Kumaş Satanlar

Kumaş Satanlar
Kumaş Satanlar

Viskon kumaş satan parça kumaş satanlar viskon kumaş satanlar şifon kumaş satanlar kadife kumaş satanlar gabardin kumaş satanlar saten kumaş satanlar süprem kumaş satanlar denim kumaş satanlar keten kumaş satanlar.

Birinci derslik kumaşların üretimi için, en kaliteli pamuktan üretilen iplik kullanılır. Bu tür pamuktan daha çok sayıda iplik üretilir. Eğirme işleminde, pamuk lifleri birbirine sıkı sıkıya bağlıdır, kumaş daha azca yer kaplar, yüzeyi pürüzsüz ve hassastır.

Numune kumaş alan
Numune kumaş alan

Kumaşı özellikle dayanıklı ve uzun ömürlüdür, lineer yoğunluğu aynı ağırlığa haiz olmalarına rağmen, yerli üretimin kaba dokuma kumaşlarının çoğundan çok daha yüksektir.

Kumaş merserizasyon işlemini kullanarak yüksek teknoloji işleme geçer. Bu işlem, gerilim altında konsantre bir alkali çözeltisi ile pamuk lifinin özel bir muamelesini ima eder. Bu tedavinin bir sonucu olarak, pamuk lifleri, daha güçlü hale gelir parlaklık olsun ellerinden geleni özelliklerini ortaya, artan higroskopikliği ve boyama için daha uygundur var.

Böyle bir elyaftan yapılmış parti kumaş alanlar elastiklik, yumuşaklık, yumuşak ipeksi bir görünüme sahiptir. Yoğun ve güçlü iken, düzgüsel kaba patiskadan çok daha hassas ve incedir. Özelliklerine nazaran, kumaş, dokunma ve parlak moda renklerine hoş gelen kaliteli yatak çarşafları yapmak için idealdir. Bugüne dek, patiska dalgasının tekstil pazarında benzerleri yatak örtüleri, fiyat ve kalite açısından çekici bir kombinasyona sahiptir.

Hepimiz kumaşların farklı bir bileşime sahip bulunduğunu bilir. Doğal, ucuz kumaş organik değil, karışık üç grup halinde birleştirilebilirler. Organik elyaftan üretilen kumaşlar naturel hammaddelerden yapılır – pamuk, keten, ipek, yün vb. Ek olarak, viskon alanlar organik dokulara atfedilebilir.

Naturel olmayan kumaşlar, kimyasal yollarla elde edilmiş liflerden yapılır – asetat, polyester, naylon, lavsan, kapron vb. Karışımlı parti kumaş farklı kökenden çeşitli lifler içerebilir. Son olarak teknolojiler sayesinde, bileşik kumaşlar naturel kumaşlardan farklı görünmemekte, ancak kumaşın ürünün içinde iyi mi davrandığını ve ne kadar özen gösterdiklerini bilmek için kumaşın bileşimini bilmek çok önemlidir. Bugün, kumaşın kompozisyonunu yakarak iyi mi belirleyeceğimiz hakkında..

Pamuklu ve keten. Bitkisel kökenli lifler. Pamuk pamuktan parça kumaş alanlar kulağından. Fiberler parlak bir alevle hızla yanar, arkasından bir parıltı ve azca miktarda beyaz duman gelir. Solmadan sonra, alevler koyu gri kül oluşumu ve yanmış kağıt kokusu ile uzun bir süre için yanar. Keten daha da kötü  ve daha hemen hiç kül ve keskin bir koku bırakır.

Naturel viskon.

Kumaş Satanlar
Kumaş Satanlar

Odundan yahut selülozdan üretilmiştir ve hali hazırda viskoz elde eder. Bu lif, tüm kimyasal özelliklere sahip olmasına karşın, kimyasal olarak üretilmesine karşın, viskoz naturel kumaşlara güvenli bir halde bağlanabilir. Yani, çok hızlı yanıyor. Kolayca gri duman ve kül ayrıldıktan yanmış yün kalın bir keskin bir koku oluşturan uzun bir süre içten yanma için alev zayıflama, elinde çöker.

Yün ve ipek Hayvansal kökenli lifler. Yün hayvanın saçından üretilir ve ipek üretimi için ipekböcekleri kullanılır. Yanma sırasında, bu lifler aynı şekilde davranır. Yavaşça yanar, lifler pıhtılaşır. Alevsiz ipek derhal söner. Yün, zayıflamadan sonrasında, yanmaz. Oluşan yaşam, parmaklarınızı kolayca ezebilirsiniz. Yün kumaş alan yanmış boynuz yandığında yün ya da tüy dökülürken koku hissedin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın