İpliği Boyalı Kumaş Nedir?

İpliği boyalı gömlek kumaşı,ipliği boyalı keten kumaş, ipliği boyalı gabardin, ipliği boyalı süprem, ipliği boyalı penye, ipliği boyalı kadife kumaş, ipliği boyalı kumaş alan, ipliği boyalı kumaş satanlar, ipliği boyalı ham kumaş,

Kumaş satın alanlar boyama, fiziksel veya kimyasal etki yoluyla istenen renk haslığına sahip bir renk elde etmek için lifler, iplikler ve kumaşlar gibi tekstil malzemelerine boya veya pigmentlerin uygulanmasıdır. Tekstil boyama, boyaları akıllıca seçip kullanabilmektir boyama prosesi, boyamayı işlemek ve yüksek kaliteli boyama ürünleri elde etmek için doğrudur.

Tekstil boyama yöntemleri

Bir metre gömlek kumaşı,ipliği boyalı gömlek kumaş,ipliği boyalı gömleklik kumaş, 120/2 gömlek kumaş,60/1 gömlek kumaşı,100/2 gömlek kumaşı,bir ton gömleklik kumaş,2 metre çizgili gömlek kumaşı,

Bir yanda tekstil ürünlerinin üretim maliyeti ve kalitesine yönelik gereksinimler, diğer yanda tüketicinin giyside kişiselleştirme ve moda talebi. Tekstil boyama yöntemleri çeşitlidir ve 2 farklı şekilde, 5 üretim adımında boyanarak ürünlere farklı renk, stil ve ifade biçimleri kazandırılabilir.

 Boyama yöntemine göre daldırmalı boyama ve baskı olmak üzere iki türe ayrılabilir.

Daldırma boyama: Bu boyama, kumaşların belirli bir süre bir boya çözeltisine daldırılması anlamına gelir, kumaş ve boya birbiriyle temas halindedir, böylece boya elyafta sabitlenir. Bu boyama yöntemi her tür tekstil için uygundur (gevşek lifler, iplikler, küçük parti kumaşlar, ipek kumaşlar, yün kumaşlar, vb.). Aralıklı üretim, düşük üretim verimliliği, basit ekipman ve kolay kullanım ile karakterize edilir.

İPLİĞİ BOYALI GÖMLEK KUMAŞI

Doldurma: Doldurma bir boyama yöntemidir, bu nedenle boya çözeltisine kısa bir süre daldırdıktan sonra, boya çözeltisini kumaşın boşluğuna sıkıştırmak için tekstili bir rulo ile bastırın ve boyanın eşit olarak dağılması için fazla boya çözeltisini çıkarın. D. Sürekli bir boyama işlemi, yüksek üretim verimliliği, çok sayıda tekstil kumaşının boyanması için uygundur, ancak yüksek gerilime maruz kalan boyalı malzeme genellikle dokuma kumaş boyama için kullanılır. , bazen ipek kıtıklar ve iplikler baskılı-boyalı.

1 metre jarse kumaş,bir metre şifon kumaş,bir metre krep kumaş,bir metre ipek kumaş,1 metre astar kumaş,bir metre ham kumaş,bir metre kanvas kumaş,bir metre gabardin kumaş,bir metre kumaş satanlar,

Hangi boyama yöntemi olursa olsun seri boyamadan önce boya/terbiye makinaları ile renk eşleştirmesi yapılarak boyama kalitesinin sağlanması gerekmektedir.

 Çözelti  boyama, elyaf boyama, üst boyama, iplik boyama, ürün boyama ve giysi boyama.

Dokuma veya örme kumaş fark etmeksizin çoğu boyalı parça boyama olup, ikinci sırada iplik boyama gelmektedir ve diğer boyama yöntemleri birbirini yansıtarak birlikte rengarenk bir moda oluşturmaktadır.

 Çözelti renklidir

Kimyasal elyaf (suni elyaf ve sentetik elyaf) üretildiğinde, önce eğirme harcı hazırlanmalıdır. Tipik olarak, stok çözelti renksiz veya beyazdır ve lif de beyazdır. Belirli ihtiyaçları karşılamak için, orijinal sıvıya veya ön eğirme boyasına renkli maddeler (boya karışımı gibi) ekleyebiliriz, tam karıştırma ve eğirme işleminden sonra, kısa lifler veya filamentler olmak üzere her türlü renkli lif elde edilebilir.

KUMAŞ SATIN ALINIR… 0536 336 43 43

Polyester kaç derecede yıkanır,Keten kaç derecede yıkanır,Tül elbise makinede nasıl yıkanır,Şifon elbise makinede nasıl yıkanır,Kumaş pantolon çamaşır makinesinde nasıl yıkanır,Viskon kumaş hangi programda yıkanır,Kumaş pantolon nasıl yıkanır,

Solüsyonla boyanmış renkli lifler sabit renk tonuna, iyi renk haslığına, düşük üretim maliyetlerine sahiptir, ancak parti hacmi büyüktür, bu da eğirme ekipmanının temizleme yükünü artırır. Sonuç olarak, genellikle mavi, siyah ve grup tekstiller (örneğin askeri) gibi daha yaygın renkler üretilirken, hızla değişen pazar talebi ile küçük ölçekli üretimi uygulamak zordur.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!