Krep Kumaş Alımı Yapan Firmalar

Krep kumaş nedir?

Parti kumaş alanlar parça krep kumaş alımı yapanlar ham krep kumaş alan yerler ham krep kumaş alımı yapan parti krep kumaş alımı yapan yerler saten kumaş alımı yapan yerler desenli krep alımı yapan dabıl krep alan yerler şifon krep alan viskon kumaş alımı yapanlar. Kumaş alan. Krep, doğal veya sentetik liflerden yapılabilen kırışık dokulu bir kumaş türüdür. Etek, bluz gibi resmi kıyafetler yapılırken de popüler olmakla birlikte, zarif dökümü ve takım elbise ve gelinliklerde kullanımı ile tanınmaktadır.

Krep kumaş nasıl yapılır

Bu tür kumaş hemen hemen her elyaftan gelebilir. Geleneksel olarak ipek ve yün gibi doğal liflerden yapılırdı, ancak günümüzde sentetikler de dahil olmak üzere çeşitli liflerden üretilebilmektedir.

TOPTAN KUMAŞ SATIN ALANLAR

Krep ipliği, ipliğin imalatında kullanılan tekstil liflerinin normalden çok daha sıkı bükülmesini içeren, sert büküm adı verilen bir işlemle yapılır. Ek olarak, ipliğe kendine özgü kabarık dokusunu vermek için “S” ve “Z” bükümleri dönüşümlü olarak kullanılır. Sağ ve sol bükümler olarak da bilinen bu dönüşümlü eğirme teknikleri, kullanılan tekstil malzemesinden bağımsız olarak bir Krep ipliği ile sonuçlanır.

Krep ipliği üretildikten sonra boyanabilir, işlenebilir ve giysilere dönüştürülebilir.

En büyük krep kumaş üreticileri sentetik tekstillerin en büyük ihracatçısı olarak biliniyor ve Krep kumaşlara gelince, ipek ve sentetik bazlı varyantların üretiminde uzmanlaşıyorlar. Öte yandan, yün üretimi ile tanınan Avustralya, yün bazlı çeşitlerin üretiminde uzmanlaşmıştır.

Krep kumaş özellikleri

Zarif dökümlülük

Krep kumaş, dökümlü giysiler veya aksesuarlar için mükemmel bir seçimdir. Bu kumaş, diğer kumaşlara çok iyi uyum sağlar ve genellikle baştan çıkarıcı ve şehvetli kabul edilen bir şekilde vücuda yapışır. Bu nedenle Krep genellikle moda çekimleri, düğünler, galalar ve diğer lüks ortamlar için ayrılmıştır.

Krep kumaş kategorimizde Krep kumaş bulabilirsiniz .

viskon kumaş alıcısı şifon kumaş alıcısı saten kumaş alıcısı

Mat Yüzey

Orijinal olarak ipekten elde edilmesine rağmen, Krep kumaş ipeğin tipik parlaklığını korumaz. Ancak bu mat renk, renkleri daha derinleştirerek birçok modacı ve tüketicinin arzuladığı bir etki yaratıyor.

Nefes alabilir

Modern Krep kumaşlar birçok ağırlık ve kalınlıkta gelir, ancak ilk önce hareket etmesi kolay ve oldukça nefes alabilen ince, narin bir kumaş olarak biliniyorlardı. Bu nedenle sıcak iklimler için de popüler kumaşlardır.

PARTİ KUMAŞ ALINIR

İyi

Krep ince bir kumaş olarak kabul edilir, ancak mutlaka şeffaf olması gerekmez. Ayrıca günümüzde hem kalın hem de opak olabilen Krep çeşitleri üretilmekte, yani gerçekten çok farklı kalınlıklara ve görünümlere sahip olabilmektedirler.

Krep kumaşın kullanım alanları

Dökümlü olması ve dört mevsimlik bir kumaş olarak popülaritesi nedeniyle krep genellikle etek ve bluz gibi resmi kıyafetlerde kullanılır, ancak hem akşam hem de yazlık elbiselerde yaygın olarak kullanılır.

KREP KUMAŞ SATIN ALAN YERLER.

Krep kumaşın öne çıktığı bir diğer alan ise aksesuarlarda. Krep kabanlar, eşarplar ve şallar çok ağır olmayan bir sıcaklık sunar. Perdeler ve oturma odası yastıkları gibi iç tasarım aksesuarları da bu kumaşı kullanır.

Bununla birlikte, tarihsel olarak, bir yas kumaşı olarak bilinir, çünkü geleneksel olarak, birçok Batı kültüründe kadınlar tarafından yas zamanlarında giyilen Krep kumaşı. Ancak, bu uygulama büyük ölçüde modası geçmiş durumda.

Krep kumaş kategorimizde Krep kumaş bulabilirsiniz.

Krep Kumaş Çeşitleri

parti kumaş alanlar. Toptan kot kumaş alan yerler toptan şifon kumaş alan yerler toptan penye kumaş alan yerler toptan şifon kumaş alan yerler toptan viskon kumaş alan yerler toptan saten kumaş alan yerler toptan krep kumaş alan yerler

Krep kumaşların şaşırtıcı sayıda çeşidi vardır, ancak burada en öne çıkan ve popüler stiller vardır.

Yün Krep

Adından da anlaşılacağı gibi, bu yün bazlı bir Kreptir ve sonuç olarak daha hacimli, daha pürüzlü bir yüzeye sahiptir.

Jorjet Krep

Krep Georgette, elbiseler için kullanılan elastik özellikli ipek veya sentetik ipek kreptir. İnce bir kumaştır ve bu nedenle hafiftir ve giyilmesi kolaydır. Şifondan biraz daha kalın ve daha opak olmasına rağmen biraz yarı saydamdır. Ek olarak, işlemeli olabilir.

Krep Saten dokuma tekniğinde Krep bükümlü iplik kullanılan ipek esaslı bir Kreptir.

Polyester Krep

Hafif ve daha ekonomik olan sentetik esaslı bir Krep olduğundan yaygın olarak kullanılır ve genellikle günlük giyimde kullanılır.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!