Merter Toptan Kumaş Satın Alanlar Merter Tekstil Firmaları

Kumaş satın alan Merter kot kumaş firmaları merter kumaş üreticileri merter saten kumaş merter toptan kumaş merter tekstil firmaları İstanbul kumaş satın alanlar giyimkent kumaş satın alanlar giyim kent toptan kumaş tekstilkent kumaş satın alan yerler İstanbul kumaş alan yerler Zeytinburnu kumaş satın alan yerler zeytinbunun’da toptan kumaş satın alan.

Kumaş satın alan Merter kot kumaş firmaları merter kumaş üreticileri merter saten kumaş merter toptan kumaş merter tekstil firmaları İstanbul kumaş satın alanlar giyimkent kumaş satın alanlar giyim kent toptan kumaş tekstilkent kumaş satın alan yerler İstanbul kumaş alan yerler Zeytinburnu kumaş satın alan yerler zeytinbunun’da toptan kumaş satın alan.

TEKLEME KUMAŞ SATIN ALANLAR

Kumaş alırken en iyisini istersiniz ama bazen seçenekler çoktur ve bir tekstil showroomundayken biraz kafa karıştırıcı olabilir. İlginizi çekecek ilk şey elbette sergilenen kumaşların rengi ve desenleri olacak.

İpek Kumaş alım yapanlar,Denim Kumaş alım yapanlar,Pazen Kumaş alım yapanlar,Keten Kumaş alım yapanlar,Ham Kadife alım yapanlar,Polyester Kumaş alanlarPolar Kumaş alım yapanlar,Krep Kumaş alım yapanlar,Saten Kumaş alım yapanlar, Kanvas Kumaş alım yapanlar, Viskon Kumaş alım yapanlar,Şifon Kumaş alım yapanlar,Buzi Kumaş alım yapanlar,Gabardin Kumaş alım yapanlar,Süet Kumaş alım yapanlar, Jarse Kumaş alım yapanlar,Kaşmir Kumaş alım yapanlar, Kaşe Kumaş alım yapanlar,Rips Kumaş alım yapanlar,Ripstap Kumaş alım yapanlar,Bez Ayağı Kumaş alım yapanlar,

Ancak bu, kumaşın yalnızca bir unsurudur; en iyi kumaşı satın alabilmeniz için dikkate almanız gereken birçok başka unsur vardır. Kumaş alırken dikkat etmeniz gerekenlerden bazıları şunlardır:

Keten mi, pamuk mu, polyester mi yoksa naylon mu olduğunu bile kontrol etmeden önce onu teninizde hissetmeli ve kaliteli olup olmadığını anlamalısınız. Özellikle boya, baskı, elyaf, yırtık vb. konularda kumaşın kusursuz olması gerekir. Kalitenin mükemmel olması gerekir çünkü kumaşta kusurlar varsa, şüphesiz kumaştaki bu kusurları gösterecek kıyafetler yaptıracaksınız.

Kumaş Türü

İmalat fazlası kumaş satın alanlar. Kumaşlar temel olarak doğal, sentetik veya her ikisinin karışımı olarak sınıflandırılır. Doğal kumaşlara iyi örnekler Pamuk, Keten, kot, deri, ipektir. Sentetik kumaşlar Polyester, suni ipek, spandeks, kumaş , Akrilik, Naylon vb. Doğal ve sentetik elyafların karışımından oluşan kumaşlar, mükemmel durumda oldukları sürece kıyafet yapımı için de mükemmeldir.

Bu nedenle doğal mı, sentetik mi yoksa her ikisinin karışımı olan kumaşları mı satın almak istediğinizi kendinize sorun. Doğal kumaşlar sentetik olanlara göre daha pahalı olma eğilimindedir, dolayısıyla bütçenizin de burada oynayacağı bir rol olacaktır.

Kumaşınızı kontrol ederken rengin lekeler veya çizgiler içermediğinden emin olun. Kumaşı yakından inceleyin ve düzensiz boyama belirtilerine dikkat edin. Özellikle katlama çizgisinde renklerin solduğu alanlar fark ederseniz başka bir kumaşa geçmelisiniz. Kumaşın bazı yerlerinde açık renkler gördüğünüzde, kumaşın deseni olmadığı sürece satın almayın çünkü bu, kumaşı yıkadığınızda renginin solacağının işaretidir. Denemeniz gerekiyorsa beyaz bir mendil veya pamukla ıslatıp kumaşın küçük bir kısmına sürün, eğer renk mendilde veya pamukta görünüyorsa kumaş kaliteli değil demektir.

Denizli’de Atlas Kumaş satın alanlar; Denizli’de Buzi Kumaş satın alan; Denizli’de Denim Kumaş satın alanlar; Denizli’de Gabardin Kumaş satın alan; Denizli’de Kanvas Kumaş satın alan yerler; Denizli’de Krep Kumaş satın alan; Denizli’de Mira Kumaş satın alanlar; Denizli’de Mobilya Kumaşı alan; Denizli’de Poplin Kumaş satın alanlar; Denizli’de Ribana Kumaş satın alan; Denizli’de Scuba Kumaş alan firmalar; Denizli’de Şifon Kumaş satın alan kişiler;

Muhtemelen kumaşı alırken aklınızda bir tür giysi vardır ve o zaman kumaşın uygunluğunu bilmeniz gerekir. Mesela yünden mayo, pamuklu spor kıyafeti, polyester bebek kıyafeti yapamazsınız. Giysileri dikmek için kumaşları seçerken, giysilerin giyileceği zamanı ve yeri düşünün. Yün çöl ortamında işe yaramayacaktır ve şifon da soğuk dağ bölgelerini ziyaret etmek için kesinlikle uygun olmayacaktır. Pamuklu kumaş, cildi soğutmak için mükemmel olduğundan yazlık giysiler için mükemmel olacaktır.

Büzülme

Kumaşınızı seçerken çekme faktörünü dikkate almalısınız. Kumaşın yıkandıktan sonra çekme yapıp yapmayacağını bilmelisiniz. Her kumaş farklı şekilde küçülür. Güvenli tarafta olmak için kumaşa ekstra %10 oranında. Eğer size sıkıntı yaşatmayacak bir preshrink kumaş almayı düşünüyorsanız. Parça  kumaş satın alan kumaşlarda “Sanforize”, “Merserize” vb. etiketler bulunmaktadır.

Renk

Sezon sonu kalan kumaşları alanlar. Özellikle kendi elbisenizi dikmek için kumaş seçiyorsanız kumaşın rengi çok önemlidir. Elbisenin üzerinizde daha da güzel görünmesi için cilt tonunuza uygun bir renk seçin. Düğün rengiyse ve birkaç elbise yapmak için kumaş satın alıyorsanız, rengin düğün teması rengine uygun olduğundan emin olun. Gerçek bir tuğla ve harç mağazasına gidecekseniz, kumaşı gün batımından sonra değil, gün ışığında satın alın. Yapay aydınlatma bazı durumlarda rengi bozabilir, bu nedenle gerçek rengi anlamak için doğal ışığa ihtiyacınız vardır.

Unutmayın, kumaş kesildikten sonra, satın aldıktan sonra yanlış renk olduğunu anladığınızda iade edemeyeceğinizi unutmayın. Kabul edilmeyecek ve bu sefer doğru renkteki malzemeye daha fazla para harcamak zorunda kalacaksınız. Bu gerçekten bütçenizi zorlayabilir.

Model

Birbirinden ilgi çekici desenleri vitrinde gördükten sonra desenli kumaş satın almayı düşünebilirsiniz. Bu kumaşlarda kesimi etkileyecek desen tekrarı olacağı gerçeğini dikkate alın. Kumaş üzerindeki motiflerin özellikle dikiş yerlerine doğru yerleştirilerek sistematik bir şekilde dağıtılması gerekmektedir. Dikkatli olun ve kumaşın bozulmadığından veya giysiyi oluşturmak için eşleştirildiğinde veya astarlandığında emin olun. Desenler söz konusu olduğunda, sonuçta oluşturulan elbiseyle elde etmek istediğiniz moda görünümünü en iyi temsil edecek olanı seçin.

Kumaş Tahıl

Kumaş satın alırken bu önemli bir husus olmalıdır çünkü en çekici kumaşı ne kadar satın alırsanız alın, damar yapısı doğru değilse bazı zorluklar ortaya çıkabilir. Kumaştaki yanlış damarlar, onunla yaptığınız kıyafetin yanlış durmasına neden olur. Kumaşın dokusunun tamamen yanlış olduğunu anladığınız anda, ileride daha fazla komplikasyon yaşamamak için onu satın almayın.

Penye kumaş satın alanlar. İnterlok kumaşçılar Merter Şifon kumaşçılar Merter Denim kumaşçı Merter Saten kumaşçı Merter Süprem kumaşçılar Merter Denye kumaşçılar Merter Jarse kumaşçılar Merter Polar kumaşçı Merter üç iplik kumaşçılar Merter iki iplik kumaşçı Merter. Merter Ribana Kumaşçılar.

Kumaş ağırlığı çoğu durumda elyaf tipi, dokuma vb. faktörler tarafından belirlenir. Kumaşın ağırlığı 60-700 arasında değişebilen GRAM ile gösterilebilir. Örneğin bir denim kumaşın GRAM’si elbette dokumaya bağlı olarak 400 olacaktır. Daha yüksek kumaş ağırlığının mutlaka kumaşın kaliteli olduğu anlamına gelmediğini unutmayın. Kumaş ağırlığı esas olarak uygunluğu etkilemelidir. Kumaş ağırlığını bilmek, çeşitli kumaş türlerini karşılaştırmanıza ve belirli durum ve ortamlara yönelik giysiler için en iyi kumaşa karar vermenize yardımcı olacaktır.

Yukarıdaki liste sayesinde ne arayacağınızı bildiğinize göre kumaş satın almak artık başınızı ağrıtmayacak. Dışarı çıkın ve hayallerinizdeki kumaşı satın alın ve onu en moda giysi tasarımlarına dönüştürün.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!