Mayo Kumaşı Nedir? Mayoluk Kumaş

Mayoluk kumaş kim alır,mayoluk kumaş nereden alabilirim,mayoluk kumaş satın alan,mayoluk kumaş çeşitleri,mayoluk kumaş satanlar,mayo kumaşı kimler alır,mayo kumaşı satış yerleri,mayo kumaş satanlar,

EN İYİ MAYO KUMAŞI NEDİR?

Mayo Kumaşı

Çoğu mayo kumaşı, tüm bu muhteşem eğrilere uyacak şekilde germek ve rahat ve güvenli bir yüzmeye izin vermek içindir. Kumaşın hem ıslakken şeklini koruyabilmesi hem de kolay ve hızlı bir şekilde kuruması gerekir. Bu nedenle, hemen hemen her tür mayo kumaşı elastan elyaf içerir. . Elastan, Lycra veya Spandex’in jenerik adıdır. 1960’larda geliştirildiğinde moda endüstrisinde devrim yaratan, elastik niteliklere sahip sentetik bir elyaftır. Elastan, rahat bir esneme sağlamak için diğer sentetik elyaflarla karıştırılır. Karışım, üreticiye ve kumaşın istenen özelliklerine bağlı olarak değişir, ancak genellikle yaklaşık% 10-% 20 spandeks ila% 80-% 90 diğer lif (ler) ile yapılır.

Doğal Yüzme Kumaşları

Pamuk ve yün gibi doğal elyaflar ıslandığında şeklini kolayca kaybeder. Yavaş kururlar ve sıklıkla çok miktarda su tutarlar. Bu onları sentetik seçeneklerden daha ağır ve daha az pratik hale getirir. Kesinlikle mayo kumaş için harika bir seçenek değil. Sadece takılmayı ve bir güneş sandalyesinde harika görünmeyi planlamıyorsanız! Bu nedenle, doğal lifleri bu tartışmadan çıkaracağız. Genel olarak, doğal lifler mayo için mükemmel bir seçenek değildir. Özel mayo tasarımınız doğal elyaf gerektiriyorsa, herhangi bir sorunuz varsa bizimle doğrudan iletişime geçmekten çekinmeyin.

Polyester Spandex Kumaş Karışımları

Mayo kumaş alanlar,parti mayoluk kumaş,parti mayo kumaşı alanlar,ucuz mayo kumaşı,mayo kumaş nerede satılır, stok mayo kumaşı alan,spot mayo kumaşı alanlar,parti mayo kumaş satın alan,polyester kumaş alanlar,mayo kumaş alan,parti mayo kumaş alan yerler,mayoluk kumaş satanlar,parti mayo kumaş,parça mayo kumaşı alan,mayoluk kumaş parçası alanlar
Parti Mayoluk Kumaş Alanlar

Likra ile harmanlanmış polyester mayo kumaşları en yüksek dayanıklılığa sahiptir. Poli-spandeksin karışım yüzdesi değişecektir. Örgü yoğunluğu ve yumuşaklık da değişecektir. Kalite farkının çoğu, kumaşı oluşturmak için tekstil fabrikasında kullanılan filamentin kalitesi ile ilgilidir.

Polyester Mayo Kumaş Özellikleri

Mayo kumaşlarıyla en alakalı olan polyester özellikleri:

Dayanıklılık: Polyester oldukça dayanıklı bir elyaftır. Şeklini suyun içinde ve dışında iyi tutar. Boncuklanmaya karşı dayanıklıdır (kasık ve koltuk altı bölgelerinde görünebilen küçük tüy topları). Bu, giysinin tahta ile sürekli temas halinde olduğu sörf mayolarında yaygın bir konudur.

Renk haslığı: Polyester, hem boyalarda hem de baskılarda rengi çok iyi tutar.

Maliyet : Polyester mevcut olan daha uygun fiyatlı mayo kumaşlarından biridir

Bak / Hisset: Polyester, el hissi kadar algılanan “pürüzlülüğü” için kötü bir isim alır. Ancak bu fikir biraz modası geçmiş. Modern poli kumaşlar, naylon kadar olmasa da, dramatik bir şekilde iyileşti ve oldukça yumuşak hale geldi.

Dijital Baskı: Polyester, süblimasyon kullanılarak dijital olarak basılabilir. Renkler parlak, doygun, berrak ve kalıcı olacaktır. Süblimasyon boyaları ve makineleri polyester üzerinde performans gösterecek şekilde özel olarak tasarlanmıştır.

Polyester’de Sürdürülebilirlik

Polyester kolayca geri dönüştürülür ve çeşitli kaynaklardan gelir. “Tüketim sonrası”, plastik şişeler, halı ve diğer plastik kaynaklar gibi geri dönüştürülmüş bir kaynaktan gelen polyester anlamına gelir. Dolayısıyla, bir kumaş “% 100 tüketici sonrası” geri dönüştürüldüğünü iddia ederse, bu, kumaş filamentlerinin üretiminde kullanılan tüm malzemelerin atık malzemeden geldiği anlamına gelir. Bu, en çevre dostu seçenek olan en iyi seçeneğinizdir. Bazı mayo kumaşları% 100 tüketici sonrasıdır ve bazıları harmanlanmıştır. Ne için ödeme yaptığınızdan emin olmak için tedarikçinize danışın.

Polyester sürdürülebilir mi? Çevre dostu mu?

Bu zor bir soru. Neyle kıyasladığımıza bağlıdır. Yukarıda bahsettiğim gibi, doğal elyaflar sentetik elyaflarla ıslandığında aynı şekilde performans göstermez. Bu nedenle, polyester’i doğal bir şeyle adil bir şekilde karşılaştıramayız. Açıkçası,% 100 “sürdürülebilir” veya çevre dostu sentetik elyaf yoktur. Hepsi mikroplastik yaratır, hepsi su kaynaklarımızı kirletir. Serseri, değil mi? Ne yazık ki, bu sadece durumun gerçeği. Bununla birlikte, geri dönüştürülmüş polyesterler kullanarak, kesinlikle bakire polyester için üstün bir seçim yapıyorsunuz.

Naylon Spandex Kumaş Karışımları

Naylon spandex mayo kumaşları muhtemelen en popüler olanıdır. Bu çoğunlukla süper yumuşak hissi ve parlak veya saten parlaklığa sahip olma yeteneğinden kaynaklanmaktadır.

Naylon Mayo Kumaş Özellikleri

Dayanıklılık: Naylon, gerilme mukavemeti açısından güçlü bir elyaftır, bu nedenle mayo kumaşı olarak kullanmak için yeterince güçlüdür. Bununla birlikte, UV (güneş ışığı) altında daha kolay bozunur ve polyesterden çok daha kolay haplar.

Renk haslığı: Naylon rengi poli kadar iyi tutmaz.

Maliyet: Naylon fiyatları geniş bir aralıkta değişebilir, ancak genellikle poli’den biraz daha fazladır.

Bak / Hisset: Naylon harika, yumuşaklığa sahiptir ve bu, daha geniş çeşitlilikteki çeşitliliğe ek olarak, popülaritesinin birincil nedenidir.

Düşük Hacimde Yazdırılamaz: Birçok yazıcı, resimleri naylon kumaşlara basar, ancak süblimasyon baskısı için KULLANILMAZ. Bu yapılabilir, ancak renksiz değildir, oldukça hızlı bir şekilde yıkanır ve vektör çizimleri ile zayıf bir tanımı vardır. Kaliteli bir ürün için kesinlikle tavsiye edilmez.

Naylon Kumaşlarda Sürdürülebilirlik

Naylon, tipik olarak, tüketici sonrası malzemeden biraz daha az çevre dostu olan “tüketici öncesi” malzeme kullanılarak geri dönüştürülür. Bu, malzemelerin henüz tüketici tarafından kullanılmamış bir atık akışından geldiği anlamına gelir. Tüketicinin akış yukarısında olması, bu malzemenin henüz tüketici tarafından kullanılmadığı anlamına gelir, bu da tüketim sonrası malzemeden “ham” olana daha yakın olduğu anlamına gelir. Bu malzemenin kaynağı bazen biraz şüpheli olabilir ve bu geri dönüştürülmüş ürünü “yeşil yıkamayı” kolaylaştırır.

Mayoluk kumaş kim alır,mayoluk kumaş nereden alabilirim,mayoluk kumaş satın alan,mayoluk kumaş çeşitleri,mayoluk kumaş satanlar,mayo kumaşı kimler alır,mayo kumaşı satış yerleri,mayo kumaş satanlar,

Bununla birlikte, geri dönüştürülmüş naylon mayo kumaşı Econyl, geri dönüştürülmüş naylon filamanında balıkçılık endüstrisi atıklarının kullanımı için muazzam bir baskı aldı. Diğer şirketler de geri dönüştürülmüş polyester kumaş ürünleri üretmeye başladı. Geri dönüşüm sürecinin çevresel etkileri hakkında bazı tartışmalar olsa da, plastik atığın moda endüstrisine dönüştürülmesinin iyi bir şey olduğuna şüphe yoktur.

Peki, mayo için en iyi kumaş nedir?

Mayo için en iyi kumaş, ihtiyaçlarınıza en uygun kumaştır. Pratiklik için, polyesterin kolay baskı kabiliyetini ve dayanıklılığını seviyoruz. Ayrıca, polyesterin çevresel etkisinin naylondan daha iyi yönetilebileceğine inanıyorum.

Bununla birlikte, naylonun hissi ve bitişi hala polyester tarafından eşsizdir. Polyesterler her yıl daha da yaklaşıyor, ancak naylonun görünümüne ve hissine uyacak şekilde biraz daha yol var.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın