Multi Şifon

multi şifon metre fiyatı,multi şifon kumaş nasıldır,multi şifon kumaş metre fiyatı,multi şifon özellikleri,multi şifon gelin başı,multi şifon kumaş gelin başı,multi şifon toptan,multi şifon beyaz,parti multi şifon,stok multi şifon,spot multi şifon,parti multi şifon alan,stok multi şifon alan,multi şifon parçası,parça multi şifon kumaş,multi şifon kumaş,parti multi şifon kumaş,stok multi şifon kumaş,spot multi şifon kumaş,

Multi Şifon.

Moda, kumaş ve sanat dünyasındaki en son noktayı keşfedin. Heyecan verici eğitimlerle yaratıcı olun ve gelecek trendlerle ve endüstri haberleriyle birlikte bizi takipte kalınız.

Şifon moda dünyasında zerafet ile eş anlamlıdır. Bu şeffaf kumaş genellikle iyi giydiği gibi bir sınıf dokunuş eklemek için gece elbisesi veya iç çamaşırı gibi lüks giysiler içinde kullanılır. Şifon hafif bir dokuya ve kumaşa şık, şeffaf bir görünüm veren ve dokunuşa biraz pürüzlü yapan yarı örgü örgüye şifon parçası sahiptir.

Şifon neyden yapılır?

Şifon naylon veya polyester gibi sentetik elyaflardan yapılabilir ve en yaygın olarak düşük maliyeti ve dayanıklılığı ile leke direnci nedeniyle polyester kullanılarak oluşturulur. Şifon pamuk veya ipek gibi doğal elyaflar kullanılarak da yapılabilir; ipek şifonu pırıltılı ve pürüzsüz dokusu ve çok hafif olmasına rağmen dayanıklılığı nedeniyle birinci sınıf seçenek olarak kabul edilir. Pamuk ve naylonun yanı sıra ipek şifonlar hemen hemen her renkte boyanabilir. Bununla birlikte, sentetik malzemeler genellikle polyesterden başka, daha kolay boya alma eğilimindedir. Polyester, ilk ısıtma aşamalarında yüksek ısı ve boya kullanılarak üretilir, yani parti multi şifon kumaş.

Benzer bir kumaş olan georgette (veya krep) de ipek dokumada kullanılır. Ancak, daha kalın ve daha opak bir kumaş ama yine de şifon gibi perdeler. Pamuk gibi doğal elyaflar kumaşa daha mat bir sonuç verir ve şifonu büyük ölçüde daha parça şifon az yüzer hale getirir.

Şifon nasıl yapılır?

Şifon, alternatif bir yöntem kullanılarak ipliklerin dokunmasıyla oluşturulur. Yüksek bükümlü iplikler kullanılır, yani iplikler alternatif olarak bükümlüdür, bu da kumaşın yumuşak bir şekilde büzülmesi ve farklı yönlerde hafif bir buruşturma etkisi yaratması anlamına gelir. Bu aynı zamanda kumaşın hafif pürüzlü hissine ve gerilmesine neden olur. Şifreyi ışığa tuttuğunuz zaman, çapraz dikişli bir örgünün neden olduğu şeffaf bir örgü efekti spot multi şifon kumaş görebilirsiniz.

Şifon, kumaşın kaygan doğası nedeniyle çalışmak için oldukça zordur. Dikilen veya kesilirken, dikişlerin doğru olduğundan emin olmak veya kumaşı yerinde tutmak için kağıt arasına yerleştirmek için kaymaz bir yüzeye yerleştirilmelidir. Birçok terzi şifonla çok yavaş çalışır, çünkü üretim sırasında gerilirse bir araya toplanabilir ve dikişi bozabilir. Çarpıcı bir son giysi oluşturmak için, dikişler çok düzgün ve düzenli olmalıdır.

Şifon ne için kullanılır?

Şifon genellikle, özellikle gece elbiseleriyle, bir giysiye şıklık esası eklemek için kullanılır. Önlükler ve gelinliklerde genellikle elbiseye kayan bir görünüm ve lüks bir unsur kazandırmak için şifon kaplama bulunur.

Hafif ve havadar şifon hissinden dolayı, dekoratif eşarplar veya bluzlar için de kullanılır. Şifon da benzer nedenlerle gömleklerde, eşarplarda ve iç çamaşırlarda kullanılır.

Polyester şifon vs ipek şifon

Polyester şifon ve ipek şifon hem kumaşın çok popüler varyantlarıdır. Maliyet bir sorun olmadığı zaman, tasarımcılar genellikle lüks kalitesi nedeniyle ipek şifonu tercih ederler. Bununla birlikte, polyester şifon, boyaması daha zor olmasına rağmen, esnekliği ve daha düşük maliyeti nedeniyle daha yaygın olarak spot multi şifon kumaş kullanılmaktadır.

Polyester

Artıları

Çalışmak için daha ucuz

İpekten daha çok yönlü

Farklı ağırlıklarda mevcuttur

Farklı desenlerde mevcut

İpekten daha sağlam

Eksileri

Boyamak zor olabilir

Daha kolay yırtılabilir mi

Nefes alabilen değil

İpek

Artıları

Lüks hissediyorum

Parıltılı görünüm

Cilt üzerinde rahat

Yumuşak örtü

multi şifon metre fiyatı,multi şifon kumaş nasıldır,multi şifon kumaş metre fiyatı,multi şifon özellikleri,multi şifon gelin başı,multi şifon kumaş gelin başı,multi şifon toptan,multi şifon beyaz,parti multi şifon,stok multi şifon,spot multi şifon,parti multi şifon alan,stok multi şifon alan,multi şifon parçası,parça multi şifon kumaş,multi şifon kumaş,parti multi şifon kumaş,stok multi şifon kumaş,spot multi şifon kumaş,
parti multi şifon,stok multi şifon,spot multi şifon,parti multi şifon alan,stok multi şifon alan,multi şifon parçası,parça multi şifon kumaş,multi şifon kumaş,parti multi şifon kumaş,stok multi şifon kumaş,spot multi şifon kumaş,

Bazı streç

Doğal kumaş

Eksileri

Çok yönlü değil

Yönetilmesi zor olabilir

Tarihi ve şifonun yapımını araştırdınız, peki neden kendi tasarımınızı yapmayı denemiyorsunuz? Kendi renk örneği paketinizde şifonu ve 100’den fazla kumaşı keşfedin.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!