Kumaş Keten

Keten kumaş fabrikası,Zeytinburnu keten kumaş,bursa keten kumaş üreticisi,bursa keten kumaş satın alanlar,toptan keten kumaş,toptan keten kumaş alanlar,keten kumaş satın alan yerler,merter keten kumaş fabrikası,keten kumaş üreten firmalar,

Keten tam olarak nedir? Kumaş sözlüğümüz size anlatacak!

LİNEN’İN TANIMI

Keten kumaş alanlar lifi, keten bitkisinin saplarından elde edilen doğal bir bitkisel lif olup, tam bir yazlık kumaştır. Yatak çarşafları ve yorganların yanı sıra giyim için de kullanılır. Elyafın temel yapı taşı yüzde 70 selülozdur ve diğer şeylerin yanı sıra bitkisel yapıştırıcı ve mumlar da içerir.

HANGİ KETEN NİTELİKLERİ VAR?

Saf keten

Keten kumaşın özellikleri nelerdir? Keten kumaş yazın giyilir mi? Naturel keten kumaş nedir? Keten dokulu kumaş nedir? Keten kumaş özellikleri Ham Keten Kumaş Yazlık Keten Kumaş Elbiselik Keten Kumaş Keten Kumaş fiyat Keten Kumaş metre fiyatı Keten Döşemelik Kumaş Pamuk Keten Kumaş

Kumaş alan. Saf keten varyantlardan biridir ve yüzde 100 ketenden oluşur. Ayırt edici özellik, çözgü ve atkı yönlerinde – yani hem uzunlamasına hem de enine ipliklerde – iplik kalınlaşmasıdır. Kumaş nispeten sert ve serin hissettirir – saf keteni güneşe ve sıcağa karşı koruyan mükemmel yazlık kumaş yapar.

Yarım keten

Bu keten kumaş, çözgü (uzunlamasına) yönünde yüzde 60 pamuk ve atkı (enine) yönünde yüzde 40 ketendir. Kavrama daha yumuşaktır ve daha sıcak bir his verir.

KETEN NASIL YAPILIR?

Sak lifi, keten bitkisinin sapından gelir. Keten beyaz çiçeklere sahiptir ve lifleri özellikle incedir. Keten bitkisinin yetiştirilmesi, özellikle yüksek bir sap ve dolayısıyla uzun lifler üretmeyi amaçlar. Pamuk liflerinin aksine, keten lifleri zaten teknik lifler olarak adlandırılan sapta toplanmıştır. Başarılı bir büyüme için keten bitkisinin sıcaklığa ve özellikle büyüme mevsimi boyunca nemli bir alt tabakaya ihtiyacı vardır. Bitki hasat edilir edilmez kavrulur ki bu çürüme olarak da bilinir. Bitkinin sapı, bakteri ve mantarların kullanımıyla bir tür fermantasyon sürecinden geçer.

KETEN KUMAŞ

Bu, elyaf demetlerini ahşap çekirdeklerinden ayırır. Bu işlemin yalnızca belirli bir süre çalışmasına izin vermek özellikle önemlidir. Doğru süreyi kaçırmak keten liflerine zarar verebilir. Kavurmada bitkiler “ılık suda çürüme” sürecine göre 26°C ve 40°C sıcaklıktaki ılık leğende 50 ile 100 saat arasında bekletilir. Saplar tekrar kuruduktan sonra kalan meyve kapsülleri çıkarılır, tahta çekirdek kırılır ve dışarı atılır ve lif demetlerini çıkarmak için saplar kırılır. Bunu, niteliksel olarak farklı keten kumaşlar için inceliğe göre liflerin sınıflandırılması takip eder.

Terletmeyen kumaş hangisi? Yazın pamuk mu polyester mi? Yazlık kumaşlar hangileri? Keten gömlek mi pamuk mu? Keten Kumaş metre fiyatı Ham Keten Kumaş Yıkanmış Keten Kumaş Pamuk Keten kumaş özellikleri Pamuk Keten Kumaş Elbiselik Keten Kumaş çeşitleri Yazlık Keten Kumaş Ham Keten Kumaş Fiyatları

Son adımda, fitil bir fitil makinesi kullanılarak işlenir. Kalan meyve kabukları çıkarılır, ağaç çekirdek parçalanır, dışarı atılır ve lif demetlerini çıkarmak için saplar kırılır. Bunu, niteliksel olarak farklı keten kumaşlar için inceliğe göre liflerin sınıflandırılması takip eder.

ÇAMAŞIRLARI NASIL YIKARIM?

Keten giysilerin bakımı genellikle kolaydır – ancak her zaman yıkama talimatlarına uyun! Genel olarak: – Keten kaynatılmaz ve makinede yıkanabilir. – Renkli keten kumaşları 60°C’de yıkayın. – Kırışıklıkları ütülemek zor olduğundan, keten kumaşları yalnızca hafifçe döndürdüğünüzden emin olun.

KETEN ÖZELLİKLERİ VE ÖZELLİKLERİ

  • Keten kumaşların birçok avantajı vardır – işte bunlardan bazıları:
  • Keten serinletici etkiye sahiptir, nefes alır ve kire karşı dayanıklıdır.
  • Keten uzun liflidir, pürüzsüzdür, güçlüdür ve dokunulduğunda soğuktur.
  • Keten kumaş tüy bırakmaz, son derece dayanıklıdır, dayanıklıdır, emicidir ve cilde karşı naziktir.

Doğal elyaf hava geçirir ve kir tutmaz. Keten bir dezavantaj:

Pantolonluk Keten Kumaş,Keten Kumaş Elbiselik,Pamuk Keten Kumaş,Ham Keten Kumaş,Yazlık Keten Kumaş,Keten Kumaş fiyat,Pamuk Keten Kumaş Elbiselik,Desenli Keten Kumaş,

Kumaş düşük esnekliğe sahiptir, boyutsal olarak sabit değildir ve kötü bir şekilde kırışmaya eğilimlidir. İnce lifler nedeniyle keten kumaş özellikle çamaşır ve giysiler için uygundur: Malzeme doğal bir mikrop öldürücüdür ve antistatiktir ve bu nedenle kir tutmaz.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!