Kıyafet yapımı için en iyi kumaşlar

vual,ucuz vual,parti kanvas kumaş,ipek kumaş,saten kumaş,yün kumaş,yünlü kumaş,mayo için kumaş,rayon kumaş,polyester kumaş,parti kumaş stok kumaş,spot kumaş,örgü kumaş,terzi kumaşı,terzilik kumaşlar,pamuklu kumaş,keten kumaş,viskon kumaş,jarse kumaş,kadife kumaş,dantel,dantel kumaş,

Kıyafet yapımı için en iyi kumaşlar.

Pamuk

Pamuklu kumaşın farklı pamuk türleri ve öteki özellikleri hakkında bu yazıdan görebileceğiniz ortalama 100 farklı pamuklu kumaş çeşidi vardır.  Bu organik dokunmuş kumaş satışı süper rahat ve en iyi kumaşlardan biri. Nefes alabilen bir kumaştır ve sıcaklık sıcakken bile kendinizi serinletir. Bu onu bir elyaf yaz kumaşı yapar

Kumaş

Kumaş

Kumaş Alanlar.

Pamuklu dikişle ilgili en iyi şey, basit olmasıdır. Öteki kumaşlarla karşılaştırıldığında, kolayca dikebilirsiniz. Pamuklu giysilerinizi dikmek için bir başka avantajı da ucuz olmasıdır.

Terzilik için pamuk almış olduğunuzda, ellerinizi yüzeyde koşarak en iyiye haiz olduğunuzdan kesin olun. Yüzey pürüzsüz hissediyorsa, en iyi pamuğa sahip olduğunuzdan kesin olabilirsiniz. Düşük bir pamuk pürüzsüz olmaz.

Bazı pamuklu kumaşlar gevşek bir şekilde dokunacaklar, böylece bezi görmediğiniz sürece, bunun standardını bilebiliyorsunuz. Pamuklu bir sorun parti kumaş alanlar içinde büzülecek olmasıdır. Öyleyse ön yıkama bir seçenek değildir, bu bir zorunluluktur. Plan yapmayı planlamazsanız, elbiseler yaparken bir sonraki boyutu seçmeyi düşünün.

Pamuk vual kumaş alanlar ve pamuk çimleri, bebek giysileri ve kıyafeti yapmak için en iyi kumaşlardır. Günümüzde pek çok pamuk pamuğundan dolayı organik pamuğa yönelmektedir. Orta gramajlı pamuk elbiseler yapmak için en popüler olanıdır. Bu pamuklar için de astar alanlar almanız gerekecek.

İpek

İpek, lüks hissi veren güzel bir kumaştır. Pürüzsüz ve çok çekici olan bir parlaklığa sahiptir. İpek, elbise yapmak için harikadır. Mevcut bir parti ipek kumaş alan türü vardır. Çoğu, yalnızca kuru temizleme bezi olarak işaretlendiğinden, ipeği korumak birazcık zor. Ayrıca dikmek birazcık zor olabilir.

O denli çok farklı ipek türü vardır ki, akıllara durgunluk veren – ipek, pamuklu ipek, Tensel, sandy kumaş,ipek, krep ipek, polyester ipek, ucuz ipek. Bu yazıyı 50 farklı ipek türü ve ipek kumaşa bakma.

vual,ucuz vual,parti kanvas kumaş,ipek kumaş,saten kumaş,yün kumaş,yünlü kumaş,mayo için kumaş,rayon kumaş,polyester kumaş,parti kumaş stok kumaş,spot kumaş,örgü kumaş,terzi kumaşı,terzilik kumaşlar,pamuklu kumaş,keten kumaş,viskon kumaş,jarse kumaş,kadife kumaş,dantel,dantel kumaş,

Kumaş

Ne zaman onlar çok dayanıklıdır sadece onlar ki – ipek çok yüksek iplik sayısı ile ipek bulabilirsiniz. Ancak düşük iplik ipliği iplikleri ile ilgili sorun, daha duyarlı olmaları ve dikişlerde koparmalarıdır. Giysileriniz için ipek kumaş alırken bunlar arasında bir denge bulmanız gerekecektir. Terzilik için ipek kumaşların en popüler olanları orta ağırlık (bluz ağırlığı) ipek, ipek kumaş alan.

Keten

Keten, pamuklu kumaşın daha varlıklı bir kuzenine benziyor – minimumından pamukun tüm iyi nitelikleri, keten artı ilave zarafette mevcut.

Fakat parti keten kumaş alan çok kırıştığını ihmal etmeyin. Ayrıca, diğer kumaşların yaptığı benzer biçimde vücut üzerinde yok olmaz. Bu biraz sert gevrek bir kumaştır. Satın almış olduğunız çamaşırların cildi çizdiği için çok gevrek olmadığından emin olun.

Kaliteli keten yumuşak olacaktır. En kaliteli ketenleri seçin ve yanlış gidemezsiniz. Bununla yaptığınız elbise düzgün ve şık olacaktır.

Bu güzel gömlekleri çarşaflarda gördünüz mü? – dükkanda giydiğim kumaşta görünen bu kabarıklıklara haiz değiller. Ama bu saraylar (bunlar denir) ketenlerin kalitesinin kötü olmasını sağlamaz. Kumaş yapımının bir kumaş parçası alanlar onlar.

Pantolon, resmi bluz ve gömlek, yelek yapmak istediğinizde çarşaf satın alabilirsiniz. Likralı keten, her iki lifin istenen niteliklerini birleştirir.

Ödemeye Keten üzerine yazı fazla ayrıntı için.

Saten

Saten, lüks hissi ile vakit giyim yaparken tercih edilen kumaştır. Çocuk elbiseleri ve düğün kıyafetleri satenlerde en yaygın görülen manzaradır.

Spot Kumaş Alanlar

Spot Kumaş Alanlar

Saten kumaşın farklı ağırlıklarına sahip olursunuz. Yapılandırılmış giysiler yapmak için daha kalınca bir saten kullanılabilir.

Saten kumaş alanlar ile dikmek birazcık zor. Dikişler çoğunlukla kazık görünür, makine kumaşı yedirme eğilimindedir ve iğne yüzeye büzüşür. Fakat kumaşın güzelliği tüm bu problemleri fetheder. Doğru yerlerde Doğru Arabirim çok yardımcı olabilir

Ucuz Saten Kumaş ile dikiş dikerek bu yazıyı denetim et.

Polyester

Polyester kumaş alanlar kendi dezavantajlarına haizdir, ancak yüksek kaliteli polyester alırsanız, bu kumaş size sentetik kumaşların sahip olduğu bir oldukça kaliteyi verecektir. – Büyük örtü, bakım kolaylığı, yeterli streç. Aslında bana bu kumaşla ilgili olan şey, polyesterin yıkanması ve bakımı çok kolay. Düşük kaliteli polyester birkaç yıkamadan sonrasında yüzeyde kesik iplikleri geliştirir ve korkunç görünüyorlar, inan bana.

Daha fazla data için bu gönderiyi Polyester’e gönderin.

Örgü örmek

Sadece örgü ile dikilen insanoğlu var. Gerginliği ve rahat oturması ve örtüleri için örgü giyerler. Pamuklu örgü kumaş alan pamuklu kumaşın rahatlığını, örme gerginlikle harmanlamaktadır. İç örgü (tshirt örgüsü), favori bir terzilik örgü kumaşıdır. Her iki tarafta da aynı şekilde tersine çevrilebilir. Jersey, daha hafif ve Interlock örgüden daha dolgun olduğundan daha iyi bir kumaştır. Ponte örgü, interlok yahut Jersey kumaş alanlar olarak gerilmemesine rağmen bir başka güzel örgü kumaştır. Eğik örgü, manşet, kemer ve boyun yapmak için iyidir.

Örgü örüntüleri, gerginlik arz eden öteki kumaşlardan farklı şekilde dikilir. Dikiş dikmek için zor bir kumaştır ve dikiş makinenizi dikmek için özel bir iğne (top uçlu iğne) gerektirir.

Ana terzilik örgüleri Pamuk / Modal

3 × 3 Kaburga Örgü

Kirpik Örgü

Jersey

Mat Jersey

Rayon / Lycra Jersey

kazak

İpek Jersey

İpek Örgü

Farklı örgü kumaş türleri hakkında daha fazla data edinin.

Yün

Şifon Kumaş Nedir? Kumaş Alanlar

Şifon Kumaş Nedir? Kumaş Alanlar

İki tür yün vardır – elbise yapmak için kullanılan daha ince yün ve daha sonrasında battaniye ve kilim yapmak için kullanılan kaba. Dikiş için yün alırken yumuşak ince yünlü kumaşa dikkat edin, ancak muhtemelen burnunuzdan ödeme yapmanız gerekecektir. En kaliteli yünün yumuşaklığı ödüle kıymet. Kumaş alan genellikle sıcaklık veren özellikler için satın alınır ve aklınızdaki amaç için daha kalın bir kumaşa ihtiyaç duyabilirsiniz.

Rayon

Rayon, terzilik için bir favori çünkü süper hafifçe ve çok akıcı; Vücutta örtüldüğü mükemmel yol, mağazalarda görmüş olduğunuz kıyafetlerin çoğunun bu kumaşta yapılmasının sebebidir. Bu dikiş dikmek için en kolay kot kumaş değil fakat size acı şekilde telafi edecek şekilde telafi edecektir. Elbiseler, bluzlar, yumuşak ceketler, etekler, bol dökümlü giysiler, yumuşak pantolonlar, şortlar, pijamalar yapmak için mükemmel bir kumaştır.

Rayon satın alırken en popüler seçimdir – pürüzsüz ve muhteşem perdeler. Bu kumaşla güzel elbiseler dikebilirsiniz. Çok yumuşak ve tencel olan modal rayona dikkat edin, ki bu da çok yumuşak ve en iyi kalitedir – kırışma yok.

Karışımlar

Kumaş lifleri tomurcuklanma gibi herhangi bir durumda harmanlandığı zaman, orijinalinden çok daha üstün olan bir kumaş ile sonuçlanır. Karışımlar, ebeveynlerinin avantajlarının çoğunu ve daha fazlasını taşır.

Karışık kumaşların çoğu kıyafet yapımında favorilerdir; Pamuk ve polyester (50-50 sanırım) bir karışımı olan kumaş gibi – pamuk ve polyester tüm iyi özelliklere sahip ve çok uygun.

Polycotton, Salwar pantolonunu yapmak için benim favorim ; polyester alan karışımları iyi bir salon pantolonu yapar ; keten ve pamuk karışımları kıyafet yapmak için en iyisidir; Lycra karışımları, haiz olduğu naturel kumaş liflerinin sahip olduğu yumuşak gerginlik nedeniyle tozluk yapmak için en iyisidir . Onlar şekil gururlu ve aynı zamanda rahat. Yaklaşık% 5 streç bileşik araç-gereç karışımları ile bir kumaşa dikkat edin ve rahat edersiniz

Viskon ve polyester de bakım özelliklerinin iyileştirilmesi için doğal kumaşlarla karıştırılır.

Bir favori olan başka bir karışım 70-30 polyester ve pamuk karışımıdır – 2 x 2; 2 by 1. Bu sari bluzlar için tercih edilen malzemedir.

Dantel

Parça interlok kumaş alanlar,parça sandy kumaş alan,parça keten alanlar,parça kot kumaş alan,penye parçası alanlar,örme kumaş alanlar,dokuma kumaş alanlar,parti dokuma kumaş,stok dokuma kumaş,spot dokuma kumaş,stok kumaş kim alır,spot kumaş kim alıyor,parça kumaş kim alıyor,spot saten kumaş alan,ucuz saten kumaş,kumaş satışı,saten kumaş satışı

Kumaş Alan Tekstil

Dantel, kadın giysileri için ideal bir kumaş haline getiren, tamamen kadınsı bir görünüme sahiptir. Dantelin çoğu açık örgü olarak astarlanmasına ihtiyaç duyar, kumaşı sırılsıklam yapar, ancak doğru astar ile güzel elbiseler yapmak için dikilebilir. Bu postta seçebileceğiniz farklı dantel kumaş çeşitlerini göz önünde bulundurun.

Kadife kumaş alan şifon ve deri ile muhteşem giysiler yapabileceğiniz diğer güzel kumaşlardır. Daha sonrasında boncuklu, payetli kumaş, metalik kumaş benzer biçimde özel kumaşlar vardır; Lastikli bir hisle bile kumaş alanlar.

Poplin satın almak için iyi bir kumaştır sadece birkaç yıkamanın arkasından hap üretmeyen çok kaliteli bir poplin elde etmekte zorluk çekiyorum, bu yüzden bu parça kumaş listede yok. Ancak en çok rağbet gören gömlekler yüksek kaliteli poplinlerde üretiliyor. Ben poplin kumaş çoğunlukla terzilik için ana kumaştan ziyade bir astar kumaşı olarak satın alıyorum.

Kumaşları, terzilik için ‘uygun’ yada ‘uygun olmayan’ olarak sınıflandırmazsınız. Her kumaşın kendi nitelikleri vardır. Bazı özellikleri ve bunları seçerken avantajları bilmek, dikiş işlemini çok daha kolay hale getirmeye destek sunar. Doğru kumaş türü, son giysinin görünümüne nazaran çok fazla fark yaratabilir, bu sayede vaktinizi en iyi kumaşı seçerek ödeyebilirsiniz.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!