NEDİR BU? Bir Parça Kumaş Satın Alanlar

parça kumaş satın alınır,kumaş parçası satın alınır,kot kumaş satın alıyorum,penye kumaş alınır,süprem kumaş alanlar

KUMAŞ ALAN PARÇA PENYE KUMAŞ ALINIR. PARÇA KOT KUMAŞ SATIN ALINIR. KUMAŞ PARÇASI SATIN ALINIR. KUMAŞ PARÇASI SATIN ALIYORUM. TOPTAN PARÇA KUMAŞ ALANLAR. POLAR PARÇASI SATIN ALIYORUM. ŞARDONLU İKİ İPLİK ALINIR. ŞARDONLU ÜÇ İPLİK ALAN YERLER.

Kumaş alanlar tekstil pazarı, çeşitli kökenlerden liflerden geniş bir kumaş yelpazesi sunar, ancak doğal örnekler her zaman rekabet dışı olmuştur ve olacaktır. Pamuklu kumaş, doğal kaynaklı mevcut ve yaygın malzemelerden biridir. Kapsamı terzilik, nevresim ve diğer ev tekstili, mobilya döşemesidir. Pamuk ipliklerini işlemenin ve dokumanın çeşitli yolları, çok çeşitli pamuklu kumaşlar yaratmayı mümkün kıldı.

TOPTAN KUMAŞ SATIN ALANLAR

Dokuma hatalı kumaş satın alanlar,dokuma hatalı penye alanlar, dokuma hatalı süprem kumaş alanlar, dokuma hatalı polar alanlar, dokuma hatalı kot kumaş alanlar, dokuma hatalı gabardin alanlar, dokuma hatalı gabardin kumaş alan, dokuma hatalı ham kumaş satın alanlar,

İlginç gerçek: “Pamuk” adı nereden geldi? Gerçek şu ki, başlangıçta teknik literatürde pamuğa “pamuklu kağıt” deniyordu. Belki de bu, pamuk liflerinin yakıldığında kağıt kokusu yaymasından kaynaklanmaktadır.

Malzemenin hammaddesi pamuk adı verilen bir bitkidir. Lifler meyvelerinden çıkarılır – farklı uzunluklarda içi boş bitki hücreleri (1 ila 55 mm arasında değişir). Önceden, bu manuel olarak yapılıyordu, ancak sürecin karmaşıklığı, insanlara özel kombinasyonlar yaratma konusunda ilham verdi. Artık pamuğun çoğu, en pahalı türler hariç, makineler tarafından işleniyor.

Pamuk toplandığında, tartılır, temizlenir, uzunluğuna göre sıralanır, ardından lifler, daha sonra kanvasın oluşturulduğu sürekli iplikler halinde dokunur.

TEKLEME KUMAŞ SATIN ALAN YERLER

Ham pamuğun milimetresine bağlı olarak, iplik kısa (20-27 mm), orta (28-34 mm) ve uzun elyaf (35 mm ve daha uzun) olarak ayrılır. 20 mm’den daha kısa liflerden iplik yapmak mümkün değildir. Orijinal hammadde ne kadar uzun olursa, bitmiş kumaş o kadar pürüzsüz ve dayanıklı olacaktır (batiste, saten ). Kısa liflerden gevşek, yumuşacık, homojen olmayan kalınlıkta bir kumaş (örneğin pazen) elde edilir. Pamuklu kumaşların büyük kısmı orta uzunlukta liflerden (basma, patiska , kadife) yapılır.

Pamuk lifleri süt beyazı, pembemsi ve sarı-yeşilimsi renklerde gelir, bu nedenle doğal ham kumaşların bu kadar hassas tonları vardır. Pamuk evde bile iyi boyanabilir.

PARÇA KUMAŞ SATIN ALAN KİŞİLER.

Çeşit

Boya hatalı penye alanlar,boya hatası olan kot alan,boya hatası olan polar anlar,boya hatası olan süprem alanlar,boya hatası olan viskon alanlar,boya hatası olan gabardin alanlar,
Boya hatalı penye alanlar,boya hatası olan kot alan,boya hatası olan polar anlar,boya hatası olan süprem alanlar,boya hatası olan viskon alanlar,boya hatası olan gabardin alanlar,

Şu anda pamuğa yeni özellikler kazandırmak ve mevcut özellikleri iyileştirmek için polyester, akrilik, asetat, viskon ve keten iplikler eklenmektedir. Ham pamuğu da sık sık örneğin yabani ipek, yün vb. gibi malzemelerin bileşimine dahil edilir. İplik karıştırmanın avantajlarından biri maliyetin düşürülmesidir.

YARIM TOPLAR HALİNDE KUMAŞ ALANLAR

Pamuklu kumaş türleri, alternatif çözgü ve atkı iplikleri yöntemiyle belirlenir:

Düz örgü (veya “iplikten geçirin”). Bu sayede düz ve pürüzsüz bir yüzeye sahip bir malzeme üretilir, ana özelliği ve diğer türlere göre avantajı yüksek mukavemettir. Kaba patiska, basma, peçe , poplin , tafta ve diğerleri düz dokuma ile yapılır.

Dimi örgü (asimetrik iplik kayması). Bu sayede küçük çıkıntılara sahip malzemeler dokunmuş, yoğun, pürüzlü ve ağırdır. Pamuklu dimi kumaş örnekleri: kot, kabarık, ekose, pazen.

Saten dokuma (ön tarafta atkı iplikleri). Bu tür malzemeler parlak bir yüzey ve pürüzsüzlük ile ayırt edilir. Bir örnek saten, bir silgi.

Özellikler, uygulama

Pamuklu kumaşların giysi dikimi alanında kullanımı sınır tanımıyor. Bunlar gündelik ve şenlikli giysiler, takım elbiseler, etekler, pantolonlar, ev giysileri, astarlar vb. Pamuk, ev tekstili dikimi için vazgeçilmezdir.

KUMAŞ PARÇASI SATIN ALINIR.

Düz örgü desenleri nasıl uygulanır:

Şifon gömlek, nevresim, masa örtüsü, yazlık elbise dikmek için hafif bir kumaştır.

Kaba patiska yoğun bir maddedir, yapay liflerin eklenmesine izin verilir. Nevresim, perde yapmak için uygundur. Kaba patiskadan yataklara ek olarak dayanıklı bir astar elde edilir.

Batiste bükülmüş iplikten yapılmıştır, bu ince yarı saydam bir kumaştır. Bluzlar, elbiseler, iç çamaşırı ondan dikilir.

Peçe yarı saydam ince bir maddedir. Bir peçeden elbiseler, bluzlar, eşarplar, peçeler dikilir, ondan hafif peçe perdeler popülerdir ve başlıklar bir peçe ile süslenmiştir.

parti kumaş satın alan stok kumaş satın alanlar spot kumaş alanlar ham parti kumaş alan penye parti kumaş alanlar kot parti kumaş alanlar

Poplin – daha ince bir çözgü ve daha kalın bir atkı iç içe geçirilerek elde edilen küçük bir enine yara izi olan bir kumaş. Yastık kılıfları gömlekler, elbiseler dahil yatak çarşaflarını dikmek için uygundur.

Tafta yoğun, parlak ve oldukça sert bir malzemedir. İyi perdeler. Kapsam – giyim ve ev tekstilinin hacimsel detayları.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!