Kumaş Kimler Alır?

kot kumaş kimler alır, penye kumaş kimler alır, gabardin kumaş kimler alır, saten kumaş kimler alır, viskon kumaş kimler alır, şifon kumaş kimler alır, polar kumaş kimler alır,

Kumaş alanlar genellikle yazlık kıyafetlerin çoğunda kullanılan keten kumaş, moda endüstrisinde oldukça popülerdir. Yazlık giysilerden emici bulaşık havlularına kadar, keten çok yönlü ve doğal bir kumaştır, yumuşak ve dokunuşa serindir. Keten kumaşı bu kadar popüler yapan nedir ve keten nasıl yapılır? Ayrıntılara girelim.

KUMAŞ ÇEŞİTLERİ SATIN ALINIR… 0536 336 43 43

Günümüzde çok sık kullanılmaktadır. Ve özellikle spor giyim sektöründe tercih edilmektedir. Bu kumaş genellikle ince yün ve pamuktan üretilirken sık dokunur. Güçlü ve dayanıklı olduğu için üretilen malzeme de oldukça dayanıklı olabilmektedir. Ayrıca dimi örgü ile dokundukları için çözgü ve atkılarının da daha sıkı olduğu bilinmektedir. Dokunurken rigalar kumaşın yüzüne ve ters yüzüne atılır. Böylece su geçirmezdirler.

gabardin kumaş alan ham gabardin kumaş alanlar gabardin gabardin ucuz gabardin parça gabardin alan ham gabardin alan parça gabardin alan likralı gabardin alan

Gabardin Kumaş Nasıldır?

Dünya çapında en ünlü kumaşlardan biridir. İnsanlar onları su geçirmez yapıları ile tanırlar. Ayrıca karakteristik bir özelliği vardır. Çok dayanıklı ve esnektir. Ayrıca gabardin kumaşlara üst boyama yapılmaktadır. Genellikle pamuk, yün, parlak, tencel ve polyester gibi çeşitlerle üretilir.

KARIŞIK KUMAŞ ALANLAR

Keten nedir?

Keten kumaş, keten bitkisinden elde edilen güçlü, hafif bir kumaştır. Yapısı pamuk lifine benzer ve alerjik değildir. Keten kumaş, kumaş sektörünün vazgeçilmezlerinden olup giyim dışında halı, perde, çarşaf, örtü, ip, dekoratif ürünler, kaliteli kağıt gibi birçok üründe kullanılmaktadır.

Keten kumaş geniş gözeneklere sahip olduğu için vücudun hava almasını kolaylaştırır. Bu nedenle yaz mevsiminde sıklıkla tercih edilmektedir. Dokuma zorluklarına rağmen yumuşak dokusu, dayanıklılığı, emici özellikleri ve kolay temizlenebilir özellikleri sayesinde hayatımızın her alanında sıkça karşımıza çıkmaktadır.

Keten nasıl yapılır?

Keten liflerini keten bitkisinden çıkarmak için bitkiler ya kesilir ya da yerden elle çekilir. Tohumlar daha sonra savurma veya koparma işlemi ile çıkarılır, ardından bitki stokunu liflerden uzaklaştıran havuzlama işlemi yapılır. Elyaflar en uzun parçaları toplamak için ayrıldıktan sonra iplik haline getirilir ve sonunda kumaşa dokunur.

parça gabardin ham gabardin parti gabardin www.kumas.org spot agabardin kumaş alan ham gabardin alan likralı gabardin alan 7 gabardin 16 12 gabardin
parça gabardin ham gabardin parti gabardin www.kumas.org spot agabardin kumaş alan ham gabardin alan likralı gabardin alan 7 gabardin 16 12 gabardin

KOT KUMAŞ KİMLER ALIR?

Keten kimyasal yapısı %80 selüloz, %3 pektin ve %10 su içerir. Yaprak yapısı sapsızdır. Gri yeşil renktedir. Keten tohumu %40 ila %45 oranında yağ içerir.

Keten kumaşın özellikleri nelerdir?

Keten kumaşın önemli özelliklerinden biri de doğal bir elyaf olmasıdır.

Keten kumaş, pamuk dahil diğer kumaş türlerinin çoğuna göre daha dayanıklıdır.

Keten kumaş, yüksek nem emme özelliği sayesinde banyo ürünlerinde sıklıkla kullanılmaktadır.

Pürüzsüz ve tüysüz bir yapıya sahip olan keten kumaş, çabuk kirlenmediği için tercih edilmektedir.

Parlak bir yapıya sahip olan keten kumaşın esneklik derecesi düşüktür.

Vücudun nefes almasını sağladığı için yaz aylarında daha çok tercih edilmektedir.

PARÇA KUMAŞ KİMLER ALIR?

Keten bakımı

Keten, kırışık olmasıyla ünlüdür. Bu, keten kıyafetleri seviyorsanız çok fazla ütü yapacağınız anlamına gelir. Keten bir parçayı ütülemeniz gerektiğinde, yüksek ısı ve biraz buhar kullanmanız gerekir.

Keten çamaşırlarınız kururken bile kırışıklıklarla karşılaşabilirsiniz. Kurutma makinesine koyarsanız, kırışıklıkları önlemek için düşük ısı kullanmalısınız.

ŞİFON KUMAŞ NEREYE SATILIR? 0536 336 43 43

ankara parça kot alanlar izmir parça şifon alanlar merter parça interlok alan denizli parça polar alan çorlu parça saten alan samsun parça viskon al

Keten kumaş alan çamaşırları yıkamak söz konusu olduğunda, kuru temizleme yapmanıza gerek yoktur. Keten çamaşırlarınızı elde veya çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz.

Yorum Yap