Kumaş Pamuk Penye

kumaş pamuklu penye kumaş pamuk penye fiyatı

Penye kumaş alan. Tamamı pamuktan dokunmuş olup, çoğunlukla moda giyim, gündelik giyim, iç giyim ve gömlek yapımında kullanılır.

Avantajları: Sıcak tutması kolay, yumuşak kesim, nem emilimi , nefes alabilirlik, ısı ve alkali direnci, temiz ve hijyenik.

Dezavantajları: küçülmesi kolay, katlanması kolay, görünüm çok düz ve güzel değil, aşınmanın genellikle ütülenmesi gerekiyor.

KUMAŞ ALAN

Polyester-pamuk

Pamukla karşılaştırıldığında, polyester ve pamuk karışımıdır.

Avantajları: yumuşaktır ve kırışması kolay değildir.

Dezavantajları: nem emilimi zayıftır, “penye pamuğa” kıyasla kolaydır.

Pamuk

Yaza karşı savaşmak için mükemmel bir kumaş. Pamuklu kumaşta bir kaplama var, renk esas olarak düz, beyaz, ordu yeşili, açık pembe, açık kahverengi vb., kadınların elbise, yedi pantolon, gömlek vb.

Avantajları: Pürüzsüz ve serin dokunuş, kumaş ince ama opak, serin ve rahat, yumuşak ve nefes alabilir, çekmez, yüzey doğal bir kırışıklığa sahiptir, benzersiz bir tarza sahiptir.

Dezavantajları: buz pamuğu ve saf pamuk, aynı, böceklerden korkmak ve küflenmeye eğilimli nemli bir ortamda, bu kusurlar kumaşın görünümünü önemli ölçüde bozar. Bu nedenle buz pamuklu kumaşın günlük bakımına ve bakımına dikkat etmeliyiz.

Penye pamuk

penye kumaş satın alan top penye alanlar toptan penye alanlar penye parçası alanlar parça süprem alanlar parça interlok alanlar ribana alanlar kaşkorse alanlar likralı kaşkorse alanlar

Saf pamuklu ürünler daha iyi dokunur ve daha iyi işlenir.

Artıları: Bu kumaş türü, boncuklanmayı maksimum düzeyde önleyebilir.

Eksileri: Daha koyu penye pamuk yıkandıktan sonra solabilir. Diğer bir dezavantaj ise fiyatının saf pamuğa göre çok daha yüksek olmasıdır.

Yıkanmış pamuk

Hammadde olarak pamuklu kumaş, yüksek kaliteli yıkanmış pamuklu kumaşın yüzeyinde eşit bir peluş tabakası, benzersiz bir stil vardır.

Avantajları: Yumuşaklık hissi, parlak ton yumuşak, ütülemeye gerek yok, yıkama, deforme ve solma kolay olmayan özelliklere sahiptir.

Dezavantajları: Zamanla yapılan yıkanmış pamuklu apreli tekstil ürünlerinin dağılması ve deforme olması kolaydır.

Likralı pamuk

Pamuklu kumaşa likra ilave edilir. Kumaş satın alanlar tarafından özel olarak icat edilen ve üretilen, 4 ila 7 kez serbestçe esnetilebilen ve dış kuvvetlerin serbest bırakılmasından sonra hızla orijinal uzunluğuna geri dönen yapay bir elastik elyaftır. Tek başına kullanılamaz, başka herhangi bir suni veya doğal elyafla dokunabilir. Olağanüstü esneme ve toparlanma özellikleri tüm kumaşları daha iyi hale getirir.

Avantajları: Rahat giyme, rahat hareket etme, benzersiz süper kırışık giderme yeteneği deformasyon olmadan uzun süre giysiler.

Eksileri: İnsan vücudu üzerinde bazı zararlı etkileri vardır. Kimyasal elyaf malzeme ilavesi nedeniyle genellikle nefes alabilir.

Merserize Pamuk

Pamuğun en iyisi, yüksek kaliteli pamuk hammaddelerinden ileri teknoloji ile seçilir.

Avantajları: Yumuşak ve rahat, nem emici ve nefes alabilen, parlak ve yarı saydam, iyi renk veren, dokuma ürünlerin kırılması kolay değildir.

Dezavantajları: genellikle gerilir, kolayca deforme olur.

Penye Keten

parça penye alanlar parça süprem alan parça interlok alanlar parça interlok alanlar parça viskon alan parça polar alanlar parça iki iplik alanlar parça üç iplik alanlar penye parçası satın alanlar parça kumaş alan

Kumaş, keten, rami, jüt, ve muz gibi çeşitli kenevir bitki liflerinden oluşur. Genellikle gündelik giyim, iş elbisesi ve kadın giyim imalatında ve ayrıca sıradan yazlık giyim imalatında kullanılır.

Avantajları: Güçlü nem emilimi, alkali ve ısıya dayanıklı, iyi nefes alabilirlik, terledikten sonra vücuda yapışmaz, düz ve şık giyin.

Dezavantajları: Giyme konforu zayıftır ve görünüm daha pürüzlü ve serttir.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!