Kumaş Secimi Nasıl Yapılır? Toptan Kumaş Alan

Kumaş Parçası Şifon Kumaş Viskon Kumaş Krep Kumaş Saten Kumaş

Kumaş Secimi Nasıl Yapılır? Toptan Kumaş Alan.

Modern moda, aktif takipçileri için değişken ve zorlu. Bugün, “kitle piyasası” saflarına dahil olmayan benzersiz bir şey elde etmek oldukça zor ve kesinlikle ikincisini başkasında görmeyeceğinize dair tam bir güven içinde. Bu nedenle, vücut şeklinize en uygun benzersiz şeyleri yaratabilecek, moda pazarının tüm trendlerine uygun ve zevkli bir terzi mesleği var.

Bugün, yerli ve yabancı hafif sanayinin aktif çalışması sayesinde, kumaş seçimi o kadar harika ki bazen profesyonel bir terzi veya tasarımcı yardımı olmadan yapamazsınız. Hafif, hışırdayan, ipeksi, yumuşak, tüylü, pürüzlü ve dokunma zevkli – tüm bu parti kumaş çeşitlerini uzman mağazalarda bulmak kolaydır. Modern tasarımcılar artık eklektizm ilkelerini kullanıyorlar. Yakın zamana kadar, uyumsuz kumaşlar bugün şaşırtıcı çeşitlilikler ve tasarımcıların hayal gücüdür.

Toptan Kumaş Alan Parti kumaş Parça Kumaş

Ancak, bir hata yapmamak ve tam olarak planladığınız şey için ideal olan kumaşı seçmek nasıl? İş kıyafeti için neyi seçmeli ve hafif bir bluz için ne? Hangi kumaş daha uzun süre dayanır ve hangisi ilk yıkamadan sonra hayal kırıklığına uğrayabilir? Aşağıda size stok kumaş çeşitlerini ve terzilik için nasıl bir kumaş seçeceğinizi anlatmaya çalışacağız.

İki iplik sisteminin iç içe geçmesinden kaynaklanan bir tekstil ürünüdür. Temel, kumaş boyunca ilerleyen ipliklerdir ve karşısına yerleştirilenler atkıdır. Bugün, en basitinden (kanvas, dimi, saten, saten) en karmaşıktan (örtü, jakarlı, kadife,kareli veya çizgili desenli kumaşlar) kadar birçok birbirine geçme ipliği vardır. Tüm kumaşlar belirli kalite özelliklerine sahiptir ve su direnci, nefes alabilirlik, ezilebilirlik, higroskopiklik açısından değerlendirilir.

Doğal kumaşlar.

Doğal kumaş her zaman yapaydan daha asil ve pahalı olarak kabul edilmiştir. Doğal kumaşlar yumuşak, ılık, higroskopiktir, ancak kolayca kırışır ve yıkamadan sonra büzülebilir. Kıyafetleri, büküm yerlerinde buruşuk kıvrımlar ile doğal pamuk kumaştan ayırt etmek mümkün olmuştur. İç çamaşırları, uyku takımları, elbiseler, bluzlar, gömlekler dikmek için doğal kumaşlar kullanılır.

Keten – pürüzsüz, parlak bir yüzeye sahiptir, dokunması hoş ve cildin tahrişine neden olmaz, bu nedenle cildin nefes alması için bir fırsat veren hafif yazlık elbiselerin dikilmesinde kullanılır. Keten kumaşı ışığa dayanıklıdır ve güneş ışığına maruz kaldığında solmaz. Keten kumaş eksileri arasında, yalnızca kumaşın kolayca kırışabildiğini ve zorla gerilediğini not etmek mümkündür.

Yün- Yumuşak ve elastik, iyi nefes alabilen, çok kırışık değil. Yünlü kumaş, sıcak elbiseler ve dış giysiler dikmek için idealdir.

İpek , ipekböceği kozasından elde edilen bir kumaştır. İpek lifi oldukça ince ve homojendir, oldukça güçlü ve elastiktir. İpek güneş ışığına maruz kalır ve solabilir. Silk, hafif şifon kumaş bluzlar elbiseler ve yaz etekleri dikmek için idealdir parça kumaş alan.

Toptan kumaş alan,toptan kumaş alanlar,toptan kumaş alan yerler,toptan kumaş alan kişiler,toptan kumaş alan,toptan kumaş alan firma,toptan kumaş alan firmalar,toptan parti kumaş alan,toptan stok kumaş alan,toptan parça kumaş alanlar,toptan parti kot alan,toptan penye kumaş alan,toptan iplik alanlar,toptan kumaş alan yerler,
Kumaş Parçası Şifon Kumaş Viskon Kumaş Krep Kumaş Saten Kumaş

Pamuk , hafif endüstride en çok talep edilen kumaştır. Pamuk çeşitli bitki türlerinden elde edilir ve çoğunlukla selülozdan oluşur. Bu pamuklu kumaş nedeniyle yüksek mukavemete sahiptir ve nemi mükemmel bir şekilde emer. İç çamaşırlar, tişörtler, gömlekler ve yazlık giysiler için idealdir.

Yapay kumaş

Yapay kumaş bugün moda kıyafetlerin dikilmesi için alternatif bir tasarım çözümüdür. Yapay kumaşların doğal olanlarla karşılaştırılamayacağına dair bir fikir var – çoğunlukla avantajlardan çok dezavantajları var. Fakat günümüzde, tasarım fikirlerinin gücü tüm beklentileri aştığında, sentetik kumaşlar doğal olanlardan daha kötü değildir. Pratik şeyleri sevenler tarafından takdir edilen bir çok avantajları vardır. Sentetik kumaşlar hava geçirmez ve su geçirmezdir, pratik olarak çökmezler.

Poliamid, spandeks, poliüretan, elastan, likra– yüksek mukavemet ve elastikiyet ile ayırt edilirler, ancak havada bırakmazlar, nemi emerler ve zayıf şekilde elektriklendirirler. Bir şey bu yapay liflerin% 10’undan fazlasını içeriyorsa, bu konuda oldukça rahatsız olursunuz. Bu kumaşlar nispeten ucuzdur, hızlı bir şekilde yıkanması ve kurutulması kolaydır ve bazen ütü yapması bile gerekmez. Ancak, bu pratik özelliklere rağmen, sentetikler bazen hızlı bir şekilde aşınır ve kumaş parçası alan yuvarlanır. 

Akrilik – bu spot kumaş oldukça yumuşak ve plastik olduğundan yün gibi görünür. Fakat ilk yıkamadan sonra, akrilik madde esnekliğini kaybeder, gerilebilir ve ufalanabilir.

Viskoz- Bu sentetik elyaf, odun hamurundan kimyasal yollarla elde edilir. Viskonun olumlu bir özelliği, bu kumaşın iyi nefes alabilmesi, dokunmaya uygun, ipeksi bir gelişime sahip olması ve uzun süre iyi bir görünüm sağlamasıdır.

Karışımlı kumaşlar

Karışımlı viskon kumaş doğal ve sentetik elyafların harmanlanmasıyla elde edilen bir kumaştır. Bu sayede, dokunuş için hoş ve yüksek kalite özellikleriyle ayırt edilirken ek pratik özelliklere sahip bir tuval elde etmek mümkündür. Örneğin, pamuk ve polyesterin karıştırılmasıyla, dokunuş için hoş olacak ve rahatsızlık vermeyecek dayanıklı, ezilebilir bir kumaş alanlar elde edebilirsiniz. Karışık kumaşlar, aynı zamanda dayanıklı ve rahat olan dikiş üniformaları ve kıyafetleri için kullanılır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın