Kumaş Dükkanı

kumaş dükkanları,parça kumaş dükkanları,parça kumaş dükkanı,istanbul kumaş dükkanı,izmir kumaş dükkanları,ankara kumaş dükkanları,

Kumaş Dükkanı Kumaş Dükkanları.

Kolay ve Şık Keten

Keten çok çeşitli renklerde, dokumalarda ve ilgi çekici karışımlarda gelir. Sol üstten, düz dokuma keten; işlemeli dantel; krep; gazlı bez; çuval bezi; işlemeli düz örgü; suni ipek / keten gazlı bez; saten; ve çeşitli yenilik örgüleri.

Keten kırışıklarının kaçınılmaz gözlemini geçtikten sonra, birçok cazibesini değerlendirmeye başlayabilirsiniz: Çok çeşitli ağırlıklarda, dokularda ve formlarda ve ince renklerden canlıya değişen renklerde mevcuttur. Doğal, boyanmamış haliyle bile çekicidir. Bakımı kolay, giymesi rahat ve terzinin bakış açısından en güzeli, hemen hemen her dikiş ve süsleme tekniğini sergilerken, keskin, gösterişsiz ve uyarlanabilir doğası nedeniyle uygulanmasını kolaylaştırıyor. Aslında, keten kumaş alanlar dikmesi en kolay kumaşlardan biridir ve kırışıklığı azaltmanın yolları vardır. Keten projenizi seçmekten, ütülemenin ve bakımını yapmanın en iyi yolunu öğrenmeye kadar tüm hikaye için okumaya devam edin.

Malatya parça kumaş,kumaşçılar Malatya,Malatya kumaşçı,Malatya kumaş pazarı, Malatya kumaş satın alan,Malatya kumaş kim alır,Malatya kumaş nereye satarım,malatyada kumaş alanlar,

Nevresim

Keten, çok çeşitli renklerde, dokumalarda ve ilgi çekici karışımlarda gelir. Sol üstten, düz dokuma keten; işlemeli dantel; krep; gazlı bez; çuval bezi; işlemeli düz örgü; suni ipek / keten gazlı bez; saten; ve çeşitli yenilik örgüleri.

Keten, eski ve yüksek teknoloji

Keten bitkisi, tarihin başlangıcından önce ketene dönüştürülmüş uzun, parlak, pürüzsüz lifleri sağlar. Keten lifleri tiftiksizdir (gevşek çalışacak kısa parçalar yoktur), kire dayanıklıdır (pürüzsüz, sert yüzeyleri onu iter), parlaktır (doğal mum içeriği sayesinde) ve pamuktan iki ila üç kat daha güçlüdür. Keten lifi içi boş bir merkeze sahiptir ve bu nedenle oldukça emicidir ve ketenin sıcak iklimlerde efsanevi giyilebilirliğini sağlar.

Buruşma “sorunu” ndan endişe duyan keten üreticileri, keten liflerini fırınlanmış, kırışmaya dirençli sentetik reçinelerle emprenye etmenin yollarını geliştirdiler. Ancak, eski, yumuşak çarşafların yeni, gevrek çarşaflara göre daha az belirgin bir şekilde kırıştığını gözlemleyerek, daha yeni çabalarını, keteni yumuşatan bitirme işlemlerine odakladılar. Kumla yıkanmış, önceden yıkanmış, taşla yıkanmış, buharla püskürtülmüş ve yuvarlatılmış çarşaflar sağladılar; her durumda etkisi, keskin, pürüzsüz, reçineli çarşaflardan oldukça farklı, nazikçe buruşuk bir kumaş.

Boyalara verdiği harika tepkiye rağmen, keten, tüm keten üretiminin yaklaşık yüzde 50’sini oluşturan doğal renk yelpazesinde her zaman popüler olmuştur. Genellikle güzel dokulu kumaş alan dokumalarda (dimi, balıksırtı, sepet örgüsü) bulunsa da, çarşaflar genellikle desenlerle basılmaz. Bununla birlikte, işlemeli desenler (yukarıdaki fotoğrafa bakın), bulmak kolaydır ve direnmek zordur.

Süslü fikirlere gerek yok

Makine dikimi keten, özel ekipman açısından çok az şey gerektirir. Projeye uygun boyutta, genellikle 8 ile 14 arasında standart bir iğne kullanıyorum. Dikiş uzunluğum yine projeye bağlı olarak genellikle 8 ile 12 sts / in. Arasında. Dekoratif üst dikiş yapıyorsam, biraz daha büyük bir dikiş boyutu seçiyorum. Gömleğin kenarlarını dikmek için geleneği takip ediyorum ve biraz daha ince bir dikiş kullanıyorum. En sevdiğim çok yönlü ipliğim uzun ştapelli polyesterdir, ancak dekoratif dikişler için ipek veya pamuk üst dikiş ipliğine geçiyorum.

Keten kumaş alan baskı ayağı olarak da abartılı hiçbir şey gerektirmez, ancak bu sıkça kullanmayı planladığınız bir tedavi ise, bir devirme ayağına yatırım yapmak isteyebilirsiniz. Kenar veya üst dikiş yapıyorsam, genellikle normal baskı ayağımda veya makine yatağında uygun bir kılavuz olarak kullanmak için bir şeyler bulabilirim.

Dikişleri ve bitişleri kumaşın ağırlığıyla

Keten kumaşlar kolayca çözüldüğünden ve keten giysiler genellikle astarsız olduğundan, doğru kenar ve dikiş bitişini seçmek önemlidir. Keten bezinin ağırlığı, peşinde olduğunuz etki ve giysiye nasıl bakmayı planladığınızla birlikte birincil belirleyici faktördür. Her zaman olduğu gibi, birçok olası seçeneği sıralamanın en iyi yolu test etmektir.

Hafif keten

kumaş dükkanları,parça kumaş dükkanları,parça kumaş dükkanı,istanbul kumaş dükkanı,izmir kumaş dükkanları,ankara kumaş dükkanları,
Kumaş Dükkanı Kumaş Dükkanları

Kumaşlar için dikişler Kumaşınız gevşerse dikişinin ilk dikişini ikinci dikişten hemen öncesine kadar kesmeyin. Hafif çarşaflar – Hem Fransız dikişleri hem de yassı kesilmiş dikişler, genellikle doku, mendil veya gömlek ağırlığı olarak adlandırılan en hafif çarşaflar için harikadır, çünkü bu kendi kendine bitmiş dikişlerin ihtiyaç duyduğu çoklu kumaş katmanları bu kumaşlarda çok büyük olmayacaktır. . Keten, katlanması ve manipüle edilmesi o kadar kolaydır ki, hafif kavisli olsa bile, bu dikişlerin dikilmesi bir zevktir. Ve tekrar tekrar yıkamaya yetecek kadar sağlamdırlar, ki bu muhtemelen sıkıca dokunmuş, daha hafif çamaşır ağırlıklarına özen göstermenizin yoludur. Düz kesilmiş dikiş, uzlaşmak için daha keskin kıvrımlarınız varsa veya dekoratif dikiş hatlarını tercih ediyorsanız daha iyi bir seçimdir. Rulo, üst dikişli paçalar bu hafif çarşaflar için uygundur.

Yorum Yap