Kumaş Alım Satım Yerleri

Viskon Nedir? Kumaş alanlar

Kumaş alan yaygın olarak suni ipek olarak bilinen viskon elyafı yarı sentetik bir elyaftır. Viskon elyafı dayanıklı ve doğası gereği çok yumuşaktır; bu nedenle dünya çapında sevilir. Genellikle odun hamurundan selüloz liflerinin çıkarılmasıyla yapılır ve doğada organiktir. Bu selülozun yüksek kaliteli bir ürün olabilmesi için %90 saf olması gerekir. Daha sonra selüloz, safsızlıkları gidermek ve alkali selüloza dönüştürmek için kostik soda içinde çözülür.

PARTİ KUMAŞ ALIMI SATIMI

toptan gabardin istanbul gabardin kumaş üreticisi gabardin kumaş firmaları ucuz gabardin

Yumuşak ve hafif viskoz kumaş, birçok gardırobun ve evin demirbaşıdır ve 1800’lerin sonlarından beri kullanılmaktadır. Viskon ağaçlardan elde edilir, ancak üretim sürecinde yüksek konsantrasyonlarda kimyasallar kullanıldığı için modal gibi diğer suni ipek türleri kadar çevreye duyarlı değildir. Viskon üretimi ucuzdur ve bluz, elbise ve ceket gibi giyim eşyalarında ve evin her yerinde halı ve döşemelik kumaşlarda kullanılan çok yönlü bir kumaştır.

Polyester, kırışmaya ve büzülmeye karşı dayanıklı olduğu bilinen yapay bir elyaftır. Bu iki elyaf birlikte dokunduğunda, bu nitelikler Poliviskon olarak bilinen dayanıklı, nefes alabilen bir kumaşta birleşir.

Poliviskon Neden Yüne İyi Bir Alternatiftir?

Poliviskon, yün ekoseden çok daha ucuz bir seçenektir ve bu da onu müşteriler için daha uygun hale getirir. Dayanıklı malzemesi nedeniyle birçok kişi, kumaşa zarar vermeden birkaç kez yeniden yıkanabilme özelliği nedeniyle uzun süre saklamanın daha kolay olduğunu düşünüyor. Bu, sık sık etek giymek isteyenler ve partiler ve etkinlikler için mükemmel bir seçenek olacağı anlamına gelir.

istanbul şifon kumaş satın alanlar parti kumaş satın alan spot kumaş satın alan stok kumaş satın alan

Poliviskon, hiçbir hayvansal kaynaktan yapılmadığı için veganlar için de popüler bir seçimdir. Artan iklim endişeleri tüketiciler için satın alımlarında daha alakalı hale geldikçe, Polyviscose, hayvan endüstrisine katkıda bulunmadan ekoseye yatırım yapmak için harika bir yoldur.

SPOT KUMAŞ ALIMI SATIMI

Bu malzeme, yün alerjisi olanlar veya hassas ciltler için de harikadır. Yumuşak malzeme, birçok kişinin yün ekoseye kıyasla ciltte dokunuşunu tercih ettiği anlamına gelir.

Poliviskon Çevreye Faydalı mı?

Daha önce değindiğimiz gibi Poliviskon bitki bazlıdır ve hayvansal kaynaklı değildir. Bunun çevreye büyük faydaları var, peki ya sürdürülebilirlik?

Poliviskon daha dayanıklı bir seçenek olduğundan, kumaş daha uzun süre dayanır, yani aşırı tüketime daha az ihtiyaç vardır.

Kumaş yıkanabilir olduğundan ve çekme olasılığı daha düşük olduğundan, daha uzun süre dayanır ve daha sürdürülebilirdir. Viskon, çözücü olarak N-oksit kullanan Lyocell işlemiyle giderek daha fazla üretiliyor. Bu, daha az atıkla sonuçlanır ve daha çevre dostu hale gelir.

Hangi Poliviskon Ürünlerini Satıyoruz?

Birkaç farklı ekosede çeşitli Poliviskon kiltleri satıyoruz. İşte en çok satanlarımız.

Lifler, kumaş yapımında en önemli rolü oynar. Çeşitli tiplerdeki lifler, çeşitli amaçlar için kullanılmaktadır. Polyester ve viskon, tekstil endüstrisinde en popüler ve yaygın olarak kullanılan elyaf malzemelerinden ikisidir.

PARÇA KUMAŞ ALIMI SATIMI YAPAN YERLER

parti kumaş alanlar. Toptan kot kumaş alan yerler toptan şifon kumaş alan yerler toptan penye kumaş alan yerler toptan şifon kumaş alan yerler toptan viskon kumaş alan yerler toptan saten kumaş alan yerler toptan krep kumaş alan yerler

Polyester ve viskon arasında karşılaştırılacak pek çok yön vardır. Ancak en büyük fark, polyester ve viskonun üretim sürecinde ortaya çıkar. Çevre için nasıl faydalı olabileceklerini veya onu nasıl tehdit edebileceklerini tanımlar. Benzerliklere rağmen, polyester ve viskon üretim süreçleri çok farklıdır. Bu onları birbirinden farklı kılar.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!