Kumaş Süprem

süprem kumaş fabrikası süprem kumaş bursa süprem kumaş merter süprem kumaş fabrika satışı

Kumaş alanlar interlok jarse veya kısaca interlok, kumaşların dokuma yerine örüldüğü özel bir örgü türüdür. Buna göre, iplikler çapraz olarak dokunmaz, örgüde olduğu gibi birbirine düğümlenir. Bu şekilde üretilen kumaş, örneğin süprem kumaşlara göre daha elastik, daha yoğun ve daha yumuşak bir yapıya sahiptir. Sonuç olarak, interlok kumaş, geleneksel dokuma kumaştan daha dayanıklıdır ve şeklini korur (kenarları kıvrılmaz) ve neredeyse ütülenmez.

Geleneksel kumaştan daha dayanıklı

www.kumas.org

İnterlok jarse süpremin aksine iki iğne ile işlenir. Ortaya çıkan kumaş, süprem kumaştan biraz daha kalındır. Bu işlem, kapalı, daha yoğun, daha pürüzsüz bir yüzey yapısı ve taşıma konforunu artıran yumuşak bir his yaratan hafif ofset dikişler oluşturur. Özel üretim yöntemi, kumaşın elastan eklenmeden bile gerilebilir olmasını sağlar. İnterlok kumaşlardan yapılan giysiler, sık yıkamadan sonra bile deforme olmaz. Kalitesini korur ve son derece dayanıklıdır.

Çift işlemden kaynaklanan daha yoğun malzeme, yüksek kaliteli gömlekler, kazaklar, spor kıyafetleri, iç çamaşırları veya yatak çarşafları üretmek için kullanılır. Kumaşı elastik olmadan esnetir, cilt üzerinde düz durur ve ütülenmesi kolaydır veya pratik olarak ütülenmez. İnterlok işleme kullanılarak üretilen kumaşların mutlaka pamuktan yapılmış olması gerekmez. Özellikle spor gömlekler için üretimde fonksiyonel sentetik elyaflar kullanılmaktadır.

Süprem kumaş alanlar, bir atkı örgü kumaş türüdür. Süprem kumaş yapmak için kullanılan örgü makinesinde sadece bir sıra iğne bulunurken, interlok iki iğneye sahiptir.

Bu, yalnızca bir kumaş katmanı oluşturur (tıpkı basit bir fular örmek gibi). Süprem kumaş da adını buradan alıyor.

interlok kumaş fabrikası interlok kumaş firması bursa interlok kumaş satış yerleri ham interlok kumaş fabrikası

Kumaş alan. Süprem örgü makinesinde süpremin nasıl örüleceğini görelim:

Süprem kumaşların özellikleri

Süprem kumaşla çalışırken, kumaşın bir tarafının diğer tarafına göre daha pürüzsüz olduğunu hemen fark edeceksiniz. Malzeme yumuşak ve hafiftir ve dökümü çok kolaydır. Süprem kumaş da çok nefes alabilir.

Süprem kumaşların kullanımı

Süprem kumaş genellikle spor tişörtleri ve tozluklarda kullanılır. Bunun nedeni, malzemenin çok nefes alabilir olmasıdır, bu nedenle ter, giysi ile cilt arasında hapsolmaz. Normal tişörtler için de popüler bir seçenek. 

Bunların sadece örnek olduğunu unutmayın. Maddelerin belirli bir uygulama için kullanılması gerekmez. Bir malzeme tasarımınıza uygun olduğu sürece, onun için iyidir.

İnterlok kumaş nasıl yapılır?

penye kumaş satın alan top penye alanlar toptan penye alanlar penye parçası alanlar parça süprem alanlar parça interlok alanlar ribana alanlar kaşkorse alanlar likralı kaşkorse alanlar

İnterlok kumaş çift örgü kumaş olarak da bilinir. Bu, başka bir atkı örgü kumaş türüdür. Ancak süprem kumaştan farkı iki sıra iğne ile yapılmasıdır. Arka arkaya örülmüş iki kat süprem kumaş gibi düşünün.

Ribana ve pike dahil olmak üzere çeşitli interlok kumaş türleri vardır. Ancak basit bir interlok malzemeniz varsa her iki yüzü de aynı görünecektir.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!