Kumaş Geri Dönüşüm Nasıl Olur?

Polyester kumaş geri Dönüşüm,Kumaş Geri Dönüşüm,Nonwoven kumaş geri dönüşüm,Tekstil Geri Dönüşüm Firmaları İstanbul,Uşak tekstil geri dönüşüm,Kıyafet geri dönüşüm firmaları,İplik geri kazanım tesisi,Tekstil geri dönüşüm İzmir,

Kumaş Geri Dönüşüm Nasıl Olur?

Şimdiye kadar herkes güvenli bir şekilde imha edilmek için kağıt belgelerin parçalanması gerektiğinin bilincindedir. Çoğu insan hayatının bir noktasında kağıt parçalamaya ihtiyaç duyacağından, parçalama ve geri dönüşüm şirketleri hakkında çok şey konuşacak. Bununla birlikte, bu kadar konuşulmayan şey, iş üniformanız gibi tekstil ve kumaşın yok edilmesidir. Bir üniformayı parçalamak garip gelebilir, ancak şirket logonuzu, herhangi bir bilgiyi veya çalışan adını görüntülüyorsa, parçalanmalıdır. Giderek daha fazla işletme, iş yerinizin marka koruması ve güvenliğini sağlamak için düzgün parçalama prosedürleri uygulamaya koyuyor. Ama parçalandıktan sonra üniformalara ne olur ve ilk etapta nasıl parçalanırlar?

Sınıflandırma

Kumaş Nereye Satarım. Malzeme ilk geldiğinde sıralanması gerekir. Tekstiller, pamuk, yün, çuval bezi, poliüretan, polyester, naylon, halı, paçavra, sentetik elyaf ve ayakkabılar arasında el ile ayrılır. Her bir sıralanmış tekstil yığını daha sonra tekrar sıralanır, bu sefer hangi tür öğütücünün işlenmesi gerektiği. Pamuklu tişörtler ve polyester kumaş alan gibi basit malzemeler aynı parçalama bıçaklarından beslenebilir, ancak halılar ve naylonun farklı bir mukavemet veya boyuta sahip olması gerekebilir. Sıralandıktan sonra her bir yığın parçalanabilir.

viskon kumaş istanbul istanbul viskon kumaş parti viskon kumaş stok viskon kumaş viskon parçası parça viskon kumaşviskon kumaş istanbul istanbul viskon kumaş parti viskon kumaş stok viskon kumaş viskon parçası parça viskon kumaş
viskon kumaş istanbul istanbul viskon kumaş viskon parçası parça viskon kumaş

Kumaş Parçalama

Parça Kumaş öğütücünüzden bir tişört beslemeye çalışırsanız, muhtemelen karışık bir karmaşaya ve yeni bir öğütücüye ihtiyacınız olacaktır. Çünkü rafta ev tipi öğütücüler sadece kağıt ve bazı plastiklerle (kredi kartları gibi) ilgilenecek şekilde donatılmıştır. Zımbaları ve ataçları sıralayabilirler, ancak kumaş, özellikle dayanıklı veya hava koşullarına dayanıklı bir malzemeyse, kendi içinde yeni bir zorluk oluşturur. Bu yüzden evde veya ofiste yapmak yerine, atmak için profesyonel bir parçalama merkezine götürmeniz gerekecektir. Burada tüm logolar, önce geniş bir ayarda ve sonra dar bir ayarda bir tekstil parçalama makinesine beslenmeden önce ayrı ayrı kesilir ve imha edilir. Malzeme daha sonra bir toplama kutusunun üzerine yerleştirilmiş bir elek üzer.

Geri dönüşüm

Malzeme parçalandıktan sonra güvenliğinden ve Veri Koruma Yasası’na uyduğunuzdan emin olursunuz. Özellikle üniformalar güvenli bir parçalama gerektiriyorsa, belki de silahlı kuvvetlerden veya polisten geliyorsa, bu inanılmaz derecede faydalıdır. Yıkıldıktan sonra, tekstilleriniz artık israfı mümkün olduğunca azaltmak için geri dönüştürülebilir ve yeniden kullanılabilir.

Polyester kumaş geri Dönüşüm,Kumaş Geri Dönüşüm,Nonwoven kumaş geri dönüşüm,Tekstil Geri Dönüşüm Firmaları İstanbul,Uşak tekstil geri dönüşüm,Kıyafet geri dönüşüm firmaları,İplik geri kazanım tesisi,Tekstil geri dönüşüm İzmir,

Hasarlı olanlar da dahil olmak üzere bazı tekstil türleri, daha sonra satılabilen bezlere ve silme bezlerine dönüştürülebilir. Yün kumaş satın alan gibi diğer malzemeler yün giysilerinde yeniden kullanılmak üzere çıkarılabilir ve gönderilebilir. Pamuk gibi bazı malzemelerin kıyafetlere yeniden yerleştirilmesi zor olabilir, ancak liflere ayrılabilir ve halılara, yalıtımlara, minderlere ve hatta araba koltukları için dolguya dönüştürülebilirler.

Kumaş Kim Alıyor. Kesinlikle söyleyebileceğimiz, parçalama için bize getirilen tüm malzeme ve tekstillerin mümkün olan her yerde geri dönüştürülmesidir. Bu her zaman başka kıyafetler içinde olmasa da, her zaman kendi kullanımı olan ve gezegen üzerindeki etkimizi azaltabilecek başka bir malzemedir. Eski üniformalarınızı doğrudan düzenli depolama alanına gönderirseniz, yalnızca kirlilik ve israfa katkıda bulunmazsınız, ayrıca tüm bilgi ve logolar düzgün bir şekilde kaldırılmadıysa işinizin güvenliğini de riske atabilirsiniz.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!