İstanbul’da Toptan Kumaş Alanlar Kumaşlar

İstanbul’da şifon kumaş alanlar. İstanbul’da kumaş parçası alanlar. İstanbul’da saten kumaş alanlar. İstanbul’da krep kumaş alanlar. İstanbul’da Medine ipeği kumaş alan yerler. İstanbul’da kot kumaş alanlar.

Kumaş alanlar. İstanbul’da şifon kumaş alanlar. İstanbul’da kumaş parçası alanlar. İstanbul’da saten kumaş alanlar. İstanbul’da krep kumaş alanlar. İstanbul’da Medine ipeği kumaş alan yerler. İstanbul’da kot kumaş alanlar. İstanbul’da viskon kumaş alan. İstanbul’da süprem kumaş alan yerler. İstanbul’da polar kumaş alanlar.

Şifon kumaş alanlar. Viskon kumaş nereye satabilirim kot kumaş nereye satabilirim gabardin kumaş nereye satarım parça penye nereye satabilirim? Süprem kumaş nereye satabilirim?

 İstanbul’da ribana kumaş alan. İstanbul’da takım elbise kumaşı alanlar. İstanbul’da kumaş pazarı. İstanbul’da parti kumaş alanlar. İstanbul’da Spot kumaş satın alanlar. İstanbul’da Toptan kumaş alanlar. İstanbul’da tekleme kumaş alan yerler. İstanbul’da ham kumaş alanlar. İstanbul’da toptan kot kumaş satın alan yerler.

İstanbul’da kumaş nereye satılır? İstanbul’da pazen kumaş alanlar. İstanbul’da gömleklik kumaş alanlar. İstanbul’da mikro kumaş alanlar. İstanbul’da memory kumaş alanlar. İstanbul’da gömleklik kumaş satın alan yerler. İstanbul’da terikoton kumaş alan. İstanbul’da bengalin kumaş alan. İstanbul’da keten kumaş alan. İstanbul’da gabardin kumaş alanlar.

GENEL ÖZELLİKLER

Kumaş alan. Bir giysinin en önemli unsuru kumaşıdır. Detaylar ne kadar güzel olursa olsun veya dikişler ne kadar iyi işlenmiş olursa olsun, dayanıksız, çizici veya boncuklanmalı kumaştan yapılmış bir giysi hiçbir zaman gardıroba iyi bir katkı sağlamaz.

Bir giysinin kumaşını değerlendirirken iki ayrı şeye dikkat etmeniz gerekir:

Kumaşın kalitesi

Kumaşın söz konusu ürün için ne kadar uygun olduğu

İlk nokta, kumaşın kalitesinin o türdeki diğer kumaşlarla (pamuklu, yünlü, denim vb.) karşılaştırıldığında ne kadar iyi olduğunu bulmakla ilgilidir. Bu oldukça objektif bir şey olmalı: Yüksek kaliteyi farklılaştıran belirli özellikler var. Örneğin düşük kaliteli pamuklardan kaliteli pamuklar. Bu yazıda altı popüler kumaş türü için en önemlilerine hızlı bir giriş bulacaksınız.

PARTİ KUMAŞ ALANLAR.

Denim Kumaş alıcısı. Pazen Kumaş satın alıcıları. Keten Kumaş satın alanlar. Kadife Kumaş alıcısı. Yün Kumaş satın alanlar

 İkinci nokta, kumaşın o belirli ürün için (kalitesinden bağımsız olarak) ne kadar uygun olduğuna karar vermektir; yani onu giymeyi planladığınız aktiviteler, hava koşulları vb. için. En kaliteli kaşmir kumaş bile bir seçim olmayacaktır. Aktif giyim için iyi bir seçim, tıpkı sıcak tutan, az bakım gerektiren bir kışlık mont arıyorsanız muhtemelen narin bir ipek parça seçmemeniz gerektiği gibi.

Bu aynı zamanda bir sonraki noktamla da ilgili: Doğası gereği iyi veya kötü kumaş yoktur. Her kumaş türünün avantajları ve dezavantajları vardır (evet, sentetik kumaşlar bile). Önemli olan bunların farkına varmaktır, böylece elinizdeki iş için en iyi kumaşı güvenle seçebilirsiniz.

PAMUK KUMAŞ SATIN ALAN

Pamuk, çok popüler bir kumaş türüdür ve bunun iyi bir nedeni vardır: Yumuşaktır, çok yönlüdür, dayanıklıdır (yüksek kaliteli olduğunda) ve nispeten uygun fiyatlıdır. Pamuğun en önemli kalite özelliği ştapel uzunluğu, yani kumaşı oluşturan tek tek liflerin uzunluğudur. Uzun pamuk liflerinden yapılan kumaşların genellikle daha kısa liflerden yapılan kumaşlara göre daha kaliteli olduğu kabul edilir. İşte nedeni:

Dayanıklılık. Daha uzun lifler daha ince bir ipliğe dönüştürülebilir. İnce iplik daha sıkı bağlanabilir, bu da ortaya çıkan kumaşın daha güçlü ve daha dayanıklı olmasını sağlar.

Yumuşaklık. Uzun liflerin bir başka artısı da, çok daha yumuşak bir ipliğe dönüştürülebilmeleridir. Ştapel ne kadar kısa olursa, liflerin küçük uçları tüm açılardan dışarı çıkmadan lifleri iplik haline getirmek o kadar zor olur. Daha uzun pamuk lifleri birbirine sıkı bir şekilde bağlanarak farklı yönlere gitmelerini engeller.

SPOT KUMAŞ SATIN ALANLAR.

Nefes alabilirlik. Bazı kumaşların diğerlerinden daha az nefes almasının bir nedeni, tek tek ipliklerin arasında ısı yalıtımı sağlayan küçük hava cepleri içermesidir. Uzun, ince eğrilmiş elyaflardan yapılan pamuk, hava ceplerini ve düşük nefes alabilirlik ile ilişkilendirdiğimiz rahatsız edici, ter hissini ortadan kaldırmak için çok sıkı dokunabilir.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!