190 Tel Polyester Astar Kumaş 170 Tel Astar Üreticileri

190 tel polyester astar kumaş üreticileri,170 polyester astar kumaş firmaları, 190 polyester astar kumaş bursa firmaları,170 polyester astar kumaş merter firma adresleri,İstanbul 190 polyester astar kumaş,Zeytinburnu 170 polyester astar kumaş,

Astarlık Kumaş Alanlar. Astar eklemek, bir giysinin askısını iyileştirebilir, daha az kırışmasına yardımcı olabilir, elbise, etek ve pantolonlarda koltukta torbalanmayı önleyebilir, şeffaf kumaşlarda dekolte oluşmasını engelleyebilir ve giyip çıkarmayı çok daha kolay hale getirebilir. Kumaş satın alan astar parçaları genellikle ana giysi ile aynı desen parçalarından kesilir, bel bandı, yaka veya astarlar hariç tutulur. İki ekleme yöntemi vardır: elbise astarı olarak da bilinen tela yöntemi ve astarlama yöntemi.

Astarlık Kumaşlar

Astar için sıklıkla kullanılan bir kumaş, antistatik bir polyesterdir. Hafiftir, bu nedenle giysinin dökümünü değiştirmez, ancak yukarıda bahsedilen tüm hususlara yardımcı olmasının yanı sıra statik birikmeyi de önler.

Asetat astar satan yerler,asetat astarlık kumaş satanlar,toptan asetat astar fiyatları,bursa asetat astar fabrikası,asetat astar üreticileri,

170 TEL POLYESTER ASTAR KUMAŞ

Her türlü renkte mevcut olmasına rağmen, astar kumaşının çoğu moda kumaş kadar ‘verme’ özelliği yoktur. Diğer bir seçenek de, diğer pamuklu kumaşlarla aynı özelliklere sahip olan ve iyi bir renk yelpazesine sahip ince bir pamuklu çimdir; doğal liflerden üretildiği için giysinin daha fazla ‘nefes almasını’ sağlayacaktır. Pamuklu astar, yaz ağırlıklı giysiler için iyi bir seçenektir.

Paltolar ve ceketler, astara zengin, tam bir vücut vermek için genellikle daha ağır bir astar veya satenle astarlanır. Antistatik astarda olduğu gibi, bunlar kolayca aşınabilir, bu nedenle işlenmemiş kenarları düzeltmek önemlidir.

Etek veya Elbise Astarı

Bir eteği astarlamak için hem Tela hem de Astarlı Astarlama yöntemleri, talimatlarda yer alan astarsız olanlar da dahil olmak üzere herhangi bir etek veya elbise modelinde kullanılabilir.

190 TEL POLYESTER ASTAR KUMAŞ

Tela Yöntemi

Astarı, kemer ve ön kısım hariç, etekle aynı desen parçalarından kesin. Merkezler, çentikler ve pensler için işaretleri astar kumaşına aktarın.

İşaretleri aktarma

Desen parçaları, inşaata yardımcı olacak pek çok yararlı bilgi ve işaret içerir. Bunlardan bazılarının parçaları eşleştirmek ve cepleri, pensleri, pileleri ve fermuarları doğru yerleştirmek için kumaşa aktarılması gerekir. İşaretleme kalemleri ve tebeşirler mükemmel araçlardır. İşaretin çıkarılabildiğinden ve kumaşa ‘kanamadığından’ emin olmak için kalemleri bir kumaş parçası üzerinde test edin.

170 TEL POLYESTER ASTAR KUMAŞ ÜRETİCİ FİRMALAR

Merter ipek astar firması,Zeytinburnu astar kumaş satanlar,İpek Astar Kumaş,İpek Astar Fiyatları,İpek astar kumaş özellikleri,Ham Viskon Kumaş Fiyatları,Pamuklu Astar,Pamuklu Astar kumaşı,ipek astar kumaş firmaları,ipek astar fabrikaları,bursa ipek astar fabrikası,

ÇENTİKLER – bunlar desen parçalarının etrafından dışa doğru kesilmiş olmalıdır. Ancak, birini atladıysanız, dikiş payını biraz keserek çentiklerin yerleşimini işaretleyin.

DARTLAR – dart için daire işaretlerini kumaşa aktarmanız gerekecek. Süper hızlı bir yöntem, bir toplu iğne ve işaretleme kalemi veya tebeşir kalemi kullanmaktır.

Daire yerleşimlerinde kağıtta küçük bir delik açın, ardından kumaşın üst katmanındaki delikten bir nokta geçmek için bir tebeşir kalemi veya işaretleme kalemi kullanın (kumaşın ters tarafında çalıştığınızı unutmayın). Dartın tüm daireleri için tekrarlayın.

Her iki kumaş katmanındaki deliklere bir iğne sokun, alt katmanı ortaya çıkarmak için kumaşı kaldırın ve kumaşı iğnelerde işaretleyin.

170 TEL POLYESTER ASTAR KUMAŞ

Elbise astarı alanlar,astarlık kumaş alanlar,170 tel astar alanlar,190 tel astar kumaş satın alan,astarlık file alanlar.file astar kumaş satın alan,jarse astar alan yerler,toptan 190 tel astar alan,

İşaretli taraf en üstte olacak şekilde astarı, işlenmemiş kenarlar eşit, merkezler ve çentiklerle eşleşecek şekilde etek parçalarının ters tarafına iğneleyin. Ham kenarlardan ve penslerin merkez hattı boyunca 13 mm (1⁄2 inç) bir araya yapıştırın.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!