Kumaş Penye

www.kumas.org

Kumaş satın alanlar. Yüksek kaliteli, modaya uygun ve güzel kumaş, herhangi bir giysinin başarısının anahtarıdır. Kumaş, birbirine dik olarak yerleştirilmiş çözgü ve atkı ipliklerinin bir tezgah kullanılarak birbirine geçirilmesiyle oluşturulur. Yapısını, görünümünü ve özelliklerini belirleyen hammadde ve dokuma dokumaların özelliklerinden dolayı çeşitli kumaş türleri oluşturulur. Kumaşlar nelerdir ve özellikleri, özellikleri, örgüleri nelerdir? Bu, bu makalede tartışılacaktır. Bu konuda gezinebilmeniz için kumaş çeşitlerini detaylı açıklamalar ve fotoğraflar ile sunacağız.

KUMAŞ PENYE

Topbaşı kor, topbaşı saten, topbaşı kadife,topbaşı polar, topbaşı ribana, topbaşı viskon, topbaşı süprem, topbaşı jarse, topbaşı astar, topbaşı kumaş nereye satılır
Topbaşı kor, topbaşı saten, topbaşı kadife,topbaşı polar, topbaşı ribana, topbaşı viskon, topbaşı süprem, topbaşı jarse, topbaşı astar, topbaşı kumaş nereye satılır

Kumaş alan. Hammadde türüne göre, tüm kumaş türleri üç büyük gruba ayrılabilir: doğal, suni ve sentetik. Mineral kökenli dikenli doku da vardır ancak sadece inşaat sektöründe kullanılmaktadır.

Birinci grup, bitkisel ve hayvansal kökenli liflerden yapılmış kumaşları içerir: pamuk, keten, jüt, yün ve ipek.

Yapay kumaşlar, organik kökenli doğal maddelerden – selüloz, proteinler ve inorganik – cam, metalden elde edilir. Bunlar viskon, asetat, metalik iplikli kumaşlar ve simli kumaşlardır.

Sentetik kumaşlar polimer ipliklerden yapılır. Bunlar şunları içerir: poliamid kumaşlar -hemlon, silon; polyesterler polipropilen ve polivinil kumaşlar ve kaşmir.

Çeşitli kumaş türlerinin dokusal özellikleri – parlak, tüylü, “kumlu yüzey” – büyük ölçüde dokuma türüne bağlıdır.

KUMAŞÇILAR

Top jarse kumaş alan top penye alan toptan iplik alanlar top kadife alan toptan süprem alanlar toptan penye kumaş satın alanlar penye kumaş satın alanlar toptan stok penye alanlar toptan parti kumaş alanlar

Düz (düz veya ana) çözgü ve atkı iplikleri keten (tafta), dimi (dimi) ve satendir (saten). Özel dokumalar krep ve ince taneli kumaşlara (tuval) sahiptir. Ekose ve çizgili kumaşlar bileşik (kombine) bir dokumaya sahiptir. Karmaşık desenlere sahip kumaşlar jakarlı bir dokumaya sahiptir. Havlı kumaşlar oluşturmak için bir atkı-havlı dokuma (yarı kadife, kadife) veya çözgü-havlı dokuma (kadife, peluş) kullanılır. Drape ve bazı ipek türleri gibi ince dokunmuş kumaşların imalatında, özel atkı veya çözgü iplikleriyle birbirine bağlanan iki ayrı kumaş tabakasının oluşturulduğu iki katmanlı bir dokuma kullanılır.

Renk şemasına göre, kumaş türleri düz ve çok renkli – melanj, baskılı, çok renkli, işlemeli olarak ayrılabilir.

Asırlık dokuma tarihi boyunca, çeşitli dokular, desenler ve yüzey efektleriyle dikkat çeken çok sayıda farklı kumaş türü yaratılmıştır.

Kumaş türleri

Polyester iki iplik alanlar 2 iplik Kumaş kaliteli mı,İki iplik Kumaş kalın mı,2 İplik Kumaş,2 İplik Şardonlu Kumaş,2 iplik Kumaş yazlık mi,İki iplik Kumaş terletir mı,İki İplik Penye Kumaş,2 iplik ve 3 iplik farkı

En ünlü kumaş türleri ve isimleri:

Ajur – bir süslemeye sahip pamuk, yün veya ipek iplikten yapılmış bir kumaş. 19. yüzyılın ilk yarısında çok popülerdi.

Alpaka aynı adı taşıyan evcil hayvanın yününden düz veya dimi dokumadan yapılmış hafif, yumuşak, ince bir kumaştır.

Angora (angora yünü) – İngiltere, Fransa, İtalya, Japonya’daki çiftliklerde yetiştirilen angora tavşanları ve keçilerinin yünlerinden yapılır. Trikolarda kullanılır.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!