Kumaş Gabardin

Likralı gabardin pamuk gabardin polyester gabardin firması gabardin fabrikası ucuz gabardin ham gabardin fabrikası ham gabardin firması.

Gabardin kumaş alan kişiler. Tulum üretimi için seçilen malzeme, kalitesini ve koruyucu özelliklerini büyük ölçüde belirler. İplikler, kumaşlar, aksesuarlar – her şey önemlidir. Ancak yine de en önemli faktör, belirli bir iş giysisinin üretiminde kullanılan kumaştır.

Kumaş alan. Bugüne kadar bileşiminde pamuk ve polyester bulunan ve bu iki malzemenin avantajlarına ve olumlu özelliklerine sahip olan en çok talep edilen karışımlı kumaş. Örneğin, karışımlı bir kumaş pamuk gibi “nefes alır” ve polyester gibi dayanıklıdır. Bununla birlikte, iş giysisinin üretimi için, bir kişiye çeşitli dış etkenlerden ek koruma sağlayan diğer malzeme özellikleri de önemlidir: yangın, ısı, nem, asitler, statik.

Hardal kot kumaş,hardal gabardin,hardal renk saten,hardal renk keten,hardal ren viskon,hardal renk keten,hardal renk şifon,hardal renk krep kumaş,

Kumaş bileşimi

İş kıyafetlerine uygulanan yüksek gereksinimleri ve standartları karşıladıkları için iş kıyafetlerinin üretiminde sadece modern ve kaliteli kumaşlar kullanılmalıdır. Bileşimlerine göre kumaşlar karışımlı, sentetik ve pamuklu olarak ayrılır. Her malzemenin, kumaşın bileşimine bağlı olarak kendi avantajları ve dezavantajları vardır.

7/7 GABARDİN

Pamuk, pamuklu kumaşın kısaltmasıdır. Bu, havayı iyi geçiren doğal bir kumaştır, yani. “nefes”. Bu kumaş statik elektrik biriktirmediğinden gaz, petrol ve enerji dahil birçok endüstride işçiler için tulum üretiminde kullanılmaktadır. Bununla birlikte, pamuklu kumaşın dezavantajı, yüksek kırışma, çekme olasılığı ve yıkama sırasında renk kaybı olarak kabul edilebilir.

Sentetik kumaşlar viskon ve polyester ipliklerden yapılır. Basılabilir veya pürüzsüzce boyanabilirler. Bu tür malzemelerin dezavantajları, doğal kumaşlara kıyasla oldukça yüksek elektriklenme ve nispeten düşük hava geçirgenliğidir. Sentetik kumaş çeşitleri şunları içerir: viskon, mikrofiber, akrilik, polar, Oxford kumaş ve diğerleri.

Metrelik gabardin alan,metrelik şifon alanlar,metrelik kadife alan,metrelik krep kumaş alan,metre ile krep kumaş alan,metrelik kadife alan,metreli astar alan,metre ile astar alanlar,

16/12 GABARDİN

İş kıyafetlerinin kullanım ömrünü uzatmak ve mukavemetini arttırmak için iş kıyafetleri üretiminde karışık kumaşlar kullanılmıştır. Bu kumaşın olumlu özellikleri, tulumlar için büyük önem taşıyan buruşmazlık, dayanıklılık, sağlamlık, nefes alabilirliktir. Karışık kumaşların bileşimi farklı olabilir, ancak çoğu zaman %50 pamuk ve %50 sentetiktir. Ancak başka bir oran da olabilir, örneğin %40 pamuk ve %60 sentetik. Karma kumaşların bir parçası olan pamuk, bunların sağlar, örn. hassas cilde sahip kişilerde alerjik reaksiyonlara neden olmazlar.

İki ana harmanlanmış kumaş türü vardır:

Birinci tip, çözgü ve atkı yapımında doğal ve sentetik liflerden oluşan ipliğin kullanıldığı kumaşları içerir. Böylece kumaşın iç ve dış yüzeyi aynı bileşime sahip olur.

İkinci tip, çözgü ve atkısı farklı hammaddelerden iplikler içerecek kumaşları içerir. Örneğin çözgü polyester iplik (%100 polyester) ve atkı pamuk ipliğidir (%100 pamuk). Bu tür karışımlı kumaş, iş elbisesinin alt tarafının ağırlıklı olarak pamuktan, dışının ise polyesterden yapıldığı bir etki elde etmenizi sağlar. Bu, bir yandan giysilerin rahat çalışmasını sağlarken, diğer yandan bu tür ürünlerin yüksek aşınma direncini ve temizlik kolaylığını garanti eder.

Dokuma hatalı kumaş satın alanlar,dokuma hatalı penye alanlar, dokuma hatalı süprem kumaş alanlar, dokuma hatalı polar alanlar, dokuma hatalı kot kumaş alanlar, dokuma hatalı gabardin alanlar, dokuma hatalı gabardin kumaş alan, dokuma hatalı ham kumaş satın alanlar,

Karışık kumaşlar

Kumaşın yüzey yoğunluğu, birim alandaki kütleyi karakterize eden bir göstergedir. Gram/m² cinsinden ifade edilir. Bir metrekare kumaşın gram cinsinden ağırlığını gösterir. Bu gösterge, ipliklerin kalınlığına, aprenin doğasına ve kumaştaki ipliklerin dokuma tipine bağlıdır.

İş kıyafetlerinin dikiminde kullanılan kumaşlardaki başlıca dokuma türleri.

Kumaşın bileşimi, etikette ürünün kendisinde belirtilmiştir, onunla her şey basittir – kumaşta ne kadar ve ne olduğunu ondan öğrenebilirsiniz. Bununla birlikte, kumaş imalatında iplikleri karıştırmanın epeyce yolu vardır, bu nedenle kumaşları çözgü ve atkı ipliklerini birlikte dokuma yöntemine göre düzenlemeye yardımcı olan özel bir sınıflandırma vardır.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!