Gri Krep Kumaş

Siyah krep kumaş nedir? Krep kumaş fiyatları ne kadar? Krep kumaş ince mi kalın mı? Scuba krep kumaş ne demek?

TRİKO kumaş alanlar gardırobumuzdaki özel bir yer triko tarafından işgal edilmiştir. Trikoların özelliği, kumaşının dokuma değil, örülmüş olmasıdır. Böyle bir kumaşın gücü, ipliğin kalitesine, dokumaya, örgü yoğunluğuna bağlıdır. Triko elastiktir, yıkamaya dayanıklıdır ve pratik olarak kırışmaz.

PENYE KUMAŞ ALINIR… 0536 336 43 43

Örme bir ürün ( iş kıyafeti ) veya kumaş seçerken, esnediğinde nasıl davrandığına dikkat etmelisiniz. İdeal olarak, forma orijinal şeklini almalıdır. Genellikle örme kumaş karışık ipliklerden örülür.

Blok kumaş satın alanlar? Blok krep alanlar? Blok krep kumaş alanlar? Blok kumaş kimler alır? Blok penye kimler alır? Blok kumaş nereye satılır? Blok penye kumaş alan yerler? Toplu Kumaş kimler alır? Toplu kumaş alanlar Toplu İplik alanlar toplu ham kumaş alanlar parti krep kumaş alan stok krep kumaş alanlar spot kumaş satın alan parça krep kumaş alan top krep kumaş alan likralı krep kumaş alanlar pamuklu krep kumaş.

Triko yünlü, pamuklu, sentetik vb. olabilir:

  1. pamuklu jarse – yumuşak ve dayanıklı;
  2. yün triko – pamuktan veya viskozdan daha elastiktir ve şeklini iyi tutar;
  3. sentetik jarse – makinede mükemmel şekilde yıkanır, kırışmaz, nemi emmez, bu nedenle çabuk kurur (naylon, polyester, akrilik).

Hammadde türüne göre kumaşlar doğal ve suni olarak ayrılır.

DOĞAL KUMAŞLAR (klasik olarak da adlandırılır): bitkisel (pamuk, keten,); hayvansal kökenli (yün, doğal ipek); mineral kökenli. Doğal kumaşlar nemi iyi emer ve havanın geçmesine izin verir.

Doğal pamuklu kumaşlar – yumuşak, sıcak, teri iyi emer, iç çamaşırı, gömlek, bluz, elbise kumaşı olarak kullanılır. Doğal pamuklu kumaşlar elastiktir, düzgünlükte, tek tip kalınlıkta farklılık gösterir. Dezavantajı, yıkama sırasında güçlü kırışma ve büzülmedir.

KUMAŞ SATIN ALAN

Doğal keten kumaşlar parlak, pürüzsüz, cildi tahriş etmez, pamuğa göre daha iyi hijyenik özelliklere sahiptir, kumaş güneş ışığından renk kaybetmez. Dezavantajı düşük uzayabilirlik, düşük elastikiyettir, kuvvetli bir şekilde kırışırlar, keten kumaşlardan yapılmış giysiler deforme olur.

Spot kumaş alanlar doğal yünlü kumaşlar yumuşak, ince, aynı kalınlıkta, elastik, hafif, nefes alabilir. Orta derecede buruşukturlar. Penye eğirme sistemi ile üretilen iplikten elde edilen yünlü kumaşlar en yüksek kalitede ve kırışmaya karşı dayanıklıdır.

şifon kumaş özellikleri kot kumaş özellikleri likralı kumaş özellikleri keten kumaş özellikleri polyester kumaş özellikleri interlok kumaş özellikleri süprem kumaş özellikleri sandy kumaş özellikleri jarse kumaş özellikleri kadife kumaş özellikleri krep kumaş

Doğal ipek kumaşlar ipekböceği tırtılları tarafından kıvrılan kozalardan elde edilen en ince ipliklerden yapılır. İpek lifi (iplik) kalınlıkta homojendir, elastiktir, dayanıklıdır. Bu tür liflerden yapılan kumaşlar hafif, parlak, nefes alabilir, nemi çabuk emer ve çabuk kurur ve higroskopiktir. Dezavantajı, ışığa, güneş ışığına, ultraviyole ışınlarına karşı düşük renk haslığıdır, üzerinde zararlı bir etkiye sahiptir, hızla kırışır.

KUMAŞ PARÇASI SATIN ALAN… 053 6336 43 43

YAPAY KUMAŞLAR: organik (selüloz, proteinler) ve inorganik kökenli (viskon, asetat, simli) doğal maddelerden; poliamid kumaşlar, polyesterler, polipropilen kumaşlar, polivinil kumaşlar dahil olmak üzere sentetik polimerlerden.

Suni ipek kumaşlar – viskon, asetat ipek ve diğerleri, ladin ağacı yongalarından elde edilen selülozdan yapılır. Viskon lifi, kumaşlarda iyi pürüzsüzlük ve higroskopiklik, ışık haslığı, parlaklık ve kayma özelliklerine sahiptir.

Parti kumaş alan. Sentetik ipek kumaşlar basit düşük moleküler ağırlıklı maddelerden sentez yoluyla oluşturulan yüksek moleküler ağırlıklı bileşiklerden elde edilen sentetik liflerden yapılır. Polyester ve poliamid ipekler su geçirmez, yağ lekeleri vb. Sentetik kumaşlar bu tür liflerden yapılır.

KARIŞIK KUMAŞLAR. Sentetik kumaşların olumlu nitelikleri (kırışmama, dayanıklılık, nefes alabilirlik) göz önüne alındığında kullanım yelpazesini genişletmeye izin veren kumaşların aşınma süresini artırmak ve aşınma direncini artırmak için karışık kumaşlar üretilmektedir.

PARTİ KUMAŞ ALANLAR

Kumaş alan. Bileşimleri farklı olabilir: %70 yün ve %30 sentetik elyaf; %40 yün ve %60 sentetik elyaf; %45 yün ve %55 polyester ipek lifi; %20 yün ve %80 poliakrilonitril elyaf vb. Karışımlı kumaşlar elastiktir, kırışmaz, ütü gerektirmez, hassas cilde sahip kişilerde alerjiye neden olmaz, aşınmaya ve yıpranmaya karşı dayanıklıdır, klasik klasik kumaşlara göre birçok avantajı vardır. Bu nedenle, son yıllarda karışık kumaşlara olan talep belirgin şekilde artmıştır.

Yorum Yap