Kumaş Nasıl Kesilir? Kumaş Alınır

Kumaş enine mi boyuna mı kesilir,Elbise kumaşı nasıl kesilir,Kumaş nasıl düzgün kesilir,Kumaş kesim Teknikleri,Yamuk kumaş nasıl düzeltilir,Kumaşı kesime hazirlama teknikleri,Kumaşı kesime hazırlama,Kumaş keserken dikkat edilecek noktalar,likralı kumaş nasıl kesilir,ince kumaşlar nasıl kesilir,KUMAŞ ALINIR,İPLİK ALINIR,
Kumaş enine mi boyuna mı kesilir,Elbise kumaşı nasıl kesilir,Kumaş nasıl düzgün kesilir,Kumaş kesim Teknikleri,Yamuk kumaş nasıl düzeltilir,Kumaşı kesime hazirlama teknikleri,Kumaşı kesime hazırlama,Kumaş keserken dikkat edilecek noktalar,likralı kumaş nasıl kesilir,ince kumaşlar nasıl kesilir,KUMAŞ ALINIR,İPLİK ALINIR,

Kumaşı kesmek için ipuçları.

Kumaş alan. Kalıbı yapıp doğru kumaşı seçtikten sonra desenin tüm kısımları kumaşa aktarılmalı ve sonra kesilmelidir. Bu aşamada kötü sürprizlerin olmaması ve değerli kumaşın da size tam oturan bir giysi haline gelmesi için burada kumaşı nasıl keseceğinizi ve nelere dikkat etmeniz gerektiğini açıklıyoruz.

İçerik

Kumaşı kesmek için neye ihtiyacın var?

Saten Abiye Elbise,Uzun Abiye elbiseler,Saten kumaş abiye,Saten kumaş Elbise modelleri,Abiye Elbise Modelleri 2021,saten Elbise,Düğün Kıyafetleri bayan,saten kumaş kim alır,saten kumaş alanlar nerede,kumaş alan nerede bulunur,kumaş alımı yapanlar nerde,
Saten Abiye Elbise,Uzun Abiye

Kumaş Desenleri?

Desenin yerleştirilmesi ve sabitlenmesi

Kumaşı doğru şekilde kesin

Kumaşın hangi tarafının yanlış olduğunu nasıl bilebilirim?

Çapraz kesimde kesim

Kumaşı kesmek için neye ihtiyacın var?

Kumaş alanlar 0536 336 43 43

Kumaş satın alan. Keskin kumaş makası, desen parçalarını kumaştan kesmek için gereklidir. Kesilen parçaların hassas kesimi giysinin daha sonra oturması için çok önemli olduğundan kumaş makasları ve döner kesiciler kesinlikle keskin olmalıdır. Desen kağıdını kesmek için kullanılan kumaş makası hızla körleşir ve kumaşı keserken hatalara neden olur.

KUMAŞ PARÇASI SATANLAR.

Kağıttan yapılmış desen parçalarını kumaşa sabitlemek için iğne, kumaş klips ve kumaş ağırlıkları gibi yardımcılar kullanılır.

Kot kumaş nasıl kesilir,şifon kumaş nasıl kesilir,krep kumaş nasıl kesilir,ince kumaş nasıl kesilir,likralı kumaş nasıl kesilir,kalın kumaş nasıl kesilir,kadife kumaş nasıl kesilir,kumaşlar nasıl kesilir,saten kumaş nasıl kesilir,nevresim kumaş nasıl kesilir,perde nasıl kesilir,astar kumaş nasıl kesilir,

Deseni kumaşın üzerine çizmek için basit bir terzi tebeşirini kullanın. Genellikle beyaz tebeşir kullanılır. Beyaz kumaşlar için daha koyu tebeşir kullanılabilir. Alternatif olarak, bir numara işaretleme kalemi veya keçeli kalem de kullanabilirsiniz.

Sizin için başka hangi dikiş yardımcılarının mevcut olduğunu dikiş aksesuarları konumuzda öğrenebilirsiniz.

Kumaş Desenleri

Parti Kumaş kesim için hizalanmadan önce kumaş yıkanmalıdır. Bu, dikilen giysinin daha sonra küçülmesini veya bükülmesini önler.

Desen parçalarını kumaş üzerine doğru yerleştirmek için kumaşın dokusuna dikkat etmeniz gerekir. Giysilerimizin damarları genellikle baştan ayağa dikey olarak uzanır. Bununla birlikte, bir kumaşı lif boyunca veya hatta liflere çapraz olarak kesme seçeneği de vardır. Bununla ilgili daha sonra daha fazlası. Bu nedenle kumaşınızın damarlarını yerelleştirmek önemlidir. Tahıl tanesini bulmanın birkaç basit yolu vardır:

İplik alan akışı her zaman kenara paralel ilerler. Çoğu kumaşın, panelin solunda ve sağında bir kenarı vardır. Bunları, kenarlarındaki kumaşın genellikle basılmaması, dokuma makinesinde küçük delikler olması veya bir şeyin yıpranması gerçeğinden tanıyabilirsiniz.

Kumaş alımı yapanlar. Tahıl yönünde, kumaşlar genellikle daha serttir ve daha az gerilebilir veya gerilemez. Bir gerdirme testi yardımıyla ipliğin tanesini de bulabilirsiniz.

Kenar artık görünmüyorsa ve gerilme testi net değilse, iplik yolunu bulmak için kumaştan tek bir iplik çekebilirsiniz. Bir yırtma testinde, çıkardığınız ipliğin bir atkı ipliği mi (kumaş boyunca ilerleyen iplikler) yoksa bir çözgü ipliği mi (kumaşın üretimi sırasında bir tezgahta uzunlamasına gerilen iplikler) olduğunu öğrenebilirsiniz. Bir kumaş her zaman atkı ipliği yönünde yırtılabilir. İplik akışı, çözgü ipliklerine paraleldir.

Tane için başka bir referans noktası, bir kumaşın deseni olabilir. Kumaş deseni tek yönde yazdırılırsa, ipliğin desenle aynı yönde ilerlediği varsayılabilir.

Kadife, kordon ve mikrofiber (polar) ile tane, aynı zamanda tane yönünden de tanınabilir. Tane üzerine vurursanız, tüyler (yığın) kalkar ve gren bu yönde ilerler.

İnce ribana veya jarse gibi elastik kumaşlar söz konusu olduğunda, gerilme yönüne veya grene özellikle dikkat etmek önemlidir. Dokuma kumaşların aksine, örme kumaşlar her iki yönde daha esnektir. İşte bu yüzden burada esneme testi farklı. Örme kumaşlarda ipliğin seyrini görmek kolaydır. Kumaşı biraz ayırırsanız, “çizgiler” görünür hale gelir. Bu çizgiler, grenin yönünü gösterir.

Stok İplik Alanlar. Artık kumaşınızın iplik yolunu buldunuz ve kağıttan yapılmış desen parçalarını desendeki iplik yolu okuna göre hizalayabilirsiniz. Dikkat: Desen şablonları oluştururken, ipliğin seyrini işaretlemeyi asla unutmayın!

Desenin yerleştirilmesi ve sabitlenmesi / İstanbul kumaşçılar çarşısı

Gömlek kumaş fiyatları,Pamuklu gömlek kumaşı,Gömleklik kumaş üreticileri,Yazlık gömlek kumaşı,Gömlek kumaş türleri,Kaliteli gömlek kumaşı nasıl olmalı,Gömleklik kumaş BURSA,GÖMLEKLİK kumaş fiyatları,Bursada kilo ile kumaş,Eşofman kumaşları,Yazlık kumaş,Elbiselik Kumaş Pazarı,Elbiselik Kumaş,Tekstil kumaşları,Kumaş Fırsatı,Kilo kumaş fiyatları, 2021 gömlek modelleri bayan,Şifon Gömlek Modelleri,Gömlek Modelleri bayan,bayan gömlek – tesettür,Abiye Gömlek modelleri,Şifon Gömlek Kombinleri,
Gömlek kumaş fiyatları,Pamuklu gömlek kumaşı,Gömleklik kumaş üreticileri.

Kumaş Parçası alanlar. Desen parçalarının tümü artık mümkün olduğunca az yer kaplayan kumaş üzerine yerleştirilmiş ve iplik akışı ile hizalanmıştır. Kaymalarını önlemek için birkaç iğne ve ağırlık ile yerinde tutulurlar. Parçalar artık bir terzi dairesi ile işaretlenip boyutlandırılmadan önce, dikiş payları küçük bir el ölçüsü ile işaretlenmelidir. Model kesimlerinden üretime hazır şablonlara kadar uzman kitabımızda dikiş paylarının nasıl ve nerede doğru şekilde uygulanacağını okuyabilirsiniz. Bununla birlikte, dikiş payının zaten dahil edildiği hazır desenler de vardır.

Kumaşı doğru şekilde kesin

Kumaşı kesmenin birkaç yolu vardır:

Çoğunlukla, bir model üzerinde, örneğin bir üst kısım için, ön ve arka kısımların sadece yarısı öne ve ortada gösterilir. Burada desen daha sonra çift katmanlı kumaşın katlanmış kenarına (kırılma) uygulanır ve boyuta göre kesilir. Kopuşta kesim yapılabilmesi için kumaşın ortasından, damara paralel ve sağ tarafların birlikte katlanması ve desenin tam olarak kırılma kenarına yerleştirilmesi gerekir.

Ayrı ayrı desen parçalarını zıt yönlerde (aynalı) kesme olasılığı da vardır . Kumaş aynı zamanda birlikte sağ tarafa da katlanır. Tek adımda iki parçayı kesersiniz. Bunu, kol veya pantolon paçası gibi ikisine ihtiyacınız olan desen parçalarıyla yaparsınız.

Parça Kumaş Alınır. Bir desene yalnızca bir kez ihtiyaç duyulursa, katlanmamış bir kumaş üzerine de yerleştirilebilir (sağ taraftaki kumaş üsttedir) ve boyutuna göre kesilebilir.

Kesimin tüm varyantlarında penslerin, kıvrımların, cep pozisyonlarının ve sembollerin uçlarını işaretlemeye özen gösterilmelidir.

Tehlikeli olan:  Çoğu kumaşın bir kaplaması vardır, bu da liflerin bir dokuma işlemi ve belirli bir apre kullanılarak tek yönde tarandığı anlamına gelir. Kilo kumaş fiyatları. Tek tek parçalar farklı yönlerde ve grenlere karşı kesilirse, renk farklılıkları, farklı parlaklık (bazen sadece belirli ışık koşullarında görülebilir) ve aşırı durumlarda bile farklı bir tutuş meydana gelebilir.

kadife elbise tesettür için,Kadife Elbise Modelleri tesettür,Günlük Kadife Elbise Modelleri,Kadife Elbise Modelleri 2021,Dantelli Kadife Elbise Modelleri,Kısa Kadife Elbise,kadife elbise nasıl dikilir,
kadife elbise tesettür için,Kadife Elbise Modelleri tesettür,Günlük Kadife Elbise Modelleri,Kadife Elbise Modelleri 2021,Dantelli Kadife Elbise Modelleri,Kısa Kadife Elbise,kadife elbise nasıl dikilir,

Bu nedenle parçaları yerleştirirken tüm parçaların çizgi ile aynı yönde yerleştirildiğinden emin olun. Bununla birlikte, bazı parçaların yüz üstü yerleştirilmesine izin veren malzemeler vardır; bu genellikle kumaş tüketiminde önemli bir azalma ile ilişkilidir, her kuruşun söz konusu olduğu giyim endüstrisi bile, genellikle yüksek düzeyde çaba ile hassas bir şekilde farklılaşır.

Kumaşın hangi tarafının yanlış olduğunu nasıl bilebilirim? Zeytinburnu kumaşçılar sokağı

Kiloluk Kumaşın sağ tarafı “daha hoş” tarafıdır. Burada yığını veya bir deseni görebilirsiniz. Daha sonra giysinin dışıdır. Kumaşın yanlış tarafı her zaman sonraki giysinin iç kısmıdır. Baskılı kumaşlar söz konusu olduğunda, genellikle beyazdır ve bazen daha pürüzlü bir yüzeye sahiptir.

Çapraz kesimde kesim

Eğimli veya çapraz kesim, kumaşın ipliğe 45 ° açıyla kesildiği bir kesme tekniğidir. Kumaşlar diyagonal üzerinde daha esnektir, bu nedenle bitmiş elbise çapraz kesim ile daha esnektir ve kumaşın kumaşın kenara paralel kesildiği normal kesime göre daha yumuşak bir örtü vardır.

KUMAŞ Keserken ve dikerken dikkat edilmesi gerekenler: parça kumaş satanlar

İpliğin seyri için güvenilir bir referans noktası elde etmek için, önce kumaştan tek bir ipliğin çekilmesi tavsiye edilir.

Kaç metre kumaş gider hesaplama. Yönlendirme olarak bu çizgi ile 10 santimetre kenar uzunluğundaki kareleri iplikle işaretleyebilirsiniz, bu da desen parçalarının hizalanmasını çok daha kolay hale getirir ve kumaşın köşegen dışına çıktığını anında görebilirsiniz. Diş yolu tam olarak çapraz olmadığı için kesme sırasında meydana gelen hatalar, çok sayıda özel bilgi birikimiyle bile daha sonra hemen hemen düzeltilemez. Sıkıştırılmış kenarlar, dolaşan dikişler, bükülmüş parçalar çirkin sonuçlar olabilir.

2021 Yaz moda trendleri,2021 Yaz moda renkleri,2021 Yaz modası,2021 moda renkleri,2021 İlkbahar Yaz moda renkleri,2021 Yaz kadın Modası,2021 Yaz renkleri,2021 Yaz Modası renkleri,2021 abiye modası,abiye modası,2021 gelinlik modası,2021 şifon kumaş modası,
2021 Yaz moda trendleri,2021 Yaz moda renkleri,2021 Yaz modası,2021 moda renkleri,2021 İlkbahar Yaz moda renkleri,2021 Yaz kadın Modası,2021 Yaz renkleri,2021 Yaz Modası renkleri,2021 abiye modası,abiye modası,2021 gelinlik modası,2021 şifon kumaş modası,

Kesilen kısımlar mutlaka tamamen döşenir ve tek kat halinde kesilir. Bitmiş giysinin vücut etrafında bükülmesini önlemek için, çapraz damar ön ve arkada zıt yönlerde hareket etmelidir.

Altına kadife veya yün bir kumaş alan yerleştirilebilir, böylece kumaş kesildiğinde mümkün olduğunca sakin kalır.

Çapraz kesim ile kumaş, konumu nedeniyle belirli bir esnekliğe sahiptir, bu da genişleyebileceği anlamına gelir. Dikişler başa çıkmazsa sorunlar ortaya çıkabilir.

Bu nedenle, geleneksel dikişler yerine, çapraz kesimler için çok küçük bir zikzak dikiş önerilir.

Tüm Makale Linkler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın