Ne kadar kumaşa ihtiyacım var

Ne kadar kumaşa ihtiyacım varNe kadar kumaşa ihtiyacım var

“Ne kadar kumaşa ihtiyacım var?”

Elbise için kumaş hesapla.

Eğer matematiksel olarak benim gibi meydan okuyorsanız, kıyafet dikmek için neler yapılması gerektiğine dair bir fikre sahip olmanız gerekir. Bu yazı, diktiğiniz bazı kıyafetler için kumaş alan ipini tahmin etmeyi amaçlamaktadır.

Ne kadar kumaşa ihtiyacım var

Ne kadar kumaşa ihtiyacım var

Eğer elbise dikmek için dikiş desenleri satın alıyorsanız, kumaş alanlar için alışverişe gitmeden önce desen talimatlarını okumayı unutmadıkça, bu yazıyı okumak zorunda kalmayacaksınız. Eğer terzilik desenlerini kendiniz hazırlıyorsanız, ne kadar kumaşı hesaplamanız gerekir giysiyi tamamlaman gerekiyor kumaş alan.

Kumaş satın alanlar almak için gitmeden önce çok önemli bir şey vücudun ölçümlerini almaktır. Vücudu doğru ölçmek ve şerit ölçümünün nasıl okunacağını öğrenmek için bu eğiticiye göz atın.

Kumaşla ilgili bazı genel bilgiler – Kumaş genellikle metre veya metre ile ölçülür. Bir avlu yaklaşık 90 cm’dir.

Bir metre, 1.09 metre veya 39.4 inçtir. Kumaşın genişliği ( kullanılabilir olan farklı kumaş türleri ) genellikle 35-36 inç, 44-45 inç, 54 inç ve 58-60 inç, 72 inçtir. Yaklaşık 110 inç genişliğindeki kumaş da mevcuttur, ancak mağazalarda (alışveriş yaptığım yerde) bulunmaz. Pantolon / pantolon malzemeleri çoğunlukla 58-60 inç genişliğinde mevcuttur parti kumaş alan.

Ne kadar kumaşa ihtiyacım varNe kadar kumaşa ihtiyacım var

Ne kadar kumaşa ihtiyacım var

10 milimetre = 1 santimetre

100 santimetre = 1 metre

1 inç = 2,54 santi metre

39,3 inç = 1 metre

1 yard = .91 metre.

Kumaş satın alan almak için bazı ipuçlarını bu yazıya göz atın.

Panelleri olan üstler ve elbiseler için ve tek yönlü baskılar veya tek yönlü baskılar veya önlükte kumaş kesmek veya baskıları / desenleri eşleştirmek için bu tahminler geçerli olmaz. Giysilerinizde belirli bir yönde belirli baskılar istiyorsanız fazladan yarıklara ihtiyacınız olabilir. Bunun için, kağıt desenleri yapmak ve daha sonra yarda hesaplamak gitmek için yoldur. Kumaş alan hakkında bazı genel yönergeler aşağıdaki gibidir parça kumaş alanlar.

Yorum Yap