Metre Gömlek Kumaşı

Bir metre gömlek kumaşı,ipliği boyalı gömlek kumaş,ipliği boyalı gömleklik kumaş, 120/2 gömlek kumaş,60/1 gömlek kumaşı,100/2 gömlek kumaşı,bir ton gömleklik kumaş,2 metre çizgili gömlek kumaşı,

Kumaş alanlar bir gömleğin kalitesi büyük ölçüde yapıldığı kumaşın kalitesine bağlıdır. Ayrıca kumaş, ürünün genel görünümü ve uygulama kapsamı üzerinde büyük bir etkiye sahiptir – örneğin, kumaşın bileşimi ve dokuma türü, gömleğin formalite derecesini ve uygunluğunu belirleyebilir. Sıcak veya soğuk havalarda giymek için. Bu yazımızda gömlek yapımında kullanılan ana malzemeleri inceleyeceğiz.

Kumaşlar için hammaddeler

Çoğu zaman, gömlek kumaşının bileşimini gösteren etikette aşağıdaki terimleri bulabilirsiniz:

1 metre jarse kumaş,bir metre şifon kumaş,bir metre krep kumaş,bir metre ipek kumaş,1 metre astar kumaş,bir metre ham kumaş,bir metre kanvas kumaş,bir metre gabardin kumaş,bir metre kumaş satanlar,

Pamuk hem vasat hem de çok iyi olabilen doğal bir malzemedir. Kural olarak, iyi “nefes alır” ve normal olarak bir çamaşır makinesinde yıkamayı tolere eder; İlk yıkamada biraz çeker.

Polyester (polyester kumaş alan) – uzun süre dayanabilen ve makinede yıkamayı çekmeden mükemmel bir şekilde tolere edebilen… ancak iyi “nefes almayan” ve alerjiye neden olabilen sentetik bir malzeme; ayrıca bazı durumlarda polyester ucuz görünür ve pek rahat değildir. Daha sıklıkla pamukla bir karışım halinde kullanılır – ve bileşimdeki pamuk oranı ne kadar yüksekse o kadar iyidir.

Keten (keten), olağanüstü higroskopisiteye sahip (nemi iyi emen) ve mükemmel şekilde “nefes alan” doğal bir malzemedir. Kural olarak, makinede yıkamayı tolere eder, ancak bazen keten gömleklerde “yalnızca kuru temizleme” rozetleri bulunur. Dokunma duyumları değişiklik gösterir; ucuz keten genellikle pek hoş değildir. Hammadde ve kumaş iyi kalitede ise aşınma direnci etkileyici olabilir.

Elastan, likra (elastan, likra) kumaşın daha elastik ve esnek olması için kullanılan sentetik bir malzemedir. Genellikle pamuğa %1-10 oranında eklenir.

Pamuk ve yün karışımı.

Ek olarak, gömlekler bazen merinos yünü ve hatta kaşmir (yaklaşık% 10-50) eklenmiş pamuktan yapılır. Kural olarak, ilgili modeller çamaşır makinelerinde de yıkanabilir, ancak yünlü ayarında – ve tercihen yün için özel bir deterjanla. Bu gömlekler kış ve soğuk havalar için çok uygundur, ancak sıcakta en iyi seçim olmayacaktır.

Erkek gömlek kumaşları,Yazlık gömlek kumaşları,Gömlek kumaşları nelerdir,Kadın Gömlek kumaşları,En iyi gömlek kumaşı,Gömleklik Kumaş Fiyatları,Kırışmayan gömlek kumaşı,Pamuklu Gömlek kumaşı,

Her halükarda %100 pamuklu gömlekler bir klasik”tüm iyi gömleklerin pamuklu olması gerektiğini sentetik gömlekler sadece ucuz görünmekle kalmaz, aynı zamanda cildi tahriş ederken, pamuklu olanlar onu okşar.” Ayrıca, %100 ipek ve hatta %100 keten konusunda şüphecidir ve iyi bir seçenek olduğunu belirtir – pamuk ve keten karışımı (oranlar çok farklıdır; genellikle keten oranı %20 ila %70 arasında değişir).

Büküm tipine göre iplik çeşitleri

Kumaşın dokunduğu iplik tek, çift ve hatta üçlü (1 katlı, 2 katlı, 3 katlı) olabilir. İkinci seçenek son derece nadirdir; 2 katlı iplik daha yaygındır ve 1 katlı iplik son derece yaygındır. Bu atamalar çok basit bir şekilde deşifre edilir: 2 katlı, her ipliğin çift olduğu anlamına gelir, yani çok sıkı bir şekilde bükülmüş iki ipliği temsil eder; 3 katlı olması durumunda, teller üçlüdür ve 1 katlı ise teklidir. Diğer şeyler eşit olduğunda, 2 katlı kumaşlar 1 katlı kumaşlara göre aşınmaya karşı daha dayanıklı, güçlü ve dayanıklıdır ve birden fazla yıkamaya daha iyi dayanır.

Bazı markaların 2 katlı kumaşları ifade etmek için 2 katlı / iki katlı, ayrıca çift bükümlü ve iki katlı terimlerini kullandıklarını da eklemekte fayda var.

Dokuma türüne göre kumaş çeşitleri

İplik dokuma tipine bağlı olarak, aşağıdaki gömleklik kumaş türleri ayırt edilebilir:

Poplin (poplin) – klasik, en yaygın ve çok yönlü seçenek. Düz dokuma, pürüzsüz kumaş, mükemmel uyumluluk potansiyeli.

Dimi (dimi, dimi) – çapraz örgülü kumaş; diğer şeyler eşit olduğunda, poplin’den daha sıcaktır, bu nedenle ısı için daha kötü, ancak kış için daha iyidir (aynı şey genellikle oxford için de geçerlidir). Çok yönlülük derecesi yüksektir. Dimi alt türlerinden biri de takım elbise ile iyi uyum sağlayan “balıksırtı” dır.

Jakarlı (jakarlı) – özel makinelerde oluşturulan kabartma desenli kumaş. Genellikle gayri resmi bir görünüme sahiptir. Genellikle iddialı görünüyor, ancak güzel seçenekler de var. Genel olarak, bir gömlek gardırop oluşumunun ilk aşamasında jakarlara kapılmamak daha iyidir.

Armür (dobby), jakarın bir alt türüdür; çoğu zaman – kabartma şeritli bir kumaş. Görünüşte oldukça katı ve zarif olabilir.

Gömlek Ütü Nasıl Yapılır?

Gömlek ütülerken kol çizgisi,Gömlek ütüleme Teknikleri,Gömlek nasıl Ütülenir,Kolalı gömlek nasıl ütülenir,Tişört nasıl Ütülenir,Gömlek kolu ÜTÜLEME Aparatı,Pantolon ütüleme,Gömlek omuzu Nasıl Ütülenir,gömlek yakası nasıl ütülenir,gömlek kolu nasıl ütülenir,elbiseler nasıl ütülenir,ütü nasıl yapılır,

Şimdi satışta kolay ütülenir, ütülenmez, kırışmaz, bakımı kolay olarak işaretlenmiş kumaşlardan yapılmış birçok gömlek var. Bu tür malzemeler, minimum ezilme ile karakterize edilir; kolay ütülenirler ve kullanım sırasında fazla kırışmazlar. Tabii ki, özellikleri büyük ölçüde değişir. Bu türden en ucuz kumaşlar kısa ömürlü olabilir; ayrıca sağlıksız olabilirler ve görünümleri ve dokunma duyumları çoğu zaman arzulanan çok şey bırakır.

Çoğu durumda, ütüsüz/kolay ütüleme etkisi, kumaşın formaldehit veya diğer kimyasallarla işlenmesiyle elde edilir, bu nedenle burada ürünlerini aktif olarak satan tanınmış ve güvenilir üreticiler tercih edilmelidir. Ürünleri katı güvenlik standartlarına uygundur ve sağlığınıza zarar verme olasılığı düşüktür,

Ayrıca, bakımı kolay kumaşlar ve tamamen doğal işlemeli gömlekler var, ancak bunlar genellikle pahalı ve çok nadir.

Yorum Yap