Mavi Kumaş

Mavi kumaş satın alan,mavi parça kumaş,kilo ile mavi kumaş,Mavi Döşemelik Kumaş,Mavi Saten Kumaş,Mavi Pamuklu Kumaş,Kırmızı Kumaş,Lacivert Kumaş,Elbiselik Kumaş,Saks Mavisi Kumaş,Mavinin tonları Kumaş.

Kumaş satın alanlar. “Pamuk”, adını pamuk bitkisinden almıştır – pamuk iplikleri, daha sonra kumaş üretimi için kullanılan pamuk “kutularından” yapılır. Şifon kumaş alanlar. Ayrıca, kumaşlar tamamen farklıdır: yoğunluk, doku, kapsam. Pamuklu kumaşlar, çoğu zaman birbirinden tamamen farklı düzinelerce farklı malzemedir.

Bu yazıda ana olanlar hakkında konuşacağız: özellikleri nelerdir, en iyi ne için kullanılırlar.

Pamuklu kumaş hakkında biraz

TOPTAN KUMAŞ ALANLAR

Pamuklu malzemeler eski zamanlardan beri bilinmektedir. Bir zamanlar malzemelerin toplanması ve imalatının her aşaması elle yapılıyordu, iplikler elle bükülüyordu, kumaş elle dokunuyordu, bu nedenle pamuklu giysi maliyeti çok pahalıydı. Ancak eğirme makinelerinin icadıyla – bu 15. yüzyılda oldu – süreç çok daha hızlı ve ucuz hale geldi.

Pamuklu malzemenin “icadı”nın üzerinden yüzyıllar geçti, ancak hipoalerjenik, hafif ve sıcak olması, teri iyi emmesi ve vücuttaki nemi uzaklaştırması nedeniyle hala talep görmektedir. Pamuk, bebek kıyafetlerinden spor üniformalarına kadar her yerde kullanılıyor.

TOP PENYE KUMAŞ ALANLAR

Şimdi malzemenin üretimi aşağıdaki gibidir:

 1. pamuk yetiştirilir
 2. pamuk tomurcukları hasat eder,
 3. sıralanmış, tartılmış, taşınmış,
 4. özel ekipmanlarla temizlenir
 5. sürekli dokuma ile iplik imalatına gönderilir,
 6. ipliklerden bir tuval yapılır – daha doğrusu, çeşitli türlerde tuvaller.
 7. Geleneksel olarak, pamuklu kanvas birkaç kategoriye ayrılabilir:
 8. ince: basma, kambrik,
 9. orta ağırlık: poplin, saten,
 10. yoğun: jakarlı, kaba patiska,
 11. yapağı ile: çuha, pazen.
 12. Şimdi farklı hb türleri hakkında daha fazla bilgi!
 13. Krep kumaş satın alan firmlar.

Şifon kumaş satın alan yerler ince bir pamuklu kumaştır, narin ve havadardır ve bu nedenle yatak ve iç çamaşırı, sabahlık, en hafif yazlık pantolonlar, etekler ve elbiseler, bluzlar, çocuk giyimi üretimi için idealdir. Kumaş alan firmalar ütülenemez – yıkadıktan ve kuruttuktan sonra sallayın. Ucuzdur, kullanımı kolaydır, ancak boya çabucak yıkanır ömrü ucuzdur – 1-2 mevsim, yoğun aşınmaya maruz kalır. Ama çocuklar için mükemmel!

PARÇA KUMAŞ SATIN ALANLAR

Parça kumaş nereye satılır? Batiste hassas, nadir bir iplik örgüsüne sahip olduğu kadar hafif ve havadardır. Pürüzsüz, hoş görünümlü, bu nedenle, pratik farklı olarak, sürekli aşınma için ondan şeyler yapılmaz – düğünler için iç çamaşırı takımları, dekoratif eşarplar, yeni doğanlar için taburculuk için sevimli takımlar. Şifon de yaklaşık 50-70 yıkamaya dayanabilir ve ardından görünümünü kaybeder.

Parça Poplin imalatında farklı kalınlıklarda ipliklerin kullanılması nedeniyle küçük bir yara izi bulunmasıyla karakterize edilen orta yoğunluklu bir kumaştır. Bu, malzemeye ilginç bir doku verir. Gösterişsizlik, doğallık, bakım kolaylığı, ütüye gerek yok ve higroskopiklik şeklinde bir parça polar kumaş alan yerler onu birçok profesyonel terzi ve amatör terzi için favori bir “tuval” haline getiriyor. Çoğu zaman, poplin’den “nefes alabilen” ve rahat yataklar dikilir, ancak malzeme çocuk giyim, elbise, çocuk bezi, gömlek, pijama ve iş giysisi üretiminde daha az popüler değildir.

KUMAŞ KİMLER ALIR?

Mavi elbise genç gösterirmi,hardal renkleri genç gösterirmi,genç gösteren elbiseler,hangi elbise genç gösterir,genç görünmek için ne giymeli,

Saten kumaş alanlar ipeğe benzer – aynı ipeksi pürüzsüz, aynı pahalı yüzey parlaklığına sahip. Aynı zamanda, doğal bitki malzemelerinden yapılmıştır, bu nedenle higroskopiktir (“nefes alır”), bakımı nispeten kolaydır, teri iyi giderir, rahat ve konforludur. Birkaç alt türe ayrılır – zımba, daha yüksek yoğunluklu korse, perde – veya dekoratif olabilir, örneğin perdelerin yanı sıra kıyafetlerin dikilmesi için idealdir: ondan giysiler dikilir. Satenden her şey yapılabilir, sadece malzemenin yoğunluğu önemlidir.

Yorum Yap

 • error: Content is protected !!