Kumaş Alan. Kadife Kumaş Nedir?

kadife kumaş nasıl yıkanır, kadife kumaş nasıl ütülenir,parti kadife kumaş,stok kadife kumaş,kilo ile kadife kumaş, spot kadife kumaş,parti kadife kumaş,jakarlı kadife, yünlü kadife,likralı kadife kumaş,

Kadife Kumaş Nedir? Kadife Kumaş Özellikleri.

Kadife, kadifemsi bir dokuya sahip, genellikle pamuklu, ancak bazen suni ipek veya diğer sentetik liflerden yapılan yoğun bir kumaştır. Yumuşacık kaplamadaki izlerin varlığı ile kadifeden ayrılır. Ek aşınma direnci ve çekici bir görünüm sağlarlar.

Kadife kumaşın geçmişi Orta Çağ’a kadar uzanmaktadır. Menşei ülkesi kesin olarak bilinmemektedir: Fransızların onu ilk üreten bir versiyonu var, diğer moda tarihçileri bu kumaşın Manchester’dan geldiğini iddia ediyor: İngilizler ona kadife “Manchester” diyorlar.

Fitilli kadife satın alan. Uzun zamandır bu malzeme çok pahalıydı ve zengin ve asil beyler için kıyafet dikmek için kullanıldı, ancak 19. yüzyılda çok daha erişilebilir hale geldi ve genellikle dekoratif amaçlar için kullanılmaya başlandı. Kadife döşemeli mobilyalar, karakteristik çizgilerle süslenmiş dekoratif yastıklar, ağır kadifemsi perdeler hızla moda oldu.

Kadife Kumaş Özellikleri ve bileşimi

kadife kumaş alımı yapan,kadife kumaş nasıl yıkanır,kadife nasıl yıkanır,kadife makinada nasıl yıkanır,kadife kumaş elde nasıl yıkanır,

Kadife parçası alan önemli ölçüde farklı ön ve arka taraflara sahiptir. Yüzden 1 ila 5 mm uzunluğunda, içten ipliklerin iç içe geçmesi nedeniyle bir tuvale benzeyen bir yığınla kaplanmıştır. Hav şeritlerinin ve aralarındaki olukların değişmesi nedeniyle, düz kumaşlar bile çekici görünür.

İstenilen renge boyanabilir ve iyi kalitede pratik olarak zamanla solmaz. Dokusu sayesinde kadife pratik olarak kirlenmez ve küçük kirlerden kolayca temizlenir. Çok sıcaktır, rüzgar tarafından üflenmez ve rutubetten korur, bu nedenle yarı-sezon kıyafetlerini dikmek için harikadır.

Çoğu zaman kadife pamuktan yapılır, bu nedenle büzülmeye eğilimlidir ve iyi gerilmez. Malzemeyi keserken ve hazır giysileri seçerken bu kalitenin dikkate alınması önemlidir: Takma sırasında mükemmel oturan pantolonlar, ilk yıkamadan sonra çok sıkı olabilir. Sentetik kadife bu dezavantajdan yoksundur, ancak satışta doğaldan daha az bulunur.

Uygulama alanı

Kadife oldukça çok yönlü bir malzemedir. Ondan dikiyorlar:

Paltodan pantolon ve gömleklere kadar değişen kıyafetler;

Perdeler ve perdeler;

Kanepeler ve koltuklar için kapaklar ve döşemeler.

Çantalar, ayakkabı dekor elemanları, iğne yastıkları, iç mekan oyuncakları da fitilli kadife olabilir.

Kumaş çeşitleri

Satışta, kaburgaların uzunluğu ve genişliği, kalınlığı ve yoğunluğu bakımından birbirinden farklı birkaç çeşit kadife bulunmaktadır. O:

Kadife kumaş alanlar kordon , uzun tüylü ve 3-5 mm genişliğinde nervürlü yoğun, ağır bir kumaştır. Çoğunlukla mobilya ve araba koltuklarının döşenmesinde, ceketlerin, paltoların, botların üstlerinin yapımında kullanılır.

Kadife Ribana , kısa tüylü ve daha dar nervürlü, daha hafif, daha ince bir çeşittir. Etekler, pantolonlar, ceketler ve çocuk giysileri ondan dikilir.

kadife kumaş kimler alır,kadife kumaş kim alır,kadife kumaş alan yerler,kadife kumaş nereye satarım,kadife kumaş kime satarım,
kadife kumaş kimler alır,kadife kumaş kim alır,kadife kumaş alan yerler,kadife kumaş nereye satarım,kadife kumaş kime satarım,

Mikro kadife , 1-1,5 mm’den geniş olmayan, dar izli dayanıklı bir kumaştır. Mikro kadife ekler, aşınmaya dirençli ve cilde kalıcı olarak temas edecek kadar yumuşak olduğu için gömlek yakalarının iç kısmında sıklıkla görülebilir.

Kadife streç , diğer çeşitlere göre çok daha elastik olan harmanlanmış veya sentetik bir malzemedir.

Kadife diyagonal, kanvas kumaş alan boyunca değil, çapraz olarak uzanan yara izleriyle ayırt edilir.

Şekilli kadife , normal kadife sırasına göre değil, dekoratif bir desen şeklinde yerleştirilmiş bir kaburga deseniyle kaplı bir malzemedir.

Spot Kadife lüks – genellikle tamamen sentetik veya harmanlanmış mobilya kumaşı. Polyester ilavesi sayesinde havı mekanik gerilime daha dayanıklıdır, zamanla buruşmaz veya silinmez.

Avantajlar ve dezavantajlar

Kadife’nin birçok olumlu özelliği var. Her şeyden önce, artılar şunları içerir:

Çekici, “zengin” görünüm;

Isıya ve rüzgara dayanıklı;

Güç;

Kırışıklık direnci.

Bununla birlikte, birkaç dezavantaj vardır:

Çekme eğilimi;

Esnek olmama;

Değişkenlik.

Parça kadife kumaş alan düzgün bir şekilde bakılmazsa güzelliğini hızla kaybeder. Çoğu pamuklu kumaştan çok daha hassastır.

Bakım tavsiyesi

Stok Kadife buruşuk olmamalı veya çok sert ovalanmamalıdır, bu nedenle ondan dikilmiş ürünleri elle veya hassas yıkama devrinde yıkamak en iyisidir. Yüksek sıcaklıklar kazık için sürtünmeden daha az zararlı değildir; su sıcaklığı 30-35 dereceden yüksek olmamalıdır.

Islak kadife sıkmak ve hatta bunun için bir çamaşır kurutma makinesi kullanmak kabul edilemez. Yeni yıkanmış ürün bir askıya asılmalı, ters çevrilmeli ve doğal olarak kurumaya bırakılmalı, ardından yumuşak bir fırça ile havın üzerinden geçirilmelidir.

Hafifçe nemlendirilmiş aynı fırça, yağlı ve buruşuk tüylerin eski görünümüne dönmesine yardımcı olacaktır.

Parti Kadife eşyaların ütüyle ütülenmemesi daha iyidir. Ütüyü buharda pişirme modunda açıp omuzlara asılan ceket veya palto boyunca, taban ile havlara dokunmadan yürümek yeterlidir.

kadife kumaş nasıl yıkanır, kadife kumaş nasıl ütülenir,parti kadife kumaş,stok kadife kumaş,kilo ile kadife kumaş, spot kadife kumaş,parti kadife kumaş,jakarlı kadife, yünlü kadife,likralı kadife kumaş,

Bununla birlikte, ütülemeye ihtiyaç varsa, bu, kadife ile ütü arasına ince bir kumaş yayılarak, dikişli taraftan yapılmalıdır.

Bunları asarak saklamak ve katlamamak daha iyidir, aksi takdirde kıvrımlarda kırışıklıklar oluşabilir.

Kadife Kumaş Alan Müşteri Değerlendirmesi.

Kumaş satın alan. Sunulabilir görünüm, her şeyden önce kadife eşyalarda ve iç mekan eşyalarında büyüleyici olan şeydir. Bunun yanı sıra hoş yumuşak dokusu, sıcaklığı ve gücü için birçok insan bu malzemeyi seviyor.

Ancak herkesin yıkama ve kurutma açısından yeterince nazik bir kumaşa bakacak sabrı yoktur. Bu nedenle, daha demokratik denim ve dimi genellikle kadife yerine tercih edilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın