN ALINIR..

Basitçe söylemek gerekirse: elimizde çözünmeyen bir boya var, onu çözünür hale getiriyoruz, elyafın üzerine koyuyoruz ve orada kalması için tekrar çözünmez hale getiriyoruz.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!